Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Granulom in posledice

Granulom in posledice

Pozdravljeni,

zob je potrebno odstraniti čimprej. To lahko stori vaš izbrani zobozdravnik ali spec. kirurg. Čimprej ….ne pomeni, da čakate mesece! Raka verjetno s stanjem kakršno je ne boste dobili, lahko pa se pojavi akutno vnetje, ki je lahko precej nadležno.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni.
Hvala za odgovor. Sedaj pa se na vas obračam še z vprašanjem kako to rešiti čim prej. Moja zobozdravnica me naroča na tri mesece in naslednji pregled imam 20. julija. Predvidevam da naslednjič dobim napotnico za odstranitev, vendar bom tudi tam čakala. Lahko počakam toliko časa? Kakšna pa je približna cena če bi to odstranila samoplačniško? Ali tudi za samoplačnisko rabim napotnico? Ali tudi ko ta zob odstranim bo ostalo večje tveganje za nastanek raka?
Hvala. Lep pozdpozdrav.

Pozdravljeni,

predvidevam, da hodite k zobozdravniku prek ZZZS. Če res ni komplicirano stanjem tole z vašo dvojko, mora zdravnica izpuliti zob sama. Če dobite napotnico za kirurga, boste čakali verjetno na poseg še nekaj mesecev, kar pa vam ne priporočam. Zob lahko izpulite tudi pri samoplačniškemu zobozdravniku; cena takšnega posega po mojem mnenju ne bi smela presegati 100 eur. Malo povprašajte v različnih ambulantah, pa boste dobili točen podatek. Za delo v samoplačniški ambulanti ne potrebujete napotnice, saj poseg plačate samo in ne ZZZS.
Raka pa zagotovo ne boste dobili zaradi enega razpadlega zoba; ni pa priporočljivo takšne zobe imeti v ustih dlje časa, ker negativno vplivajo na celotni imunski sistem organizma.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

[/u]

Pozdravljeni,

Na čisto zadnjem zobu se mi je na dlesni naredil granulom in sem morala čez praznike k dežurnemu zdravniku. Ta mi je prerezal dlesen in dal notri trakec. Ko je prerezal dlesen je reku da gnojcek ven teče.

Nato mi je rekel, da naj naslednji dan grem k dežurnemu zobozdravniku v svojo občino, da mi zamenja trakec. Ko sem šla mi je zamenju trakec in to je to. Pravi da si naj sama čez dva do tri dni ven trakec potegnem? Ali je to normalna praksa? Moram pa povedati, da nimam osebnega zobozdravnika, zato hodim k dežurnemu. In zanima me se ali je ta gnojcek takoj ko zdravnik prereže ven steče in to je to? Bojim se da če bo trakec notri 2 do 3 dni, da se bo kaj zagnojijo? Oziroma ko bom dala trakec ven, in se bo predvidevam dlesen začela celiti skupaj vmes kaj zagnojijo? Res ne vem kaj naj naredim.

Najlepša hvala za vaše odgovore.

Lep pozdrav

 

 

New Report

Close