Najdi forum

Pa daj, pliiiiiiiiizzzzzz, pa daj no … saj gre zgolj za šalo, ane, ne za provokacijo, daj, plizzz, povej !!! :-)))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

no prav, saj ni tako grozno. da bi še angelčki jedli, če bi ritke imeli, da bi potem lahko kakali….
hm, ne vem. na freskah so naslikani z ritkami, tako da….najbrž jih imajo zato, da ne bi čudno zgledali brez :-)) v podrobnejšo anatomijo se pa freske itak ne spuščajo, tako da ni jasno, ali tiste ritke imajo izhod ali ne:-)))

kar se pa gobic tiče, tudi jaz jih rada nabiram, tudi jaz jih imam rada na vse možne načine, tudi jaz katero spravim za pozneje, hotela sem le povedat, da sem proti brezglavemu plenjenju. pa da je treba spoštovat naravo inne delat škode. saj sem napisala, da to pač počno nekateri, hvalabogu ne vsi. da ne bo kdo užaljen, no!!! danes je krasen dan, ne vem, če me ne bo po službi odneslo v gozd…pa ne po drva:-)))

Več glav več ve, pravijo. Midva sva se odpravila na Pokljuko in gobarjev je bilo ogromno. Dva sva nabrala 1,5 kg gob – samih lepih zdravih malih jurčkov. Bilo je res veselje , ko si ga zagledal , kako poganja iz zemlje, zraven pa še enega in še enega. Ponoči so se mi prikazovali, kako rastejo iz zemlje. Ne vem kaj imajo v sebi, da ti potem še ponoči ne dajo miru.
Prehodila sva pa veliko in če bi jih našla več kot dovoljeno, ne vem kako bi se lahko uprla skušnjavi, da jih ne bi nabrala več kot dovoljeno. A toliko jih v življenju še sploh nisem uspela najti – 2 kg.

Ravnokar sva prišla iz domače gmajne , nabirala sva šampijone. Vsak eno vrečo.

Sicer pa pravijo, da ko je mlaj, da ne rastejo preveč, šele proti polni luni.

Nabirajte darove narave s pametjo, včasih so jih nosili v koših domov. Posušili so jih in jih jedli potem v juhi ali pa dušene.

Na Pokljuki boste našli tudi borovnice, zato vzemite s seboj posodo , da jih boste lahko nabirali.

Točno tako, saj sem razumela, veš. Hvala. Ja, angelčki imajo ritke, verjemi, zakaj jih imajo, se pa ne ve, ker anglečki pač naj bi ne potrebovali ničesar več …. :-))))

Tudi jaz bi rada šla še po kakšno gobico. Najlepše je gobico uzreti in odtrgati, saj potem je pa itak samo en kup dela. Če jih je preveč, ti presedejo na vsak način. Če jih je glih prav, se še vedno lahko kdaj pa kdaj “izmišljujemo”, kaj bi počeli z njimi, če pa jih je toliko, da jih moramo “šparati”, potem pa so vedno in povsod tako zelo okusne, da zagotovo vemo, da je to specialteta “1a”!!! :-))) Dober pogled ti želim, maja_b, pa kakšnega full lepega jurčka ! Ravno prav velikega, lepo zdravega in čvrstega! :-))))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Jap, darovi narave naj bi nas osrečevali, ne pa nas naredili za svoje sužnje, mar ne ? Tudi jaz ne vem, kako naj si pravzaprav razlagam rek:
“luna dol, gobe gor!” Če gre luna dol, pomeni da crkuje, torej bi to bil teden zadnjega krajca ????? Prijetno in pametno bero vam želim.

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

New Report

Close