Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja gimnazija bežigrad fama ali resnica

gimnazija bežigrad fama ali resnica

od mamine prijateljice hči je hodila na gimnazijo Bežigrad in je rekla da so jo skoraj vsi vzvišeno gledali, ker je prihajala s kmetije In je komajda prišla na medicinsko fakulteto četudi je imela zelo dobre ocene v šoli ampak je zdaj vse ok ker je dokončala in je sedaj zdravnica 🙂

Kako je komaj prišla na medicino? Saj na prijavnici ne piše, a je s kmetije al iz bloka.. samo pike se gledajo na koncu.

Trenutno hodim na Bežigrad in moram povedat, da sem s šolo zelo zadovoljna. Seveda obstaja elitizem, vendar na kateri šoli pa ne??? Kar se tiče morale… hm po mojem mnenju na zelo visokem nivoju. Na to solo pridejo dijaki z nadpovprečnimi ocenami in verjetno tudi cilji, ki pa niso posledica siljenja starve, vast v večini primerov ne. In ravin zato, ker so tu dijaki pripravljeni delat, ima šola dober uspeh. Kdor misli, da oceno tu kar dobiš, zato da se ohranja status, se pošteno moti. to dokazujejo tudi uspeh na maturi, raznih tekmovanjih… Tu je Bežigrad veliko pred ostalimi. Kritike, ki pa to gimnazijo doletijo, so več ali manj zaradi ljubosumja, ker nekdo ni bil sprejet oziroma se sploh ni prijavil, ker niam dovolj dobrih ocen. Vem, da se to sliši egoistično, vendar tako pač je.

Pozdravljeni,

Nekaj let je sicer minilo od zaključka mojega šolanja na Gimnaziji Bežigrad in že v mojih časih so nas pred vpisom strašili o tekmovalnosti in elitizmu, ki naj bi vladala na šoli. In nič od tega. Šola je bila po mojem mnenju izjemno zdrava in človeška, večina učiteljev kvalitetnih. Poleg znanja mi je izobraževanje na tej ustanovi ponudilo “širino”, spodbujalo se je razmišljanje z lastno glavo, kakor tudi ambicioznost. In da, dragi moji, ambicioznost je pomemba lastnost, gre namreč za zaupanje v lastne sposobnosti in željo, da se v življenju uspe, karkoli uspeh za posameznika pomeni. S prihodom na Univerzo se je razlika resnično pokazala in nivo je enostavno padel (v Sloveniji preveč ljudi študira), tako da sem na študij odšel v tujino. Da je šola dobra in kvalitetna (na mednarodni maturi se dijaki Gimnazije Bežigrad redno uvrščajo v vrh), priča tudi dejstvo, da so mi ob vpisu na Univerzi v tujini v vpisni službi dejali, da prihajam z dobre gimnazije. Dobro blago se samo hvali, kakor pravi slovenski pregovor. In Lp

mojih soštudentov na faksu, ki so prišli z Bežigrad so prvi letnik gladko pogrnili. Poleg tega, ko sem šla na informativni dan na Bežigrad pred 20+ leti mi je učiteljica rekla, da če nisem ”komolčarka” potem je bolje, da izberem kakšno drugo gimnazijo, ker so tam veliki individualisti in nobeden nobenemu ne pomaga. Sem raje šla na drugo gimnazijo in se mela fino, res je bilo težje dobiti dobre ocene kot na Bežigradu, ampak sem se vsaj kaj naučila.

..še nekdo, ki kurca nekaj, kjer ni bil/a….

Sama sicer nisem hodila na bezigrajsko, ampak na eno drugo gimnazijo izven LJ. Je pa bratranec hodil na bezigrajsko gimnazijo. Kar me je presenetilo je bilo, ko sva oba zacela ekonomski faks delati, jaz sem eno leto prej koncala kot on. Pa nisem bila perla v gimnaziji. Ne cvetijo ravno bezigrajcani na faksih. So pa polni same sebe, spomnim se, kako se je bratranec iz vseh ostalih gimnazijcev norceval. Ceprav bi se nekaj dodala- vcasih niso imeli takih kriterijev, so sli gor tudi slabsi ucenci. Primer kolega je koncal bezigrajsko gimnazijo, v osnovni soli je bil komaj prav dober, v gimnaziji se je pa komaj s popravci vlekel, potem pa komaj visjo ekonomijo koncal. Vec ni naredil, pa je poskusal ker so mu v sluzbi pogojevali. Je pa poln obcutka vecvrednosti. Dejansko se mi zdi da imajo sedaj dosti bolj stroge kriterije kot vcasih. Sedaj res jemljejo same odlicnjake.

Danes se ima za elitno škofijska, a po uspehih na maturi jo GIMB-ovci še vedno nesejo. Sicer pa veste, kako gre – plačaš in si elita. Pustite svojim mulcem, da se odločijo sami, vi pa si svoje neuresničene ambicije zatlačite nekam.

New Report

Close