Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja gimnazija bežigrad fama ali resnica

gimnazija bežigrad fama ali resnica

Ko sem jaz obiskovala srednjo šolo, je ta šola slovela po težavnosti in zahtevnosti.
Sedaj sem pa srečala znanko, ko ima gor na tej šoli svojega sina.Pa sem jo vprašala, kako kaj otroci, pa je za tega sina rekla, da ni težka , da je pa težko bilo priti gor.

… ki je hodila na SNŠ Bežigrad malo pred preimenovanjem in ji je doživljenjsko žal, da je šla na to šolo. Res sem srečala nekaj dobrih ljudi, z eno sošolko imava prav pogoste stike, vendar po mentaliteti nisem spadala gor, niti po zagrebenosti, niti po IQ-ju, čeprav mi nič ne manjka :-)) Naredila sem, vendar ne s kakšno posebno lahkoto, sem pač imela še zelo aktivno dejavnost poleg šole in zame je bilo to dovolj.

Kar pa mi je posebej žal pa je dejstvo, da sem imela po mojem mnenju najslabši možni kader učiteljev na celi šoli in v Ljubljani. Kako mi je uspelo pasti v to, ne vem, so se našli tudi krasni primerki, samo so učili v paralelkah. Vem, ker sem uživala, kadar so nadomeščali! Bežigrajska pobere najboljše in s takimi ni težko delat in bit uspešen. Res ne. Glede tega sem prepričana.

ni glih tak, no. na IQ dosti vplivajo tudi geni in velika verjetnost je, da smetar na cesti ravno ne briljira in da če bi ga posvojil par profesorjev je ravno tako vprašanje, ali bi prišel do faksa, ali bi naredil samo kako poklicno srednjo šolo. je pa res, da najbrž ne bi bil smetar.

sposobnosti se od človeka do človeka razlikujejo. v eni in isti družini lahko imaš otroke, ki razturajo v šoli in take, ki bodo komaj lezli naprej.[/quote]

Bolj kot na IQ neposredno vplivajo geni na to, v kakšnem oklju bo otrok odraščal, se ti ne zdi? Kako se bodo starši do njega obnašali, če govoriva o korelacijah. Eni otroci naprimer ne znajo tudi pri 20-ih letih zase skuhati pa oprati svojih oblek. A se ti zdi, da ima za to kakšne gene?

Čist na kratko, če verjameš, da si odnesel nekaj iz srednje šole si se vpisal na prelahek faks.

Bežigrajčanka izpred ca. 15 let… Mi smo se imeli super, veliko smo se naučili tisti, ki smo to želeli. Ostali so rinili s trojkami in prav tako izdelali, šli na fakse itd. Jaz lahko rečem, da mi je dala nekaj več, saj smo imeli srečo s profesorji, ki so bili to res s srcem. Itak je pa kader tak in drugačen, dijaki tudi pridejo taki in drugačni (konkretno v naš razred so v prvem tednu porinili dodatne tri dijake, ki so bili sprejeti na Ledino in so starši posredovali, da so jih nekako vzeli – je bilo po priimkih očitno, no, in ti trije dijaki so imeli velike probleme pri sledenju snovi, eden izmed njih je kot edini v celi generaciji padel dva predmeta na maturi). Elitizem. Ja, do neke mere, saj sem napisala, ampak lahko se te tudi ne dotakne. Mene se ni.

--------------------------------------------------------------------------------- Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen

Ah to je debata, ki se nebo nikoli končala…
Jaz osebno sem na Bežigradu zdaj in vam lahko povem iz izkušenj:
Na gimb je težko priti in tudi gor ni prav lahko ostati. Je pa stvar seveda preprosta, smo jaz in meni podobni, ki se trudimo za štipendijo in ocene, ker se brigamo za to kako bomo preživeli in kaj je pomembno za naprej, seveda je pa tudi dosti takih, ki so jih gor spravli očki pa tudi če ne so vsaj tako bogati da lepo s trojkami in dvojkami plujejo proti maturi.

Stvar je preprosta Bežigrad danes 100% ni več kar je bil prej in njegov ugled je do neke mere pač ostal še iz bivših časov. Ampak če se ustavimo na dejstvih je vse videti takole:
1. Profesorji, ki učijo “manj pomembne” predmete kot glasba, informatika, likovna,… se tega zavedajo in so korektni v pogledu, da posredujejo splošno znanje vsem – napredne stvari pa pač le dijakom, ki jih to zanima. Sicer se moramo vsi naučiti za teste določene “življenjsko nepomembne” podatke ampak to je pač nekaj čez kar morajo vsi
2. Profesorji so si med sabo zelo različni. Osebno sem jaz fasal za matematiko perfektno profesorico, ki nas nauči ogromno in spodbudi za matematiko vse zdolgočasene z nasmehom naobrazu. Medtem ko smo rabili kar dobrih 6 mesecev, da smo se navadili na biologinjo ki je bila od začetka prava pošast ampak moje znanje biologije je boljše kot pa znanje tistih, ki jih ona ne uči..

Skratka dobiš pač kar dobiš in mislim, da je na Bežigradu več možnosti da dobiš dobre profesorje. Ampak naj zaklučim preprosto s tem, da je daleč največ odvisno od posameznika in koliko je pripravljen vložiti on. Zato pa se nenehno dogaja da imajo dijaki z enakim IQ in istimi profesorji za dve oceni razlike na koncu.

VSAJ 90% TEGA KOLIKO BO ODNESEL IZ ŠOLE JE ODVISNO OD DIJAKA IN KOLIKO JE ŽE ALI PA ŠE BO OSEBNOSTNO DORASEL IN SPOZNAL PRAVE VREDNOTE – v smislu da se preprosto je treba učiti in brez tega ne gre.

P.S. Res je tudi, da vsak Bežigrajčan prej ali slej dobi “zicleder” in to je sigurno najboljša stvar, ki jo bomo odnesli.

ginazijec maš škornikovo?

Na tem forumu sem prebrala, da v gimnaziji Bežigrad ne vpisujejo negativnih, ali je to res?

groza! sama sem dijakinja gimnazije bezigrad, ze vnaprej se opravicujem za grdo pisavo, mala začetnice, brez ločil itd.

1. nevem od kje vam dejstvo da je je bezigrad elitna gimnazija kamor pridejo le tisti kateri so otroci bogoatih starsev itd., jaz sam morama za svoje ocene poskrbet sama, pridno sm se učila v osnovni in ni mi zal, sedaj sem ze 3 leta na bezigradu, imam stipendijo in se veliko drugih bonitet.
2. glede ucenja, ocen je tako da smo si morali tudi mi ocene sami priskber učim se sporti VSAK DAN!!!! kljub temu da je napovedovanje napovedano, kot tudi vsi testi. vsaka nezadostna se ti vpise lahko pa oceno popravljaš pri nekaterih predmetih torej ce z 2 testom nisi zadovoljen ga lahko popravišp in izkoristiš enega jollija.
3. ljudje na bezigradu so super vsaj moj razred(zacetna nemčina) skupaj hodimo ob petkih vn tako kot vsi ostali, nekaj je res taksnih ki so tako vzviseni da jih se komaj pogledaš ampak jih je res malo. mit da so na beziju samo piflarji je izmisljotija največ jih je v matematičnih drugace pa v vsakem razredu mogoce en, ampak to piflarsko obravnavanje tako vi gledate na bezigrad jaz gte ucence obravnavam kot pridne vendar useno druzabne in prijazne le da se večkrat usedejo za knjigo.

sedaj pa prosim da koncate to debato in te nesmisle

Znanec je hodil na bežigrajsko gimnazijo. Jo je naredil ampak zato, ker je bila mamica prfoksa in se je vse dovolil. Pozitivke so mu dajali samo zaradi profesorice-ker se niso hoteli zameriti…. No, potem je pa ta sinček šel na faks-seveda je bil sprejet-ker držijo vsi skupaj- naredil pa ni nič, ni zaključil ničesar in sedaj pri 38 letih je pač gimnazijski maturant. Ima pa srečo, da ga je zaposlil prijatelj na državni upravi in tudi tam ni nič od njega. Ima pa službo……

Sam sem dve leti obiskoval Gimnazijo Poljane kjer sem imel dobre ocene, potem pa sem se prepisal na Gimnazijo Bežigrad, ki se mi je zdela boljša opcija. Učitelji so na Bežigradu dobri, nekaj jih je res odličnih, ostali so solidni. Sošolci so bili pametni in prijazni ljudje, večinoma so šli na najboljše fakse, nekateri tudi v tujino (sošolec je bil sprejet na Oxford), in večina jih je zdaj na faksu med najboljšimi v letniku. Izjave o elitizmu, ki jih nekateri pišet tukaj gor se mi zdijo neprimerne in ljubosumne in jih ni vredno komentirat. Če je nekaj dobro ne pomeni, da je elitistično, Tina Maze je dobra smučarka, pa to ne pomeni, da je elitistka.

Ti pa nisi od tega sveta, na katerim fakultetah pa so med najboljšimi. Kot jaz vem so to le redke cvetke, se mar motim?

bom povedal takole …
sam sem hodil na šentviško gimnazijo, sem pa poznal kar nekaj ljudi iz istega letnika iz bežigrada, in kar lahko povem je, da so nas na šentvidu precej bolj “zafrkavali” v glavo, iskali neznanje, lovili na vsako negativno oceno ipd. …. ti ljudje so mimogrede lahko ne vem kolikokrat pisali določen test, pa se jim je vpisala zgolj najboljša ocena … da sem kolikor toliko uspešno naredil gimnazijo, sem vložil definitivno več truda (tudi učenja) kot kolegi iz bežigrada …

če pa zdaj pogledam na te ljudi, ki se mučijo po faksih, fakse menjavajo kot po tekočem traku, jaz sem pa tik pred diplomo (vse redno, brez prepisovanj in ponavljanj) pa se mi zdi bolje, da sem hodil na šentviško gimnazijo in ne na katero drugo …

Js sm se upisala na Bezigrad, in me ful firbc matra kako bo. Res je, da v OŠ nism mela nobenih problemov, vse mi je slo odlicno, pa zdi se mi, da mam kr dobre ucne navade in to, sam me se useen zanima, kok se je treba ucit? Mislm za bolse ocene. Ce se ucis sprot. Ker prednet je najteezji? Mene nahbolj skrbi matematika oa seveda fizika, krr se mi zdi res problem ce ne razumes snovi.
Pa kok ucitli upostevajo tiste ki imajo ob soli se dost obveznosti,kot so glasbena sola in podobno.

prehod iz OŠ v gimnazijo je eden težjih v tvojem življenju, saj boš potrebovala celo šolsko leto, da se boš navadila na novo šolo, nove profesorje, nove sošolce in sošolke …

kot bivši gimnazijec ti dajem nekaj nasvetov glede učenja:

čimbolj se uči sproti vse predmete – kolikor se bo dalo, pred testi se začni pravočasno učiti (ne zadnji dan pred njim), predvsem pa NE POSLUŠAJ OSTALIH sošolcev in sošolk ter drugih – ki se ti bodo hvalili, kako se nič ne učijo, potem pa dobivajo same petice … (ker dobro vemo, da to ni res, in to hvaljenje mi je šlo vedno na živce … namreč za dobro oceno se je treba potrudit in tudi veliko učit ter predvsem NAučit)

predmete se UČI Z RAZUMEVANJEM, torej bolj kompleksno, ne se zgolj piflat, ampak poskusi razumeti snov in jo uporabiti v svojih konkretnih primerih …
za pripravo na test si vzemi dovolj časa, da predelaš snov in se jo naučiš z razumevanjem …

seveda pa tudi ne smeš pozabiti na svoje hobije (poleg šole), gibanje (tek, kolo, kak drug šport) … itd.

skratka, gimnazija predstavlja eno lepo obdobje odraščanja 😉

pa lepe počitnice ti želim še do konca – hehe, pa ne mislit že zdej na šolo, prepusti se še dva tedna 😀

Fora je v tem , da tja že pridejo izključno odličnjaki. Zato ni čudno, da je dober končni rezultat

heheh en majhen update 😉 na bežigrajski že dve leti ni blo omejitve. baje, da se je šola zelo poslabšala.

A vendar še zmeraj dosegajo najboljše rezultate na maturi 😉

Omejitve ni , ker ljudje nimajo več pravih vrednot. Rajsi kot da bi poskrbeli za svojo prihodnost, izberejo solo ki je “kul”. Rajsi kot da bi brali knjige, grejo na zabave kjer se opivajo, slikajo selfije in postajo na facebook. Kar mrazi me, ko pomislim na danasnjo mladino. Tudi sama sem bivsa bezigrajcanka. Res je, da se mi tudi kasneje v zivljenju kar najdemo in lazje povezemo kot ostali. Zakaj? Ne gre za elitizem. Gre za dejstvo da z vecino ostalih enostavno nimamo nic skupnega. Bezigrad te navadi trdega dela, vljudnosti, altruizma, spostljivosti,.. Svojega otroka ne bi poslala na nobeno drugo solo. (Da, imam izkusnje z drugimi solami. Brat in sestra -imata enako vzgojo in okolje, a drugo solo, in razlika je ocitna.)

Ne bom rekla da je kaksna sola boljsa / slabsa. Odvisno kaj si zelite za svojega otroka. Ce zelite da se zabava in uziva mladost, a bo zato manj delaven in uspesen, naj se vpise drugam. Ce pa zelite da bo samostojen, uspesen, perfekcionist, pa bo bezigrad prava sola zanj.

Kemija na Bežigradu je katastrofa, tu mislim na profesorico. pohvalila pa bi nemščino, stroga, a dosledna. Vodstvo tak al tak ne ve, kako delajo profesorji. Sošolci pa.. bolj egoistični kot ne. NIKOLI več se ne bi vpisala na to ELITNO gimnazijo, ker to je le stari sloves. To je bilo pred davnimi časi, danes pa…
Mimogrede, več kot polovica mojih sijajnih sošolcev prvega letnika faksa ni izdelalo. Lahko vam da misliti…

Tebi je pa orengi stopilo v glavo…

New Report

Close