Najdi forum

električna ovratnica

no ja jaz nisem vedela koliko otrok imaš tko da sm jih napisala v množini.sory,no.

pa ne mi zamerit….

Ne zamerim, ker nimam kaj. Si pa pokazala svojo kredibilnost, glede na to, da veš, kdaj in kaj sem napisala, da sodiš, a hkrati ne veš najosnovnejših zadev o meni :p
p.s. Včasih je bolje brat napisano in se manj obremenjevat s tem, kdo je pisal :p

hvala Yo da mi nisi zamerila.sedaj pa bom moje čivavice raje peljala na sprehod kot da tukaj na forumu “pametujem”.še enkrat sory. lp,Tea

Vi kar nabavte in se pred uporabo poučite kako z to ovratnico dresirat kuža.Kajti če je pes poln energije in velik odvisno od karakterja je to prava zadeva in ni nikakršnega mučenja.To nakladajo tisti z majhnim pudlčki ki nimajo pojma da se tako dresira vse pse ki se uporablja za službene.Če bi bilo to res tako mučenje živali bi morarali kmetje vse eletrične pastirje ukinit,ker so altro bolj močni kod ovratnice.So pa dovoljene z atesti tudi v evropski uniji…

Seveda- kar kupite elektročno ovratnico in si jo nadenite. Pojačajte na svojo kilažo in prosite starše/partnerja/prijateljico…, da vsakič, ko boste želeli nekaj narediti naj pritisne na gumb. Garantirana zabava 100% (samo ne za vas). Tako, da lepo prosim- raje ne imeti psa kot pa se tako izživljati.

Jaz nisem električne ovratnice potrebovala nikoli – ne pri pudlju, ne pri mastinu.
Sicer pa me prav zanima, koliko vas je tu vodnikov službenih psov, da so le-ti zdaj tu omenjeni. Če pa že kdo ima takega psa, mu pa traparij tukaj ni potrebno spraševat.

Službeni psi se NE šolajo s pomočjo elektronskih ovratnic. Prav tako se ne šola in vzgaja prav noben pes, ker je uporaba prepovedana in prav nihče, ki ima svojo žival rad in jo spoštuuje ne bo niti pomislil na uporabo tako drastičnega pripomočka. Uporaba le-teh je prepovedana, ker je nehumana, neetična in neprimerna. Pomeni izključno mučenje živali, ki po uporabi teh ovratnic postanejo motene, nesrečne in anksiozne. Uporabljajo jih neozaveščeni lastniki, ki ne znajo vzgojiti psičkov. Pojdite v DOBRO šolo, kjer vas bodo vodnike psov naučili, kako se vzgaja, šola in socializira psa. Če tega ne zmorete niste primerni, da imate žival. Vsak pes ima svoj karakter in osebnost. Upam, da veste kaj pomeni VZGOJA. In pa sobivanje.

15. člen zakona o zaščiti živali določa
– vzreja, vzgoja in šolanje na način in s pripomočki, ki živali povzročajo bolečine ali kako drugače škodijo njenemu zdravju; in tudi Prepovedana ravnanja so:

– zbadanje živali, stiskanje, natezanje ali zvijanje delov telesa živali, obešanje, če ne gre za strokovne posege, udarjanje, potapljanje ali drugačno dušenje živali, metanje, suvanje ali namerno povoženje živali ter spolna zloraba živali;

To enostavno ni res, službeni psi se šolajo s pomočjo električnih ovratnic, imela sem priložnost spoznati gospoda v službi policije kot dreser službenih psov in JA, uporabljajo električno ovratnico, ravno takso sem sama kupila ovratnico od lovca oziroma lovcev ki prav tako za vzgojo svojih psov uporabljajo tako ovratnico…in JA ovratnico sem sprobala na sebi ….in šele potem na psu…potemtakem vašem mnenju je itak mučenje že vse, verjetno po vašem mnenju ni prav da je govedo za pastirsko ograjo, verjetno bi bilo bolje in humano da prosto teka naokoli če ga pa avto zbije je jeb….taka je pač božja volja….

Sporočilo za AKNALB, ki je začela to temo, in za vse osle, ki na daleč tulijo o mučenju živali.
Že vse življenje živim in delam s psi t.i. “nevarnih pasem”. V obstoj nevarnih pasem ne verjamem, ampak tako je lažje razumljivo o kakšnih psih govorimo.

In da, uporabljam električno ovratnico. Če je tovrstna ovratnica uporabljena PRAVILNO, potem ne pušča nobenih posledic. Jakost elektrike je nastavljiva, in zelo zelo ZELO redko kdaj se uporabi 220 in več, tako kot ste histerično pisali v zgornjih postih. Pri moji, nikoli.

Šolanje psa “z elektriko” je postopek, ki traja več kot eno leto. Pes se mora na ovratnico, preden jo sploh uporabite, navaditi, da je ne poveže z ničemer in z nikomer (vsi člani družine, vse situacije in okolja, vsi letni časi! …). Obstajajo zelo natančni postopki preizkušanja moči elektrošoka, na katerega s pes odziva. NIKOLI psa v prvo ne “zrukaš” na 200, a ste zmešani vsi skupaj, no …
Psa streseš z MINIMALNO močjo, na katero se odziva. Ta ovratnica se uporablja v kombinaciji s ŠOLANJEM psa, ki pa je povsem enako kot v pasji šoli, sploh odpoklic. Torej – če nimate časa za šolanje psa, vam električna ovratnica ne bo pomagala. Če pa se jo odločite kupiti, vam svetujem znamko Dogtra (poglejte na Ebay – pod 250eur primerne ovratnice ne boste našli, da vas kar takoj opozorim).
Če se odločite zadevo kupiti, poiščite pomoč profesionalcev, ne samooklicanih trenerjev psov, ki nimajo nobenih licenc ali šolanih psov doma. Če je pes šolan pravilno, nima nobenih travm ali znakov stresa, nezaupanja, strahu ali pa patološke podrejenosti lasniku. Šolanje s profesionalcem vas bo prišlo prbl. 400eur na leto, treningi so 3x na teden. Kolegica je psico izšolala čudovito, brezpogojno si zaupata in sodelujeta, psica je v tako dobri pshifizični kondiciji da ni za verjet. Kajti to je CILJ VSAKE PASJE ŠOLE. Zaupanje in dober odnos med lastnikom in psom. Električna ovratnica tega nikakor ne poslabša, če je uporabljena pravilno. Pes deluje na princip – če se mu zgodi slaba izkušnja z neko situacijo, se bo tej situaciji izogibal. Če je žival 15metrov stran od vas (na slednem povodcu, seveda!!), ga pač ne morete doseči. In takrat – bzzz. Ko se pes obrne proti vam in se napoti proti vam, ga v trenutku močno pohvalite in nadaljujete z učenjem tako kot prej. Pes mora prej poznati ukaz odpoklica.
Kot pravim – to je dolgotrajen proces, ki čez noč ne bo pokazal rezultatov. Če ni nujno, se štroma ne poslužujte. Če pa ne poznate drugega izhoda, ne oklevajte, posvetujte se z vedenjskimi psihologi in pasjimi šolami. Če niste pripravljeni vložiti v šolanje psa veliko časa, PSA ODDAJTE. Ni pošteno do njega, da se hecate in z njim neprimerno ravnate. Pes je kot otrok, je odgovornost in zahteva čas in predanost. Če niste pripravljeni na to, si kupite plišasto igračko.

Upam, da sem vam pomagala pri odločitvi. Vso srečo!
Lp

Hm, kaj pa so zdaj psi t.i. nevarnih pasem? Daj najprej tole razloži, da vidimo, koliko si kredibilna.

chiqui
1. Vse povprek se ne zmerja z osli
2. Pes ni kot otrok – nikoli ne bo
3. Zaupanje in dober odnos ne pridobiš z mučenjem, ustrahovanjem…- to bi lahko sama vedela
4. Šolanje psa ni bistvo in ne govori da ni pošteno do njega- ni pošteno do tvojih psov, da jih mrcvariš, zbadaš….

Yo, dala sem jih v narekovaj oz. uporabila “t.i.”, ravno zato, ker v njihov obstoj ne verjamem. Razloži si sam/a, katere pasme so to, meni je vseeno. Po mojem mnenju nevarnih pasem ni. Imajo vsaka svoje značilnosti, nikakor pa niso nevarni, če se z njimi pravilno ravna.
Puffle, zame je otrok in pes isto, saj smatram živali za enakovredne ljudem. Vse povprek nisem zmerjala z osli – je pa to veljalo za večino paničnih obsedencev pod tole temo, ki se sploh ne zavedajo kaj je pravo mučenje živali.
Nikjer nisem napisala, da se z mučenjem in ustrahovanjem pridobi zaupanje in odnos – očitno je, da nisi prebral/a kaj sem napisala, in da je tvoj odpor do el. ovratnice tolikšen, da tukaj nisi zaradi debate (čemur so namenjeni forumi), ampak zato da soliš pamet in kritiziraš. Odnos se pridobi z delom in sodelovanjem, ukvarjanjem in spoštovanjem.
In ja, oprosti, šolanje psa JE bistvenega pomena, glede na to, da ne živimo vsak v svojem neokrnjenem koščku divjine s 15 hektari površine in nikjer nikogar v bližini. Razmišljaj malo.

Očitno je, da tukaj ljudje mislite, da je šolanje z električno ovratnic privezovanje psa na prekratek štrik in poganjanje elektrošokov na nekaj sekund dokler pes ne obleži. In takšno mišljenje je, oprosti – BOLNO!
Elektrošok je kratek, in na psa deluje kot bi ga nekdo s časopisom počil ali pa lopnil po riti. Gre za element presenečenja in trenutne bolečine. Ne pa za mučenje in stresanje dokler žival nemočno ne obleži. Ne morem verjet da sploh lahko kdo pomisli na kaj takega, res. Sprevrženci.
Ko psico pokličem k sebi in se ne odzove takoj, ker voha ali pa zja v mimoidočega psa, in me ne “šlivi”, jo zrukam – s stopnjo 30v. NE 200 ali več, kot so pisali nekateri. Psička poskoči, se popraska po vratu in priteče h meni, češ, tamle me je pa nekaj zbodlo, grem raje k tebi na varno. Takrat jo močno pohvalim in nagradim z igro. Večinoma elektrika sploh ni potrebna, v 90% primerov odpoklica. Včasih pa, ko dobi napad veselja in neupoštevanja – takrat pa dobi nekaj v vrat, ja.

Malo se umirite no, veliko hujše mučenje je počlovečenje psa, neukvarjanje z njim, prekratki sprehodi, oblačenje v plastična oblačila zaradi mode in podobno.
Če se ovratnica uporablja pravilno, je vse ok. In pika, in konec debate.

Hm, če bi morala za obvladovanje svojih psov uporabljati električno ovratnico, se ne bi ravno hvalila z dolgoletnimi izkušnjami…

Zakaj ne?

In s čim naj bi se hvalila v tem primeru?

Ah, Yo, ne bom se spuščala na tvoj nivo, očitno si se prišla samo kregat in ko ti zmanjka argumentov, napadeš z žaljivkami.
Povedala sem, kar sem mislila povedati o el. ovr. Upam, da je bilo komu v pomoč. Če ne, pač ne.

Lp

Slučajno sem zašel na tale forum, pa mi ne da, da ne bi odgovoril nekaterim –

Že dvajset let uspešno šolam službene pse. Včasih smo šolali pse tako, da so nas morali psi razumeti (beri s silo in takimi podobnimi zadevami kot so ovratnice…ahhhh sramota ), sedaj pa se šola (vsaj pri nas ) ravno obratno – mi moramo razumeti pse, mi smo tisti, ki se moramo naučiti pasje govorice. In začuda je učinek veliko boljši, pri samem delu pa so psi skorajda nezmotljivi. Električne ovratnice so pri našem šolanju psov strogo prepovedane, prav tako zatezne ovratnice. Za službenega psa je pogoj, da dela samostojno, da ga korigiraš z glasom in gibi, da si kot vodnik umirjen in veš kaj hočeš. Hja, tu pa so potrebne izkušnje, da znaš pravilno nagrajevati, potrjevati, da imaš potem polnega delovnega psa z vsemi nagoni in pripravljenega za delo ob vsaki uri. Se pravi pomemben dejavnik je pošten ODNOS med psom in vodnikom- službeni psi so torej poglavje zase v kinologiji in kdor uči take pse z takimi ovratnicami, ni vreden naziva vodnik službenega psa.

Domači psi so pa skoraj ista zgodba – če ni v družini dogovorjeno za prepovedi, zapovedi in dovoljenja kam pes lahko gre, kaj lahko počne, potem je kuža gospodar in točno ve pri kom lahko kaj počne in koliko, jaz jih zaprem tudi v pesjak, da se odpočijejo. Pravil pa se morajo držat vsi in to dosledno. Če kuža beži in se brezglavo podi naokoli smo veliko zamudili že od malega. Kako ga tega odvadit – nikoli ga ne bomo popolnoma odvadili. Sploh pa ne z ovratnicami, palicami itd itd.(v nepravih rokah dobimo tudi nasproten učinek ) Seveda če bomo bolj zanimivi za psa od okolice in mu bo v naši družbi zanimivo, se z nami igral, dobil kakšen priboljšek, se bo naučil kakšen trik bo tudi manj uhajal naokoli.
Da ne bom dolgovezil še odgovorim Blanki – Aknalb ( pa tudi vsem ostalim )- verjemi, da je tvoj pes z vsemi napakami, ki jih ima najboljši na tem svetu. Nikakor si ne zasluži elektrike okoli vratu in bolečine. Ena od boljših rešitev je kliker, hrana, igrače, povodec, fleksi, dolg trak in seveda umirjena beseda. No po čudežu se bo kuža tudi enkrat umiril in te začel jemati kot pravega vodjo krdela.
Aja, nič ni narobe, če včasih hodimo v pasjo šolo ali kakšno srečanje kar tako, tudi če imamo že vse izpite od a do ž.
Pa veliko lepih ur z vašimi kosmatinci…….

chiqui, hvala za prispevek, je vsaj meni razjasnil marsikaj 🙂
Meni pa ni jasno, kako vam uspe imeti lepo vzgojene pse. Moj pes je majhen, havanski bišon star 4 leta in preprosto ni za v javnost. Ne le to, niti v prisotnosti obiska ne sme biti, ker je preprosto nemogoč, vsakega neznanca naskoči in se pari z njegovo nogo, brez izjeme! Igra s psi odpade – naskoči tudi njih. Uboga, ko smo mi zraven (takrat ve, da ne sme v spalnico, ne sme skoz vhodna vrata), kakor hitro pa nas ni ali mu obrnemo hrbet, oddrvi. Zapodi se za vsako mačko; ko gre pes mimo ograje, znori. Poskusila sem že vse. Razume ukaz ”ne”. in npr. neha naskakovat. Za nekaj minut. Škropljenje z vodo, nasilno odrivanje, ignoriranje, probiljšek ob koncu neželjenega obnašanja, aktivnost (tudi 10 km tekanja ob kolesu ga ne utrudi dovolj, da ne bi ponorel/naskakoval). Nič ne pomaga niti malo. Jaz več ne vidim druge opcije, kot električna ovratnica. No, ti, ki imate tukaj izkušnje, kaj mi priporočate?

In ti bi dominanco nad vami odpravljala z električno ovratnico? Vi imate problem, ki paše v kakšno dobro pasjo šolo.

New Report

Close