Najdi forum

električna ovratnica

Prvo – to je stara zadeva, drugo pa – eni delujete, kot da psa priklopiš na 220 in ….. tu maš, kaj pa divjaš:( Totalni …… Kaj pa če pes pobegne, povzroči prometno, podere biciklista, pešča, otroka,… In ne daj bože, da še tisti nerodno pade ter umre. Kaj bo pa potem? Neodgovorni lastnik, ki je za….. Malo širše je pa le treba gledati zadeve. Sosedov pes pobegne samo za kombiji in…. lepega dne prevrnil otroka na kolesu. In ko smo sosedi pred nesrečo govorili da naj pazi ali kaj ukrene glede psa, pobegov je rekla, da saj ne pobegne vedno, da ga pazi, …. Ja, smo videli takrat. In mali nikoli ne bo v redu. Nogico ima od takrat krajšo.

Malo si preberite, premislite, ne glejte tako ozko. Drugače pa – če ste vsi tako sposobni v dresuri, pa pomagajte lastnikom in psom, ki imajo podobne težave – zastonj, seveda!

http://www.ovratnica.com/

Kaj ima električna ovratnica opraviti s psom, ki leta za kombiji?
In zakaj naj bi kdorkoli zastonj delal namesto nevestnih lastnikov?

Zaradi pobegov psov se je tema vnela (če ne veš, malo preberi nazaj, saj si zraven sodelovala)! In pes ki je tekal za kombiji, je eden izmed takih, o katerem je bila govorila avtorica. Samo razvado sta imela drugačno.
Nevestni lastnik – če naredi šolanje, pa pes ni dovzeten za nič? Ma daj no??

A za štrik ni še nihče slišal?

Na domačem dvorišču, za 1.5 m visoko ograjo?

Ali pa si mislila to?

[img]https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQuzR2xU205TpQRqeAVOUZD7zuqHlDawKLsI78vzJO_aTIQv2yl[/img]

staristari – evo nasveti:
Ko greš s psom na sprehod ga imaš na povodcu ali flexiju (različne dolžine
3m, 5m, 8m…) in ne na mučilni napravi. In tako res ne more letati za kombiji, Drugače pa poznamo ograje – lesene, kamnite, litoželezne ali še bolje – kuža je v stanovanju (nikakor NE NA METER KETNI-ker je isto kot ta vaša mučilna naprava). Dolgi sprehodi in velikooooo gibanja – ker kuža, ki je utrujen bo spal. Tretjič TOPLO priporočam sterilizacijo / kastracijo. Če pa imate veliko ograjeno dvorišče je pa zelo luštno povabiti lastnike kužkov s kterim se vaš kuža rad igra. Mi to kar redno prakticiramo- v miru pijemo kavico, malo počvekamo, opazujemo igro naših ljubljenčkov- na koncu vsi srečni- po 2-3 urah lovljenja ležijo vsi kot klade.

Očitno ograja pač ni dovolj visoka in je potrebno torej:
– povišat ograjo ali
– uporabit štrik.
A ni logično?

štrik???kako to misliš Yo???

Tako, da je na enem koncu štrika pes, na drugi pa lastnik.

misliš povodec?

Menda res.

pa napiš povodec a ne Yo z Lublane???

Ja, oprosti, če vi, ki niste iz LJUBLJANE, niste dovolj razgledani.
POVODEC torej.

JAZ SEM IZ LJUBLJANE!!!!!!YO!!!in sem še preveč razgledana,ker sem učiteljica v lj.šoli. kaj praviš na to??

JAZ SEM IZ LJUBLJANE!!!!!!YO!!!in sem še preveč razgledana,ker sem učiteljica v lj.šoli. kaj praviš na to??[/quote]

Popolnoma navdušena sem in se ti klanjam. Kaj pa učiš?

nisem kraljica da bi se mi morala klanjat Yo!!!kateri predmet učim pa ne rabiš vedeti Yo.IN ČE VEŠ KAJ JE VLJUDNO SE STAREJŠE OSEBE VIKA.jaz imam 50 let in imam več izkušenj kot vi Yo.torej naslednjič:
*napišite raje povodec kot pa štrik,nekateri bi razumeli to kot štrik za psa “obesiti”!!!!

A ste vse učiteljice tako do konca nepismene?

očitno da
Yo!!!!

Yo videla sem kako si pametovala ne vseh forumih leta:2002,2003,2004,…in tistim ljudem dam prav,da so ti kar meni nič,tebi nič zabili eno.in prav so imeli:
>ne pametuj na forumu ampak raje svoje 3 pse pelji s svojimi otroci malo na sprehod,
>namreč doma imam 2 psici kratkodlaki mini čivavi,vsak dan ju peljem na sprehod vsepovsod sta z menoj,hvalabogu imam tako super službo in šefico,katera mi pusti da sta moji čivavici z menoj v službi(delam v pisarni)
>imam 28 let in točno vem kaj moji čivavi želita
>všeč mi je da pes razmišlja s svojo glavo,in pokaže svoj karakter(kot tebi Yo)

upam,da mi ne zameriš kr sm ti to tko grdo povedala
lp,tea

Nič ne zamerim, bom pa poskrbela, da bodo odslej moji psi hodili na sprehode, do sedaj očitno niso, pa čeprav niso čivavice. Glede otrok te moram razočarat, imam enega dovolj, tako da tiste ostale, ki si jih omenila v množini, naj kar kdo drug okrog troga :p

New Report

Close