Najdi forum

EKG izvid

Zivjo .

A je normalno da pri fizicni aktivnosti cutim svoje srce .Ko hodim daljsw recimo in se ustavim ka cutim biti ,tudi recimo sem nesla otroka na 3 nadstropje in ko sem se ustavila mi je srce hitro udaralo amoak brez bolecin in normalno sem  dihala otrok 10.5kg tezek.

Stara sam 33 let suhe postave in imam prolaps mitralne zaklopke.

Zakaj pri prolapsu odsvetujejo veliki fizicni napor

Spoštovana

S prolapsom ali ne, je povsem normalno, da ob obremenitvi čutite bitje lastnega srca. To je povsem normalno. Glede fizičnih obremenitev velja pravilo, da bolniki z blago do zmerno regurgitacijo mitralne zaklopke, lahko normalno opravljajo fizične aktivnosti, bolnikom s hudo regurgitacijo pa se svetuje izogibanje večjim fizičnim obremenitvam, to pa zaradi možnosti potenciranja simptomov vključno s pojavi aritmije, ki je lahko tudi nevarno stanje.

LP

Pozdravljeni.

Ste mi zgoraj napisali da pacijentom z blagim prolapsom svetujejo normalno zivljenje.

Kardiolog mi je odsvetoval velike fizicne obremenitve.

V izvidu napisal da gre za mali prolaps oba listica mitralne zaklopke,z nepomembno m.regurgitacijo.

Danes zvecer  ko sem spala me je zbudil cuden obcutek v prsih in razbijanje srca sem izmerila puls 144.

Sva z mozem takoj sla na urgenco ki je blizu stavbe.

Na ekg puls 105 po tem 92 nic posebnega ni bilo videti.

Kaj bi to lahko bilo ,posledica prolapsa ali?

So  svetovali zdravila.Zelo zelo se bojim tko mocno da ne smem spat.

Sem cutila tudi takrat par nepravilnih udarcev.

 

Spoštovana

Verjetno je šlo za prehodni pojav tahikardije (več kot 100 utripov/min v mirovanju). Lahko bi prolaps mitralne zaklopke delal težave. Ne vem ali jemljete kakšna zdravila, menim pa, da bi jemanje zdravil iz vrst beta blokatorjev, preprečil podobne napade ali vsaj pogostost le teh.

LP

Pozdravljeni ne jemljem se zdravila Kardiolog je priporocal Concor ampak zarad dojenja ne pride upostev trenutno.

Me zanima bolj al je taksen utrip nevaren ,kardiolog je rekel naj utrip ne gre cez 140..?

Ni mi razlozil za kaj .

Me zelo skrbi da nenadno umrem za rad taksnih tahikardij.

V druzini ni nenadnih smrti.

Spoštovana

Concor je eno od zdravil iz družine beta blokatorjev in v večini primerov uspešno prepreči določene oblike aritmij vključno s tahikardijo povzročeno zaradi npr. prolapsa mitralne zaklopke. Med dojenjem se res ne priporoča jemanje teh zdravil, ker ne vemo kakšen vpliv imajo na dojenčke. Glede nevarnosti povišanega srčnega utripa, vse je odvisno za kakšno obliko tahikardije gre. Če so utripi samo povečani brez “plapotanja”, kar domnevam je pri vas, in če so napadi kratkotrajni, potem so nevarnosti zelo majhne. Če pa gre za druge vrste aritmij (kar bi opazili na EKG posnetkih), potem je zdravljenje edina opcija. Predlagam, da zaenkrat začnete uporabljati kakšna blaga zeliščna pomirjevala, ker menim, da s pretirano skrbjo prav tako lahko sprožite napade hitrega bitja srca. Ko boste prenehali dojiti, pa zdravila kot je npr. concor, lahko zelo pomagajo.

LP

Pozdravljeni .

Ritem sem cutila samo hiter in dvakrat ali trikrat kot da je izpustilo srce ritem,kot da so.se zgodile ekstrasistole..

Ko sem na urgenco prisla je blo ze mimo .

Oziroma puls 105.

 

Pozdravljeni,vedno imam palpitacije .

Recimo ko vstanem zacutim da bije srce hitreje pa izmerim na merilcu za tlak pa je nekje 90 utrip

Vcasih dobim napade hitrega bitja srca ,140 utripov in hud strah.

Enkrat na urgenci ko sem bla noseca so uspeli ujeti 110 pulsa in je pisalo tko v izvidu:sinusni ritem ,frekvenca 110,normalna srcna os,nespecificna denivelacija ST spojnice v D2 D3 aVF

A je to kaj nevarno?

Imam drugac prolaps mitralne zaklopke.

Pozdravljeni,

V post-covidni ambulanti so mi med drugim naredili EKG, izvid tu spodaj:

Sinusni ritem s fr. 67/min, normotip, nespecifične motnje repolarizacije.

Mi svetujete še pregled pri kardiologu? Stara sem 52 let, v meni, dvakrat po covidu tudi long covid. Mama je pri 38 letih imela (uspešno) operacijo srca zaradi ” luknjice v srcu”.

Hvala in lp.

Spoštovana,

EKG je načeloma normalen. Izraz nespecifične nenormalnosti repolarizacije prekatov se nanaša na niz manjših sprememb segmenta ST in/ali vala T. in načeloma naj ne bi predstavljale pomembno klinično ugotovitev. Seveda pa posvet s kardiologom je vedno dobrodošel, posebej če so prisotni še kakšni simptomi.

LP

 

New Report

Close