Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Edina prava družina so mož+žena+otrok! Res?

Edina prava družina so mož+žena+otrok! Res?

in zakaj ne?

Nam je znana psihologija otroka,da v vsem razvoju potrebuje oba.OČETA in MAMO.Tako sem nekako mislila,da strokovnjaki to stališče zagovarjajo.In ne drugače,oziroma nasprotno.Vse v dobro otroka.

potem so enostarševske družine anmalije. v njih je samo en spol odraslega. nekateri se vežejo, drugi ostanejo za vedno sami z otroci.
stroka je že davno ovrgla trditev, da se moja starš enostarševske družine poročit oz. vezat, da ima otrok v družini zastopana oba spol.a dovolj je, da je v kontaktu z drugim spolom bodisi v šoli, prijatelji, družinski in sovrstniški, ipd.

se mi zdi logična izpeljanka, da je tako tudi pri homoseksualnih družinah.

homosexualna mama ni maMA?ni mi čisto jasno,seveda je mama,biti mama ne pogojuje spol.nagnenje,niti koliko denarja imaš,niti koliko kil,ali imaš moža ali ne..mama si ker imaš otroka rad,skrbiš zanj,mu daš dobro popotnico za life..enako oče..
raje si priznajmo da se stvari spreminjajo in da je srednji vek za nami in pojdimo naprej z vsem kar spremembe nosijo..spremembna je tudi to da se homosex.ni potrebno več skrivat,da so lahko prav tako dobri starši kot heterosexualci.
Večina zakonov je pa tako ali tako faliranih danes..

Katarina, kako da si tako naivno naklonjena istospolnim “družinam”.
Morda nimaš otrok? Odnos do spolnosti pri istospolnih pač
ni primeren za potencialno hetero otroka, torej bodočega odraslega.

tadej: s tabo ne bom polemizirala. 🙂

katarina: torej je vse pribito tam kjer mora bit.

ločevalka: link zate o tem http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/303747/

Zame je vsaka skupina ljudi, ki živijo v istem gospodinjstvu in jih veže kaj več kot le “cimrstvo” prava družina. Živim sama z otrokoma, mi smo prava družina. Če bi živela pri materi in bratu z otrokoma bi bili zopet prava družina…mal razširjena ampak ok.
Vse ostalo zame ni pomembno. Pomembno se mi zdi samo to, da otrokoma pokažem kaj pomeni družina v čustvenem smislu, pa čeprav je enostarševska, dvostarševska istospolna…kakorkoli.

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Nikakor ne bi/NE BOM podpisala takšne peticije. Zelo zmerno se izrazim, če rečem, da je peticija bolna.

Le kdo določa, kaj je edina prava, POPOLNA družina? Podpisniki te peticije?

Nič nimam proti istospolnim usmerjenim družinam. Pa nisem istospolno usmerjena. Sem pa enostarševska družina. Javnost pa tako in tako vse družine, ki niso mama+oče+otrok obsoja. Če ne naravnost, pa tako, za hrbtom. Če ne prej se s tem te družine soočimo, ko vpisujemo otroka v vrtec.

Jaz se pa požvižgam na vse te peticije,ki moralizirajo,kaj pa je morala?
Ko mi bojo podpisniki plačevali položnice,oblačili in hranili mojega otroka,ga negovali ko ima gripo..naj se oglasijo,do takrat pa naj se grejo oni definicijo družine,kot želijo in kakor želijo ampak ne na škodo nas enostarševskih družin in istospolno usmerjenih staršev li bodočih staršev..

načeloma je večina ljudi tolerantna do vsega in vseh, dokler se tisto ne pojavi pred njihovimi vrati. ne leti na nikogar od vas.

se spomnite referenduma za umetno oploditev? 🙂 koga se ta referendum pravzaprav tiče, razen žensk, ki nočejo, ne želijo ali nimajo možnosti “normalno” zanosit? nikogar drugega. glasovali smo pa … vsi.

Ko bi se le vsi po vrsti imeli radi in se ne sovražili ali prepirali. Pa če sta to dva istega ali različnega spola. Pravljica, ko se nebi vtikali v življenja drugih.

Sicer sem zagovornik tega, da ima otrok oba starša; očeta in mamo in stike redne z obema, čim več, ampak če ne gre drugače……………………..slogo, razumevanje, partnerstvo, zaupanje, iskrenost,ljubezen,…. med dvema….. podpiram.

**************************************************************** Tja, kamor je vredno iti, ne vodi nobena bližnjica.

prava družina je zame “skupina” (dva, trije,…), ki živi skupaj, se ima rada,… kakšne spolne usmerjenosti je kdo, pa sploh ni važno in take peticije ne bi nikoli podpisovala. Kdo pa smo mi, da bi lahko sodili nekoga, ker je drugače usmerjen. Verjetno bi si ta tudi sam želel, da bi bil drugačen in da bi drugače čutil, vendar tako se je rodil in takšen je in sem človek, ki sprejme ljudi take kot so. Če mi pa kdo ni všeč, grem pa stran od njega.

zanima me kako se počuti otrok, ko iz sobe pride v gatah ATI z nekim moškim?
ali pa ,ko se mami poljubčka s teto ? ma ,fuj. Ne moti me njihov odnos,vendar brez otrok. Vzel bi jih od njih brez debate.Fuj,še enkrat

zvrk: ne pride iz sobe ali z nekim moškim, ampak pride iz sobe ali z atijem. 🙂 če pa pride otrok v spalnico in vidi atija z neko teto fukat (se opravičujem izrazu), medtem ko je mama v službi, je pa … kaj? ok.

In če otrok nikoli ne vidi, da si ati in mami data poljubček, je pa tudi ok?

Katarina, brez veze je na take sploh odgovarjat. Meni so lepi vsi iskreni poljubi, ne glede na spol poljubovalcev.

Mi je pa zanimivo, kako hitro ljudje homoseksualce enačijo s pedofili (recimo komentarji na linku, ki si ga pripela) ali pa vsaj razuzdanci, ki se dajejo dol z vsemi in povsod. Diskretnosti oni ne poznajo in ni jim večjega gušta, kot da jih lastni otrok zaloti s spuščenimi gatami. Ne vem, če poznam nestrpneža do homoseksualcev, ki bi jih imel za normalne, kultivirane ljudi, ki iznajo tako kot g. povprečna in g. povprečnež izbrat čas in prostor za seks.

V naravi ne najdemo vrste, ki bi imela homoseksualne osebke…zato, ker ne bi preživela. Vse kar ni normalnega narava izloči…V naravi vlada boj, ostanejo zdravi, močni osebki, ki se lahko razmnožujejo… narava je poskrbela za to da imajo moški penis in ženske vagino in da se to sklada kot ključ in ključavnica….semenčeca + jajčece = novo življenje.
istospolnost, želja po družini….modna muha!!! sem proti taki “družini”.

biologija: v naravi spolno občujejo, ko se parijo za ohranitev vrste, ljudje pa to delamo tudi za zabavo. ups …

Joj, v naravi je nešteto primerov homoseksualnosti, od kod ti podatek, da tega ni? Joj, joj, joj. Biologija, še nisi videla dva psa (m. sp.) med akcijo?

New Report

Close