Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Edina prava družina so mož+žena+otrok! Res?

Edina prava družina so mož+žena+otrok! Res?

hm:) k72. Špekuliraš. Pa tudi če bi bilo res ne vidim
kaj sklepaš iz tega. Tako kot si napisala sva jo lahko oba
zbrisala. Še vedno torej vztrajam da je beg.

tadej: če razpade, se potem ne stavlaj nazaj. meni ljubši izraz je, da se preoblikuje.

če boš vztrajal na svojem te prosim, da mi potem razložiš kaj se zgodi z družinami vdov in vdovcev? razpadejo? se hecaš? 🙂

ločitev je pobeg? 🙂 ali končanje nečesa? če bi pobenil bi pobegnil tako, da nikoli več en bi imel nobenega opravka s svojo razpadlo družino. pa oba veva, da je to nemogoče. greš samo stran, ostaneš pa v stikih tako z otroci, kot z bivšim partnerjem. in to ni pobeg. definicija pobega je drugačna.

Marsikaj nam je ljubše. In marsikaj počnemo ker nam je prehudo
delat drugače. In mislimo da smo zato manj kruti. In mnogo je zablod.
Da greš samo stran in ostaneš v stikih z otroci in jim kupuješ
sladoled? Eto, v tem je razlika do vdov, in razlika med razpadom
družine in vdovstvom.

taej: zapletaš se in megliš.

ločitev ni enostaven korak, marsikdaj težji od česarkoli v življenju, poleg tega se vse preveč ločitev zgodi zato, kermoški najprejn telesno, potem pa tudi mentalno pobegnew iz zakona, ženska pa noče bit postavljena na raven gospodinje.

ločitev / razpad izvenzakonske zveze / vdovstvo … rezultat je presenetljivo isti = 1 starš + otroci. po tvoji prvi definiciji so vse te skupnosti NE-družine oz. razpadle družine.

pozabil si na demanti pobegu.

Razpletimo:
– vpeljala li lahkost ločitve o čemer prej ni bilo besede.

– mama z otrokom je družina. Kako je nastala je drugo vprašanje.
– lezbijka z otrokom ni družina!!!

– pozabil na demanti pobegu: morda, sem ga pa vklopil v sladoled.
Kakšne muke otroku pripravljamo s kupovanjem sladoleda ob vikedih
si niti ne predstavljamo in potem pravimo da jih ni, in celo
temu rečemo “skrb za otroka”

tadej, ko mački na rep stopiš, zacvili.

In, če vztrajaš, da je beg; česa si se bal?

k72: tvoja špekulacija ni resnična. in zato ti ne morem
odgovorit. Beg? Umik? Ali je to eno in isto?

tadej: lezbijka z otrokom ni družina? kakšna razlika pa je mama+otrok, če je mama spolno heteroseksualna ali homoseksualna? mama je mama in otrok je otrok.

in popravljaš se, vidim. smo že družine. sem si kar oddahnila.

kakšne muke otroku povzročamo, če vztrajamo v družini z nasilnežem, pijancem, kurbirjem, psihično labilno osebo? katere muke so večje, težje, življenjsko bolj zaznamujoče? kdo bo razsodil? ti, jaz? ali otroci?

huh! a moram razmišljat? 🙂

– homoseksulana mama ni mama.

– kar oddahni si. 🙂

– ni beseda o tem kako bi bilo drugače ampak o tem kako je.
Da pa je razpad dužine prelivanje krvi pa si pač moramo priznat,
če nam je všeč ali ne.

homoseksualna mama ni mama? zakaj? kaj je tako drugačnega na njen, da ni mama?

Oprosti, samo tole je pa neumnost!

Ne neumnost je to da je homoseksulna mama
Devica Marija, ki je na zemljo padla.

Tadej, ta je pa res dobra. Oziroma zelo žalostna. In imamo hkrati odgovor, zakaj je možno na dan spraviti takšne peticije proti homoseksualcem. Homoseksualna mama ni mama – raje ne potegnem nadaljnjega zaključka, ki se kar sam ponuja… Homoseksualec ni človek?

na tej točki prekinjam debato o tej temi, ker se s tabo o tem ne bom pogovarjala. imam močan občutek, da boš žaljiv in da si sovražen so homoseksualcev.

Tudi jaz sovražim neumnosti. Kot je oksimoron o “homoseksualni mami”.
Ali morda očetu?

tadej ima preveč časa in bi rad naredil zdrahe, da bi ja lahko potem šinfal kakšne smo mame. in on ubogi fant…………….

tadej se vrti v krogu že dolgo časa in še dolgo se bo. Ker se ne more sprijazniti s samim sabo. Raje vali krivdo na druge, se počuti močnega čeprav je v resnici sam sebi odveč.

Kaj bi izrazil(željo)otrok dveh mater-očetov!!!!!Poglejmo,kot večkrat poudarim z stališča otrok.Njegove oči bodo večkrat povešane,kot so bile pred 20. leti otroci pankrti.Ali pa celo ločenih staršev.Danes je to vsakdanje,mar ne?Kar nekaj odstotkov takih otrok še danes nosijo posledice otroštva.Pečat so takrat dobili-žal.Res vprašaj,kako anketo bi dejali otroci na to temo,bo nam vedno nemo.Seveda bi se bistveno spremenilo,če bi v Sloveniji bilo naenkrat takih primerov preko 500.000-bi gotovo nekako sprejeli ali pa???Mi lahko samo ugibamo.Sama sem trenutno proti temu,morda z argumenti, mišljenje spremenim.Ne vem..
Bolj sem za to da o tem odločajo strokovnjaki na PSIHOLOGIJI OTROKA
LEP DAN

Copatka, o tem ne morejo odločati neki drugi. To je naš
problem. Saj bodo tako in tako odločili drugi kot vse
prevečkrat, a ne glede na odločitev drugih moramo imeti
svoje mnenje. Strokovnjaki pa bodo rekli tako kot bo od njih
zahteval minister.

Jaz bom to peticijo podpisala, če bo le možnost, ker NE odobravam istospolnih družin!

New Report

Close