Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Družina z dvema očkoma iz cicibana – nepotrebno razburjanje – pravi problem so družine, kjer za otroke skrbi le mama

Družina z dvema očkoma iz cicibana – nepotrebno razburjanje – pravi problem so družine, kjer za otroke skrbi le mama

za wildwind – en ali dva videa ne moreta spremeniti človeku pogleda na svet.

Morda pa je bila ločitev dosedaj precej stigmatizirana, morda je čas, da ljudje izvedo, da je to eden od načinov reševanja mrtvih ali nevzdržnih zakonov – če se spomnim, ob moji ločitvi mi ni nihče od mojih sorodnikov ob strani stal ali vsaj rekel, da me razume ali da bi celo podprl mojo odločitev, kje pa, samo bali so se in trepetali, kakšen greh delam (pa kaj bo župnik rekel) in kako bom sama živela (pa sem imela soliden standard in odgovoren odnos do otrok), možev alkoholizem pa ni nikogar skrbel, skupni prijatelji so se me izogibali, v službi so me čudno gledali…Pa sem naredila najboljše, kar je bilo v tisti situaciji mogoče, v dobro sebe, otrok in bivšega moža – zdaj po dolgih letih to tudi sam prizna (uspel se je izvleči iz alkoholizna). Podprl me je pa tast, ki je bivšega dobro poznal.

za jalur in včeraj – globoko čutim z vama in ja, nezaslišano je in huda krivica, da sodišča ne delajo v dobro otrok in da ne podprejo starša, ki je sposoben poskrbeti za varnost in dobrobit otrok. Pravice staršev so na prvem mestu, pravice otrok pa tam nekje v zraku.

Poudarjam – zlasti pravice naodgovornega ali manj odgovornega starša. Tukaj bi sodišča morala narediti ogromen korak naprej – posebej natančno in hitro bi morali prepoznati neodgovornega starša in mu namesto pravic določiti odgovornosti (plačevanje realne preživnine na prvem mestu). Kaj pa ima otrok dobrega od stikov s pijancem?

Pijanci so pa v naši družbi na žalost itek privilegirani – pijejo in vso odgovornost naložijo na druge, v zahvalo pa imajo brezplačno zdravljenje posledic pitja in bolniška nadomestila. Za varčevanje v zdravstveni blagajni bi najprej pijancem naložila plačevanje soudeležbe pri zdravljenju.

Strinjam se s teboj, saj ne moremo vedeti koliko otrok bi bilo zlorabljenih v taki družini. Kljub temu pa sem za enakopravnost vseh ljudi, ne glede na njihovo spolno usmerjenost, zaradi tega še ne bo konec sveta.Sama sem v zvezi z moškim, vendar nimam nič proti tistim, ki so drugačni.Tako tudi razumem tebe in tvoje mnenje, saj imaš pravico do tega enako kot vsak človek, mneja se razlikujejo in tako je tudi prav.Kako bi bilo, če bi vsi isto mislili in se vsi z vsem strinjali?Lep pozdrav, vsem.

New Report

Close