Najdi forum

dr. galič jerman

Moj zgornji zapis se je nanašal na hčerko, dr. Katarino Jerman.

Lahko samo še dodam, da je vseeno koliko je prijazna, če potem otrok umre, ker ne zazna kritičnega stanja pravočasno. Žal, tudi zame je bil to šok – prej sem jo cenila in razmišljala kako je prijazna ter strokovna, potem pa leden tuš.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9480, 30.07.2022 ob 17:59

Morate bolj natančno napisat katera dr.Jerman-mati ali hči, ki je prevzela njeno ordinacijo. Polona Kačič Jerman je bilo po človeški plati zadržana, kot da ji je muka odgovarjat na vprašanja. Njena hči Katarina Jerman je glede tega čisto nasprotje – vse razloži, prijazna, nič ji ni odveč. Tako da ni primerjave. Glede sester – sem hodila tja še v času sestre Irene, potem je bila še ena, nekaj let je zdaj nova. Vse po vrsti so prijazne.

Moj post se nanaša na hčerko. Katarino. Mati že dolgo ne dela več, razen nuhalnih menda.

Sestra Ivica je sicer prijazna in ustrežljiva, od zdravnice pa nisem dobila še nikoli ustreznega feedbacka. Kar jo vprašam mi ne pojasni, njen odnos ob ugotovitvi, da je plod mrtev, pa si ne zasluži sploh komentarja. Izpod vsake kritike.

 

Moji pregledi pri Katarini Jerman so bili sami sebi namen. Pacala me je z napačnimi diagnozami, zdravili in celo prezrla znake resne bolezni. To sem ugotovila, ko sem poiskala pomoč samoplačniško, kjer so mi razložili dejansko stanje moje bolezni. Znaki moje bolezni so, kot mi je pojasnila samoplačniška ginekologinja, tako rekoč na dlani, direktno takšni kot so v učbenikih medicine.

Ko sem Jermanovo soočila s tem in jo vprašala zakaj mi je stanje zamolčala, je postala zelo nesramna, me okrivila za mojo bolezen in zagovarjala sebe oz. svoje postopanje.

Glede na moje ugotovitve, bi lahko podala naslednji sklep: Jermanova to počne bodisi zanalašč (ker diagnoze iz učbenika ne moreš kar tako pomotoma prezreti) ali pa je popolnoma nesposobna.

Sem noseča, v 20. tednu bom ginekologinjo Katarino danes videla drugič. V ambulanti imam 3. pregled, vsi so bili predstavljeni in na vseh čakam kot zmešana. Danes sem naročena ob 10.30 in očitno pred 11.00 ne bom na vrsti.

Dosedanja pregleda sta trajala 5 min, na prvem mi je Katarina razložila kaj vse mi lahko proda in kaj bi mi rada prodala, nekih uporabnih nasvetov ali pogovora kaj pričakovati nič.

Na drugem pregledu sem imela njeno mati, ki me je tudi prepričevala, katere dodatne preglede moram kupit, uporabnega spet nič.

Hvala Bogu sem nuhalno delala drugje, kjer so si res vzeli čas in mi dali polno uporabnih nasvetov.

Iščem zamenjavo, ampak ker sem noseča je še težje… Totalno razočarana, jaz se počutim kot da grem na top shop in ne k zdravniku.

Če želite kvalitetno obravnavo in nekoga, ki si bo vzel čas za vas, Katarina Jerman to gotovo ni.

Odgovor na objavo uporabnika
Slaba izkušnja, 17.08.2022 ob 00:19

Moj post se nanaša na hčerko. Katarino. Mati že dolgo ne dela več, razen nuhalnih menda.

Sestra Ivica je sicer prijazna in ustrežljiva, od zdravnice pa nisem dobila še nikoli ustreznega feedbacka. Kar jo vprašam mi ne pojasni, njen odnos ob ugotovitvi, da je plod mrtev, pa si ne zasluži sploh komentarja. Izpod vsake kritike.

 

Žal moram pritrditi temu, da je obnašanje dr. Katarine Jerman res zelo čudno. Jaz sem jo samo prosila za ctg izvid, da bom poiskala drugo mnenje in s tem preverila, ali je bil ctg izvid res takšen, da ni pokazal nič nevarnega (tako kot je ona meni zagotovila, dan pred smrtjo otroka). Bila sem v črni obleki, jokala kot dež, ker mi je umrl otrok, sedela na napihljivem obroču (zaradi bolečin po porodu), ona pa mi ni želela dati kopije CTG izvida in mi je začela groziti z varnostniki, če takoj ne odidem. Seveda me je šokirala in sem jokala še bolj, saj se je obnašala, kot da je česa kriva. Morala sem se pošteno namučiti, da sem dobila kopijo CTG izvida (dva obiska sta bila potrebna, ko sem jo poklicala po telefonu in jo prosila za CTG, je kar prekinila zvezo itd.). Preden mi je zagrozila z varnostniki (to je bilo na drugem obisku), me je spraševala, kaj mi bo drugo mnenje, saj je moj otrok tako mrtev, h komu bom šla po drugo mnenje… Izkazalo se je, da je CTG kazal hipoksijo in to šolski primer hipoksije, direktno iz učbenika, moral bi biti narejen carski rez. Logično, da mi ni želela dati CTG, ker je očitno vedela, kaj bom odkrila.

To sem zapisala, ker si ne želim, da bi še kakšna druga ženska in otrok morala skozi mojo torturo in je prav, da se take stvari vedo.

Sem pacientka Katarine Jerman, prej sem bila pri njeni mami. Danes sem šla poguglat delovni čas, ker se moram počasi naročiti na pregled, in sem slučajno videla tudi to temo. No, opazila sem, da je v tem času, kar se nisva videli, izgubila en priimek (torej se je najbrž ločila) in od tod mogoče ta osornost – nad katero sem čisto osupla. Vse kolegice, ki so imele kakšne trdovratne težave, pa so jih njihovi ginekologi pacali leta brez pravega učinka, sem napotila k njej samoplačniško in vse so bile navdušene. Ena redkih zdravnic, ki sem jo upala vsakomur svetovati brez zadržkov.

Ja, njena mama je res delovala malo hladneje, ampak meni je bila po spontanem splavu v veliko pomoč, tudi v lj porodnišnici so mi zagotovili, da je dobra ginekologinja. Pri njej sem dala skozi dve nosečnosti, lahko rečem, da je bila zelo skrbna in natančna – takrat mnoge moje noseče znanke in prijateljice v materinski knjižici niso imele napisano NIČ, razen teže. Pa je pomemben dokument, če se zgodi kaj nepredvidenega.

 

Preko nadomeščanja sem spoznala dr. Petro Meglič. Od takrat hodim k njej. Zelo je strokovna in prijazna, 100% ji lahko zaupam.

Meni precej bolj odgovarja kot pa dr. Katarina Jerman (pri njej me je več stvari motilo).

Prejšnja zdravnica je Polona Kačič Jerman

New Report

Close