Najdi forum

dopust

Ker FIHO ne bi financiral še ene zveze gluhih.

če bi mela več članov, kot stara zveza, bi jo pa moral financirat. dober odvetnik vse zrihta

Zanimivo,
tokrat pa iz postov veje, da gluhi izsiljujemo in odrivamo naglušne. V bistvu, da so naši ujetniki in talci, in zato da je zveza številčnejša, ćeš da njena beseda več zaleže. (če samo pogledamo kje je vse bil g AR nastavljen, od sveta rtv naprej. podobno npr g Šusteršič iz druge skupine), besede in koristi pa itak nimajo nobene.

Seveda, so taki, ki si sami lahko plačajo dva draga slušna aparata, so taki ki jim plača Zdravstvena Zavarovalnica, in so taki ki niso ne eno ne drugo in kupijo ceneno robo, če imajo denar seveda.
V vseobči tragediji oz drami ki se dogaja, bomo vsi vsaj za par stopničk stopili niže (oz nas bodo porinili dol – ker je to prisila). Zvečine bomo prekariat, in ob tem invalidi. Vprašanje koliko solidarnosti in sociale bo še ostalo v družbi, med slišočimi, ki so brezposelni, na minimalcu, začasno zaposleni, na čakanju, jim delodajalci ne plačujejo plač in prispevkov…
Država kao rešuje gospodarstvo (zasebnike, ki imajo) in banke (vir večine zla in krize). Za nas bo ziher dajala še manj, ker to ne vodi v reševanje krize.
Reševanje? če se vzrokov ne zavedajo in če napačni ljudje (nepošteni, nesposobni, tatinski, lakaji denarnikov, prijatelji od prijateljev…) vlečejo napačne poteze, temu ne moremo reč reševanje, zato se oproščam ker sem uporabil to besedo.

Skratka zdaj ni ne kraj ne čas, da se še med sabo kregamo, zarad poćitniških kapacitet, kjer so pravila postavili slišoči, npr bivši sekretar.

Le to bi rekel. Vsaj pri nas: Življenje večine rojenih gluhih je tragika, en sam nesporazum in odrinjenost. Problem izobrazbe, problem jezika in govora, pismenosti, znanja tujega jezika, problem na trgu dela. Rešujejo se s kretanjem, tolmači in getoizacijo. Gre, dokler dražava da denar.

In ko ga ne bo dala oz ga bo dala le ščepec?
FIHO: sicer res reveživeč igrajo na loto. dokler imajo še dnar za listek. kaj pa če dnarja ne bodo meli več?

Skratka, bodimi strpni, zaenkrat.
Eni drugih pač ne razumete, ker se ne morete vživeti v situacijo drugega.
Sicer pa, predlagam federacijo v zvezi.
Aja, miheljna se vse gornje ne tangira:
prvič, vsadek mi pomaga,
drugič večine reči ne želim slišat (saj na sedanji način ne morem nič, sekirat od nemoči se ne želim, več se angažirat pa tudi ne mislim. ni vredno, življenje je enosmerna vožnja. zelo kratka.)
Tretjič, sem skromen, in se držim svojih dveh božjih zapovedi.
LP iz nevihtne primorske. Večina v mojem ožjem bezirku še govorimo slovensko, v širšem pa jugoslovannsko.

Jure:”Mislim katastrofa.Resno mi ni več do tega društva in plačevanja članarine,ker pač nimam kaj od njega.”

Kaj si pa mislil,da bi kaj imel od njih….

Mihau: “Aja, miheljna se vse gornje ne tangira…”

Niti jaz ne tangiram…..

Mihau: “Večina v mojem ožjem bezirku še govorimo slovensko, v širšem pa jugoslovannsko.”

Kje pa je tvoja italijanščina,če si iz Kopra??

Hojla Robert. Me veseli da kar kipiš od moči in dobre volje.

Ni mihelj iz kopra, je bolj iz notranjosti. dol je balkan. od vseh vetrov raznorazni kojekakvi. 2/3 na obali je jugoporekla. Zdaj bo npr za župana v piranu kandidiral in morda zmagal temnopolti kandidat. Znak odprtosti in svobodomiselnosti.
Dol bolj zlahka jemljejo lajf, pa drogo tudi.
Gorica je igralništvo in droga na vsakem oglu. To se že počasi pozna.

Žal tud k nam vdira tuj jezik. juga nam je vsiljevala jugoslovanščino, tu pa sedaj želi župan in kapitalistični gradbeni lobij naselit italijane.
Jim ratuje, počasi a zanesljivo.
Pa se mihelj ne sekira.
Pa kaj je na tem takega? butastih ogromno, vsi skregani med sabo, noben ni več pošten, kaj je morala in strpnost ne ve več noben……..
Slovewnci in slovenija nismo več tisto kar nas je blo. le par nas je še, za seme, ampak zgolj za lastno uporabo.

Robert, lepo da si se javil!
Be fajn! in da ne bi preveč zgubu pr kockanju in delnicah.
Raj začni trenirat minimaraton.

Pozz Mihelj….

Pred dobrimi 30-40 leti je tovarna Mura imela malo morje jugovićevih strokvnjakov in tu in tam še kakšne delavce….In še danes je v MS in še kje v bližini kar lepo število iz ex -yug…..Toda pri nas (še najbolj pa na Goričkem) je pa bolj že “angleško” naseljena pokrajina in z Naomi približno veva koliko Britancev je že pri nas…..Tudi v MS je “angleški pub”,ki je v lasti Angležev še najbolj me pa moti njihova vožnja,ki včasih misliš da avto sploh nima volana….

Najbolj pa so prihiteli Madžari z ureditvijo cest,vedno več novih trgovin,čedalje manj je teh starokopitnih avtomobilov, koles….vendar pa ni več tisto kot je nekoč pred leti in leti bilo…..Cene so skoraj enake,tu in tam še celo dražje….Zanimivost “ciganskih” Madžarov je,da hodijo prodajat blago po domovih obenem pa prihajajo krast mačke in mačke prodajajo po 20 EUR….
Najbolj bo pa zanimivo pri volitvah in govorice po MS krožijo,da današnji župan naj ne bi zmagal….
Če bo Švenda zmagal,Naomi ti veš kaj bi bilo ane….

Ogromno sprememb je že tu….

Lp

Sam glede na svojo danost ne vidim smisla zase v tem. Mislim živet in imet kaj od življenja, zase.
Mislim si:
Ljudje majo tisto kar dopuščajo, je pa res, da butaste skoro vsak pelje na WC. Sam sem skromen in se prihodnosti ne bojim.
Torej:
Zakaj ne zbereš podpise in kandidiraš za svetnika, al pa za župana?
Nič nisi slabši od mandelcev, ki bodo kandidirali. Vsaj svetnik bi lahko bil.
Mlad si še, poln elana, življenje te je izučilo. Bi se že navadil.
Pr nas je bil trgovc z zelenavo župan, šef neke zbornice, poslanc…. Torej zmoreš tud ti. Je pa menda tip, ki bolj kima in posluša.
Odgovornosti ni nobene, zato se ne boj, da nisi dorasel. Menim da maš nekaj šans, več kot pri kockanju.
Sam volit ne grem več, ampak če bi ti kandidiral bi šel. Rabimo nove obraze in ljudi. Dosedanji so povedali in pokazali svoje, in glej kje smo.
Kdorkoli, ki bi ga vzel z ulice, ne bi mogel biti slabši.
Zame je demokracija pač nasilje nad pos


To ni nič slabega, če se k nam naseljujejo tujci. Važno je, da so mladi in da so voljni delati in prispevati v našo pokojninsko blagajno, ki poka po vseh šivih. Važno je, da bomo mi, dandanašnja mlada generacija, imeli v starosti penzijo, kot jo imate vi, ki ste danes v penziji. Važno je, da ne plačujemo pokojninskih prispevkov za nekaj, kar ne bomo nikoli imeli. Zato je prav, da se k nam priseljuje mlado, dela željno prebivalstvo, in to ne glede na to, kateri jezik govori. Važno pa je, da se to prebivalstvo zaposli oz. če je še v rosno mladih letih, da hodi v šolo in se pridno uči – lahko tudi v njihovem maternem jeziku. Zdaj narod nič več ne velja, tudi jezik ne, velja le še standard in dobrobit vsakega posameznika, teh dveh stvari pa več ne bo, če bo Slovenija čez 40 let, ko bo meni glede na te napovedi končno dano iti v penzijo, dežela starčkov in bo v Sloveniji 50 % ljudi starejših od 65 let. V Slovenijo se naj torej naseljujejo tujci, dobijo naj delovno dovoljenje in delo ter plačujejo v pokojninsko blagajno. Delodajalci pa so jim dolžni zagotavljati zdrave delovne pogoje in dostojno plačo, tako kot Slovencem – torej brez diskriminacije, ne pa tako, kot so v preteklih mesecih prikazovali na televiziji, da živijo tuji delavci v LJubljani in drugih slovenskih mestih. Otrokom teh tujcev pa naj država zagotovi šolanje, tako da se bodo lažje asimilirali v slovensko družbo – pa ni treba jim jezika spreminjati, samo toliko, da ne bodo pri nas kradli, ropali, morili, požigali in kar je še teh kaznivih dejanj.

E, sveta preproščina in naivnost. dobr so vas izobrazili in polni ste nekih vrednot.
Iz juge sem želel, ker so želeli narediti jugoslovane, ker smo morali biti tiho, da nam južnjaki niso dali po čebuli. govorili naj bi jugoslovanščino in usvojili naj bi balkansko kulturo. v imenu kao socializma in bratstva in enotnosti naj bi se odpovedali svojim koreninam.
Zdaj pa, namesto nas so se odpovedali samostojnosti, vzeli so prihodnost mladim, vse so skadli in

ti pride en bumbar, 500-44 in ti napiše gornji post.
Res pa je, da je dosti podobno mislečih.
Najbolj prav bi bilo, da greš v tujino in se nikoli več ne vrmeš, in vzemi somišljenike s sabo!

Mihau, če še nisi opazil, Slovenci bomo itak izumrli. Zakaj? Rodnost Slovencev je na ničli. K rodnosti v Sloveniji nekaj prispevajo le Romi in raznorazni tujci. Torej, če se k nam ne bo nihče priseljeval in bomo pustili stanje glede rodnosti takšno kot je zdaj, bo čez 200 let Slovenija prazna pokrajina, v kateri ne bo več niti Romov, saj jih ne bo imel več kdo podpirati. Žal je temu tako. Žal. In ker ne bo mladih v moji starosti, tudi ne bom imel penzije. Ti jo boš še imel, iz mojih prispevkov in žuljev. Jaz nič več, če ne bo mladih. In mladi bodo prišli le iz tujine, iz Slovenije ne. Žal.

Sori.
Tudi slovenci znajo delat otroke in bi jih radi imeli. številni slovenci.
Pa jim država otežuje in onemogoča imet otroke.

Oprosti.
Zato da imam penzijo sem skoraj 40 let prispeval denar od plače. Moral sem ga. sam bi ga raje na 40 let vezal v banki. torej MI NIČ NE DAŠ. sam sem si plačal za penzijo. naj mi da država moj denar z obrestmi in ne rabim več penzije in tvojih žuljem, bom živel od obresti.
In,
bolje da ne več koliko dohodnine je v zadnjih 20 letih država vzela miheljnu. se ti bi zvrtelo in dol bi padel. Naj mi vrnejo tadenar, saj mi nič niso nudili. čem tud dohodnino nazaj, vsaj pol.

Žal si tako slep kot večina, in ne vidiš globinsko in prioritete. In zato take kvasiš.

1. Ko mladi v eni državi nimajo več perspektiv in prihodnosti je konec.
2. 20 let pomankanja vzgoje mladih se ža kaže povsod in to je le začetek. pobili se boste.
3. Ko delavec, ki bi rad delal, ki je dober delavec in kvalitetno dela ne zasluži niti za šolske učne potrebščine svojega otroka, je z državo in družbo konec.

skratka, penzije mamo zarad naših prispevkov, ne pa ker ste mladina dobrega srca.

Mihau, če mogoče še ne veš, imamo v Sloveniji dokladni sistem pokojninskega zavarovanja, zasnovan na sprotnem prispevnem kritju. Kaj to pomeni? To pomeni, da prispevke, ki jih v nekem mesecu plačajo zaposleni v ZPIZ, še v istem mesecu dobijo zdajšnji upokojenci v obliki pokojnin. Torej so pokojnine zdajšnjih upokojencev odvisne od zmožnosti sedanje aktivne generacije, da vplačuje prispevke v ZPIZ… Ni tako, da bi denar, ki si ga vplačal, dobil nazaj ven. Ta denar, ki si ga vplačeval 40 let, so že zdavnaj pobrali starejši upokojenci, tudi tisti, ki jih zdaj ni več med nami. Žal je tako.

seveda vem, saj nisem s hruške padel.
je bilo pač nekaj pametnih ljudi v preteklosti: O Bismarck, Franc Jožef in Marija Terezija. Modri vladarji. BZGOJENI in ŠOLANI. ne tako kot danes.

Država je prispevek VZELA in se OBVEZALA, da bomo dobili penzije. In kolkšne.
In tan OBVEZA je GARANCIJA, je nekakšna LASTNINSKA PRAVICA.
Tega se menjat ne da. Še celo če razpade je njena naslednica dolžna nadaljevat.
Tako pač npr današnja srbija vrača dolg kraljevine spred 100 let.

Večji problem je drug; država je na stotine in tisoče predčasno upokojila. zaradi politike. prispevali pa niso. madalj ima na nstotine ljudi zaslužne penzije, npr umetniki športniki…
Igrajo se z denarjem, kot pri vsem.
Vendar bi MORALI TO IZVZET iz pokojninske blagajne. to je stvar PRORAČUNA..

In zdaj je, kar je.

pač nesposobni nekritični neodgovorni nepošteni prilezejo najdlje. In sprejemajo odločitve ki so na njihovem nivoju.
Mihelj se nečesa, ČEMUR sam meni, da JE NEDORASEL NE LOTEVA.
Ti tipi pa se. ker se ne zavedajo, ker niso odgovorni, IN KER VEDO DA NE BO NIKAKRŠNIH POSLEDIC ZA SLABE ODLOČITVE IN DEJANJA.

Mihelj v vsi svoji delovni dobi NI STORIL NOBENE STROKOVNE NAPAKE. lahko bi kaj naredil bolje in več, a glede na INPUT in osebne pogoje je dal od sebe maximum, idealno.
Imam mirno vest.
In, v penziji sem IZ PREPRIČANJA. Ker za tako državo, ki tako zaničlivo vrednoti njegovo delo (virantove finte, pa tudi ostalo) ne bo niti s prstom več mignil.

Zdaj je malo honorarno delam, ker so me prosili, a po novem letu, z novim pokojninskim zakonom NE BOM VEČ.
Tudi in predvsem iz PRINCIPA.

Včasih so govorili, da človek nosi posledice svojih del, dobrih in slabih. In tistih ki jih ni storil.
v državi kjer to nikjer ne velja, na miheljna naj ne računajo.

Skratka: al penzijo al protivrednost prispevka z obrestmi. in smo kvit.

Lep pozdrav.

Sori, zaneslo me je, zato sem spustil ključni del

Kot očitno ne veš, KO PRISPEVKI NE ZADOŠČAJO MORA TO DRŽAVA KRIT IZ PRORAČUNA.

Pa ni treba, da je temu tako.
Vso lasnino ustvarjeno v yugi bi morali dati v poseben pokojninski sklad. In z dobrim in odgovornim upravljanjem, ne bi bilo problemov s penzijami.
So bili miheljni povsod, ki so opozarjali, npr Gospod Ribnikar, Gospod Mencinger…
Pa so jih preslišali in zasmehovali.
In je kar je.

Ti pride 20 let kasneje neoliberalni pubec, pa ti odkrije toplo vodo: da bi rabili poseben, bogat pokojninski sklad.
Halo!
Nauk je, da ni bilo treba, da je tako.
Gre pa v ti smeri naprej.
Vse pozitivne pridobitve zadnjih 200 let bodo navadnemu človeku vzeli. In tudi ko bo krize konec, jih ne bodo vrnili.
Ko sprejmeš da si mezdni delavec in suženj, ni vrnitve.
svoboda je izgubljena.

Oprosti ker sm se razpisal, ampak imam vtis da ti ni jasen kontekst, zakaj je situacija taka kot je.
lp

Miha, ti si v drugi kasti kot jaz in ti s to pokojninsko reformo ne morejo nič. Ti kar še naprej delaj – pokojnine ti ne bodo znižali. Nam se bo godilo dosti slabše. Mi smo obsojeni na životarjenje ob miloščini, ki se ji bo sicer še reklo penzija, vendar pa bo očitno že nižja od socialne pomoči, tako da bomo prisiljeni hkrati s penzijo vleči še socialno pomoč. To je največja barabija vseh časov. Za vas so dostojne penzije, za nas jih pa ne bo. Za nas bo penzija samo tolikšna, da bo država malo manj dala iz proračuna za socialne pomoči.

Saj vem.
Mislt si ne moreš kako guštiram zadnje leto in pol. penzion je raj. Sam svoj gospod sem. Je malo a sem skromen. (tud kruh je hrana)

Glede dela pa je tako.
malo delo je minimum po nikakršni tarifi.
Če pa delaš avtorsko ali pogodbeno planirajo geniji: plačaš prispevek za pokojninski, plačaš dohodnino in ostalo in KER DODATNO DELAŠ TI ŠE ZNIŽAJO PENZIJO.
Vsaj 2x si sankcioniran za isto reč.
In, delo ne bo opravljeno. (pač mihelj je v taki delovni niši, da ga rabijo)

Npr: zaslužiš 400, vzamejo ti za penzione okol 15%, plačaš d40% dohodnine in ZNIŽAJO TI PENZIJO NPR ZA 300E.
A bi ti še delal, da se bi pogoltni državi smejalo?
A ni bolše v takih razmerah sedet doma in se praskat?
ker so pogoltni ne bodo dobili niti % pa pokojninski, niti dohodnine. In penzijo mi bodo MORALI dat.
Butale.
Lep pozdrav.

PS. danes Robert in prekmurci slavijo.

Še to bi dodal, ker veje pesimizem iz tvojga posta.

1, glavno je da boš živ in zdrav.
2. drugo je, da bi vsaj službo zadržal do penzije.
3. perspektive so nikakršne- ne moreš konkurirat kitajcem in indijcem (ti verjetno z 200 E ne moreš živet. Če pa maš družino pa sploh.)
4. to o visoki dodani vrednosti, ki da nas lahko reši je larifari in laž (kitajci znajo in zmorejo vse, in ceneje – majo satelite, orožje….., ogromno študentov in inženirjev, še več pa cenenih delavcev, sužnjev)
5. rodnost imajo visoko. se bližajo miljardi in pol. Halo!

Ker NE ŽELIJO (naši in eu) potegnit pravih potez, je edina rešitev odhod v tujino, če imaš možnost. sam bi v ti driski šel v avstralijo al pa novo zelandijo.
Tu nikoli plače in penzije ne bodo kot v avstriji al nemčiji, zato je že tam bolje kot tu.

Glavno pa je, da si zdrav. če tega ne boš mel, je pa res konc.
LP.

Še dva dni in sem na dopustu. Letos koroška.

New Report

Close