Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Domači kunci, brejost, parjenje ….

Domači kunci, brejost, parjenje ….

V premrzlem prostoru ni bila saj jo imam v sobi. Ampak ko je skotila še ni imela gnezda ampak ga je začela delati naslednji dan.

Mogoče je krivo to, da ni imela gnezda. Če veš, kdaj si parila, potem je najbolje, da ji kak teden preden izvali, daš večjo količino sena, da si napravi gnezdo. Tik pred izvalitvijo je ne premikaj ali prestavljaj v drugi prostor. Tudi kletko očisti nekaj dni prej. Tudi , če je zajklja v sobi moraš vedeti da je v gnezdu temperatura 37 stopinj. V kolikor gnezda ni napravila, so bili mladički podhlajeni, zaradi česar so bili manj aktivni, niso se oglašali in iskali seskov.

lolkhjb dhubns duh v8d

oi,meni je poginila zajkla ki je imela mladiče in stari so 2 tedna kaj jim naj dam za jesti da ne bodo dobili driske

oi spet tu marini in koliko krat ne dan jim moram dati hvala

Nujno se posvetuj z veterinarjem. Če ima v soseščini kdo doječo muco, te lahko reši, sicer pa tako mali zajčki uživajo samo mamino mleko

Imam eno uprašanje in sicer.
Doma imam hišnega zajčka star je dve leti. Kar naeenkrat je nehal jesti. Zelo me skrbi, da bo umru. Sem ga peljala k veterinarju in je popolnoma zdrav. Dobiva antibijotike in to ga drži pokonci. A mogoče gdo ve kaj bi lahko bilo??? Sedaj mu na silo devam fruteka, da vsaj malo dobi vitaminčkov v želodček….Tako mi je rekel veterinar… Prosim pomagajte sem zelo žalostna, ker sem se zelo navezala nanj, je pa zajkla!!!!

mogoče kdo we koliko je kastrirajne kunca?

prosim če mi lahko čim prej odgoworite hwala že za unaprej:)

am js mam pa eno vlko uprašanje a mogoč gdo ve a se lahka brat pa sestra sparita (kunca)

am ja pa še neki kunca (samca pa samičko)sm dobla pre enim dnevom pa obadva fula tolčeta s tacami po kletki pa nevem zaka pa še samička spušča take čudne glasove take kot da se smeje al pa kej pa samček ful samičko puca

imam dva kunca.šelepred nekaj dnevi sem ugotovil da mam samičko pa samčka.samica pa zadnje čase veliko počiva in je mirna.mislim da je breja.koliko časa traja brejost pri kuncih?

zahvaljujem se vsem ki bodo prebrali in odgovorili na to pismo

lp

Je že vse napisano v temi in ker tvoja kunčica ni izjema, velja zanjo isto kot zgoraj.

vi niste normalni

tincy – če se brat insestra sparita ponavadi mladiči prej ali slej poginejo. Poskrbi, da ne bo prišlo do nepotrebnih naskokov.
Še enkrat in tokrat zadnjič – brejost traja med 28 in 32 dnevi

Zdravo!

mene pa sam zanima,če je kej narobe z mojim kucem,ker ko se premika spušča nek zvok (kot da bi renču)!!??zdej pa nevem ali naj ga peljem k veterinarju ali to delajo vsi kunci??
me pa še zanima če je kej narode k je začeu ˝prdeti˝?

Pomisli, s čim si ga hranil. Kunec ne sme jesti mokre zelenjave, solate, slanega ( kruh). Če ni jedel nič od naštetega, ga pelji k veterinarju. Če je jedel kaj od naštetega ima prebavne motnje, zaradi katerih ti lahko tudi pogine.

lejdy
Ni res da mladiči prej ali slej poginejo je pa res, da obstaja tudi ta možnost da poginejo, oz. da so deformirani, ipd. Ampak to je samo povečano tveganje če parimo v sorodstvu ni pa pravilo. Zato tega v praksi ne izvajamo, če pa pride do nenačrtovane sorodstvene paritve, pa ni nujno da bodo mladički poginili oz. da bodo deformirani, lahko so povsem zdravi.
Lp.

tincy bincy
Kupi si knjigo o kuncih in preberi nekaj osnovnih stvari, ki jih moraš vedet preden se začneš ukvarjat z njimi!

S kunci se ukvarjam že 20 let in se mi je res samo parkrat zgodilo, da so se sparili v sorodstvu ( brat in sestra), pa so mi poginili že kar veliko kunci. Rejci ti vedo povedat, da je sprejemljiva parite mati – sin, vendar potomcev ne smeš pariti

New Report

Close