Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Domači kunci, brejost, parjenje ….

Domači kunci, brejost, parjenje ….

Za lističe limone pa ne vem ampak jaz raje nebi…aja pa mokre trave ne sme jesti!

Kako velik mora biti samec glede na velikost samice??Za parjenje seveda,in ali kunci zrasteje v svojo končno velikost po samici ali po samcu. Hvala za odgovore.

In imaš slučajno idejo parit glede na vprašanja, ki jih postavljaš? Jaz srčno upam, da ne…

ZAKAJ SE ZAJKE NOČEJO PARITI, ČE SLUČAJNO PA SE PA NOČEJO HRANIT MLADIČEV.

Neprimerni pogoji.

Pozdravljeni! Imamo 7 mladih zajčkov, starih kaka 2 tedna. Ravnokar so spregledali in še vedno pijejo mleko. Ampak je zajklja poginila. Vem, da je možnost da preživijo mala ampak me zanima s čim naj jih hranim? Slišala sem namreč, da jim kravje mleko škodi?
hvala za vaš odgovor!

Sem veterinarka in povem, vam, da se brat in sestra ne moreta sparit pri nobeni živalski vrsti saj imajo otroci genske napake.

Če bi res bila veterinarka, bi vedela, da se lahko sparijo in se parijo.
Če je pa to OK, je pa drugo vprašanje.
p.s. Na veterini niste jemali raznolikosti živalskih vrst, ker zgleda, kot da ti je vse eno in isto?

Jaz se strinjam z tem parjenjem v sorodu, v bistvu sem že videla par primerov a z mladiči ni bilo nič narobe….
Kuncii – če imate hišne potem jih parite z hišnim, ne ravno z orjakom čeprav to ni pomembno… velikosti v odrasli dobi pa se ne da določit saj če bosta oba starša majhna in bo kakšen v preteklosti velik je tudi kakšen mladič lahko velik, tako da….in pa tudi samica je običajno večja od samca lahko pa je tudi obratno.
Tjaša – kako je z mladički? So preživeli?

Enim vam je vse tako zelo preprosto, da pričakujem samo še komentar o križanju mravlje in muhe…

zanima me ce kdo potrebuje majhne zajcke ki so scrkljani in so radi v cloveski družbi
prodam pa tudi vecje zajce za zakol ali nadalno rejo
p.s majhni zajcki niso za zakol in potrebujejo skrbnega lastnika

hvala

Živjo,

mene pa zanima naslednje. Lansko leto sem dobila 2 samički( tako so mi zatrdili), vendar pa se je sedaj po 1 letu in pol začelo naskakovanje. Imam ju skupaj v kletki, vendar pa me zanima če je to normalno ali je večja verjetnost da imam samčka in samičko?

Hvala za vse odgovore

Zdravo,
tudi jaz sem ponosna lastnica hišnega kunčka, pred meseci je imela leglo in obdržali smo samičko, ki živi skupaj z njo.
Zdaj pa je smo se odločili, da bi imela še eno leglo, kletka je sicer zelo velika (135 x 70 cm) in bi bilo prostora za 2 zajčici in otročke do starosti 3 mesecev dovolj velika, ampak zanima me naslednje…lahko mlajša ostane z njo, v času brejosti in kotitve, ter v času mladičev? Skrbi me, da se ne bi stepli ali se poškodovali, ali, da ne bi mlajša poškodovala mladičev?
Hvala že v naprej.
………………….
Lp, Tigerček

A to se ti zdi zelo velika kletka glede na to, da imaš notri 2 odrasla kunca?

Ja 🙂

No, samo da se ti zdi. Glede na to, kako “velika” je, zna biti res “zabavno” z leglom…

Hm, ne razumem te najbolje?
Aja, dvonadstropna je, z skrivališčem oz. kotilnico 😉
Kakšno pa bi potem še naj imela?

Kaj ti ni jasno? V času brejosti, kotitve in še cca 3 tedne za tem mora imeti samica popoln mir in občutek, da je leglo na varnem. Ta čas se tudi izogibamo nenujnim stikom s samico, predvsem pa z mladiči. V nasprotnem primeru se zelo lahko zgodi, da bo mladiče pobila, morda celo požrla.
Tako da ne vem, kako si predstavljaš imeti v isti kletki še drugo kunčico.
Upam tudi, da veš, da moraš takoj po paritvi samca ločiti od samice, da ga ne bo kastrirala.

Yo, daj no, saj nisi vse pameti požrla, sicer pa sem v prvem sporočilu napisala natančno kaj mi ni jasno 😉
ne bom komentirala tvojih ostalih odgovorov za katere nisem vprašala, glede druge kunčice (da po tvojem ne bi smeli biti skupaj) pa bi lepo prosila, da še kdo drug pove svoje mnenje glede tega…in hvala tebi za nasvet.

Nisi vprašala točno tega, kar sem odgovorila?
A ja, samo odgovor ti ni bil všeč.

New Report

Close