Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Domači kunci, brejost, parjenje ….

Domači kunci, brejost, parjenje ….

Ne v bistvu res nisem in ne odgovor mi tudi ni bil všeč, saj bi zajčici po tvojem naj bili narazen, kar pa je slabo zanju, tebi je pač vseeno 🙁

Po moje? Sprašuješ okoli mladičev. In zdaj je odgovor nekaj po moje?
Pa ju imej skupaj, samo ne potem jokat, ko bodo mladiči preč, pa še onidve se ti bosta po možnosti sklali med sabo. Boš potem povedala, kaj je slabo zanju.

Tigercek: ze pri psih pises nasvete, ki so mimo zdrave pameti. Pri zajcih imas se manj izkusenj. Zajklje morajo imeti mir pred kotenjem, da si same v miru pripravijo gnezdo. Prav tako morajo biti same v kletki med kotenjem, saj lahko ze takoj ob kotitvi zavrzejo, pomendrajo ali celo do smrti zgrizejo mladice. Po kotenju jih imej prav tako zaprte vsako v svoji kletki, ki naj bo s treh strani zaprta (ter s spodnje in zgornje strani). Samo tako bo zajcja mamica imela obcutek zavetja. Se celo takrat se lahko zgodi, da bo zavrgla mladice. Ce se na to ne spoznas, potem raje opusti vzrejanje zajcev. Se najbolj izkusenim se zgodijo nesrece, ker so te zivali zelo nepredvidljive.

Tudi pri rokovanju zajklje z mladici je potrebno znati. Dobro je, ce je zajcja mamica ze zelo navajena tvojih rok. Sicer jo moras vedno najprej prebozati, da se tvoja roka navzame njenega vonja, preden se dotaknes mladicev. Tudi roko ne stegujes hitro in globoko v kletko, ampak ob robu kletke dovolis samici, da te povoha in jo nato pobozas. Sele potem smes vzeti mladicke, ce ti jih bo dovolila. Ce zacne zajklja napadati tvojo roko, pusti mladice se nekaj dni pri miru. Pa tudi ce zajklja dovoli dotikanje mladicev, jo moras po tem spremljati, da ne zavrze mladicev, saj vedno obstaja ta moznost. Ce zavrze mladice, jih moras takoj lociti in naprej sama po kapalki “spravljati gor”.

Ce se samica pripravlja na leglo, ji vse posode s hrano in vodo postavi na rob kletke, kjer kletko odpiras. Tako imas ti posode pri roki, hkrati pa je menjanje hrane in vode manj invazivno za zajkljo. Ampak po tem kar pises, raje ne imej nobenih mladicev. Ni lepo gledati mrtve mladicke in ni enostavno spravljati gor sirote.

Glej, na srečo imam kar nekaj izkušenj z kunci, ne vem zakaj mi razlagate vse to? Samo vprašala sem, če lahko hči ostane pri njej nič druga, seveda se na rejo spoznam, nebom ti razlagala cele zgodovine ampak imamo z kunci že kar nekaj let dela za sabo, morda celo več kot ti, ampak z domačimi rejnimi kunci predvsem. Seveda je navajena mojih rok in rok cele družine, ter tudi svoje hčerke, vredu, bo pač ta čas ko bo breja in ko bo imela mladiče stran…sorodniki so govorili drugače, pa sem se raje prepričala tukaj.
In kateri nasveti so mimo zdrave pameti zate? Kaj, da priporočam pasme? Ter, da ne silim ljudi kupit rodovniškega psa? To je odločitev posameznika, jaz jih pač ne silim, pomagam pa toliko kot lahko.
Ne me napadat prosim, nisem tu zato, če vas kaj moti lahko prijazno poveste, pa bom spremenila, se zavedala napake, nismo vsi popolni, sprašujem samo zato, ker želim najboljše svojim živalim.
………………………………………..
Lp, Tigerček

Že to, da reklamiraš šteparijo pri psih je dovolj, da vsak, ki ima malo pameti, podvomi o tvojih nasvetih.
Da te ni sram! Ne, ker pojma nimaš, ampak ker ti je vseeno, da s svojim pisanjem ljudi napeljuješ k temu, da na koncu trpijo živali.

Žal, tudi živali brez rodovnika potrebujejo dom….kjlub tvojemu napadanju, bo vsak vzel psa, ki ga bo on želel, pa, če štepanje in izrabljanje psov še tako poudarjaš, ker nimajo vsi denarja za rodovnik zato tega ne moremo preprečit. Tako, da raje povej vzrediteljem, da naj znižajo cene, takrat pa bi res veliko dosegli. Zakaj pa ne bi tega uvedli? Bi bolj pomagali kot z zaničevanjem ljudi, ki nimajo denarja za rodovnik in bodo raje vzeli mešančka.

In kaj imajo zdaj mešančki s šteparijo?
Ti sploh ločiš med rodovniškimi psi, psi, ki jih nekateri prodajajo kor čistokrvne brez rodovnika, in mešanci?
In sploh veš, kaj rodovnik je?
In lepo te prosim, nehaj delat škodo živalim!

Ne vem, tebe vprašam? Mešanci so psi brez rodovnika, kot tudi sama večkrat poudarjaš. Če praviš, da jim delam jaz škodo, potem jim delaš tudi ti, saj sva naredili enako slabega za njih. No pa povej še zakaj ne bi vzrediteljem malo cene znižali? No to pa je zaslužek, 1500€ za mladiča, stavim, da zanj niso porabili toliko v dveh mesecih, ko je pri njih….zakaj torej take cene?Kaj boš pa o tem komentirala?

Zakaj bi vzreditelji nižali cene? Saj pa očitno meniš, da v mladiče niso vložili ničesar, torej tisti, ki tega nič ne marate, pač posvojite mešance. A to pa ne bi? Ker? In še povej mi, kaj točno vloži štepar v “čistokrvnega brez rodovnika”, da nasproti mešancu postavi ceno? In pa še to bi me zanimalo, kakšne preglede itd. imajo taki mladički opravljene? Mislim glede genetike pa to? Pa kako je s cepljenji, čipranji itd.? Vprašam, ker je vedno več primerov, ko se novi skrbniki pritožujejo, ker plačujejo kazni, ko se ugotovi, da zadeve niso urejene? No, razloži to tem istim, katerim nasvete talaš. Oziroma se ponudi, da jim pomagaš tudi iz teh zagat, če že delaš sranje, a ne. Saj pa si ja tako dobra 🙂

Imam mešance, imam posvojene, saj nisem rekla, da vanje niso ničesar vložili, cepljenje, čipiranje, rodovnik, hrana, parjenje psice, oprema…skrb pa se ne zaračunava. Ampak nikoli ne bo en sam mladič porabil 1500€.
Pa kaj tega ne vidiš? Tisti, ki nimajo rodovniških jih ne prodajajo za tako ceno, tisti, ki so za recimo 300 so cepljeni in čipirani, ostalo kar ni, pa k večjemu podarijo ali dajo za nižjo ceno, sicer pa mora bit vsak preden gre k novemu lastniku. Dosti manj pridobijo kot vzreditelji…da pa niso cepljeni in čipirani nekateri psi, pa so lastniki sami krivi, ker tega pri nakupu niso zahtevali in se niso posvetovali, da morejo kupit c. in č. psa, ker je vsem bolj pomembno, da čimprej pripeljejo lušnega malega psička, torej so si za probleme sami krivi, pravico imajo zahtevat, da psa pred nakupom pregleda veterinar, pa nekaterih to ne zanima.
Nisem delala sranja, ti ga delaš, ko z napadanjem prisiliš ljudi v te rodovnike, ter jih zaradi tega odganjaš, da več ne pridejo sem in tudi zdaj delaš sranje, vsak dan ga nekomu narediš, tisti človek bo morda kupil vredu psa, kot so ga mnogi, ki jih poznam.

Zdaj mi pa še razloži, zakaj je potrebno mešance naprej producirat, če jih imamo polna zavetišča.

Nadaljuješ lahko še z razlago, čemu je namenjeno kupovanje “čistokrvnih brez rodovnika” in s tem podpiranje šteparije, če pa so mešančki tako kul in dokazila o čistokrvnosti popolnoma nepotrebna.

Pozdravljeni,
Zanima me kdaj se začne gonitev pri samičkah?

Hvala za odgovor!

Spolno zrelost dosežejo med 4. in 6. mesecem.

ali se kunci lahko parijo že decembra?
ali je zajkla lahko tudi pri zajcu tudi kakšne 3 dni?

Ali brejost pri kuncih vedno traja od 28do 32dni?
Ali lahko brejost traja tudi 40dni?
Kdaj se pri zajkli vidijo seski ?
Ali se lahko parijo čez celo leto?

mi tudi rumenega damo

zdravo mene zanima koliko morajo biti stari zajci za zakol?

Zajci ali kunci?

Če ste zajca že ulovili in usmrtili, potem je tako vseeno. Kunec je pa druga zgodba …

kunci

New Report

Close