Najdi forum

delitev premoženja-izvenzakonska skupnost

Najin otrok placuje ze tako prevec…leta kreganja. Kar se pa ostalega tice pa ni tak moski da bi se tozarila ker oba veva da nimava denarja se za odvetnike. Mislila sem pac da se bova zmenila za en razumen znesek pa je. Ampak ja prizadet je zelo in razocaran nad mano. Odpeljala bom s sabo tiste stvari ki sem jih kupila jaz za stanovanje pa ne vem kako bova resila?

No, njemu ni treba it v tožbo, ker je na boljšem. Kako se lahko zmenita še drugače, kot da se a) tožita ali b) dogovorita, se pa tudi meni ne sanja.
Mogoče mu je pa juha preprosto še prevroča in se bo čez nekaj časa pripravljen pogovarjati.

Midva imava s partnerjem vsak polovico hiše, zdaj je dobil prepoved približevanja zaradi fizčnega in psihičnega nasilja kjer je posredi še alkohol. Brez službe je bil 5 let on pol, tako da plačujem svoj in njegov bančni kredit, imam pa še kup privat kreditov, ki sem jih jemala predvsem zaradi plačevanja njegovih kazni (vožnja pod vplivom alkohola, pa brez izpita…). Imava tudi 10 letno hči kateri kupuje sladkarije, oblačila, obutev in druge ‘nujne’ stvari pa nikoli. Tudi nad njo je že izvajal psihično nasilje. Skoraj 4 leta ima tudi ljubico. V bistvu je od takrat življenje neznosno. Zdaj pa me zanima kako tukaj lahko pride do delitve premoženja, ker jaz s hčerko se ne bi rada izselila, sploh hči ne, ker imava tudi muci in psičko na katere je zelo navezana. Moram napisat, da avto, ki ga imam, mi ha je večji del kupila mama, pa tudi večina pohištva, štedilnik, pomivalni stroj in velikogospodinjskih pripomočkov. Hvala za odgovor.

Pozdravljeni…zanimam me sledece z izvenzakonskim partnerjem sva kupla hiso starejso dobil je samo on kredit…takoj ko se je pogodba sklenla se nismo prijavili na ta naslov ampak se je samo on …mi smo se pol cez pol leta jaz i sin….in zdaj smo na razhodu in trdi da jaz nimam nic pri hisi da je vse njegovo…vlagala sem isto noter vse ker je hisa bila potrebna obnove v celoti…zdaj pa pravi da bo zaklenil hiso in da nimam nobene ptavice kaj zahtevat od njega…mialim vseeno da to ni tak…lp

New Report

Close