Najdi forum

delitev premoženja-izvenzakonska skupnost

Preden se obrnete na odvetnike, lahko poskusita z mediacijo, torej da se najprej skušata sama dogovoriti, kaj bi komu pripadalo. Je veliko ceneje in do rešitve pride hitreje, kot če gresta na sodišče. Mediator vam bo pomagal, da se pogovarjata o tem, za kar pravite, da partner zdaj noče slišati. Pomagal vam bo, da partnerju poveste bistveno več, kot ste tukaj nam in morda bo partner začutil, da le ne pripada vse samo njemu. Prebrskajte splet za “mediacija”, poglejte tudi tukaj[/quote]

Pa si ti z moderatorko in lastniki mona dogovorjen za brezplačno reklamo za svojo firmo?

Hvala Mezinčica, za tole zelo konkretno pripombo.
Ja, to je vsekakor vsiljena reklama nekoga drugega, ki je dobil mesto (če sem prav razumela eno od urednic na MON) na enem drugem forumu pa sedaj še malce okoli, po drugih, ne njemu dodeljenih forumih očitno deli nasvete. Ker sem presodila kot moderatorka, da so odgovori dokaj korektni in na mestu, sem jih tokrat odobrila.

Kot sem že večkrat poudarila na temle našem ljubem forumu, napišem kakšen nasvet takrat, ko ocenim, da je vprašanje oziroma dilema koga od vas tako zahtevna, da lahko posežem kot strokovnjakinja, sicer pa sem mnenja, da ste vsi, ki tukaj sodelujete zelo dobri v življenjskih izkušnjah in da znate zelo korektno svetovati. Hvala vam.

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168

Pozdravljeni!

S fantom sva v izvenzakonski zvezi (4 leta). On je v tem času podedoval parcelo (vem da nimam kaj s tem), moji starši pa so nama zgradili hišo (do 4. faze). Vse je pisano na oba – torej polovica on, polovica jaz. Kredita nimava. Zanima me kako je z delitvijo premoženja? Glede na to, da on ni vlagal nic (parcelo je dobil, hiso so pa zgradili moji). Hvala, lp

Če prav razumem, bi on lahko vprašal popolnoma isto stvar. 🙂

Tukaj ni preprostega odgovora. No, glede parcele je jasno, glede vlaganja tvojih staršev pa ne. Zadnjo besedo ima sodišče, reče jo pa na podlagi tega, kako prepričljivi so odvetniki – v primeru, da so seveda ljudje pohlepni in hočejo še tuje.
Uradno lastništvo nima večje zveze. Se pa v takih primerih lahko upošteva, da je bila hiša darilo OBEMA, sploh ker je pisana na oba in to pomeni, da ste se vsi strinjali s tem, lahko pa bi šteli, da gre za “tvojo” naložbo z denarjem tvojih staršev, sploh če gre recimo za darilo, ker je tvoj sorojenec tudi dobil darilo v takšni obliki (in sta starša še pred smrtjo razdelila premoženje med vaju, torej nekakšna dediščina). Se pa bojim, da boste v reali morali tvojega partnerja izplačati oziroma on tebe, glede na to, da je hiša na njegovi parceli …
Smotano, res. Upam, da sprašuješ samo teoretično 🙂

Pozdravljeni

Tudi jaz bi nekaj vprašala na to temo in namreč s partnerjem se razhajava po 18letih skupnega življenja. Izvenzakonska skupnost.
Naredila sva si mansardno stanovanje ki je last njegovega oceta oba pa sva placevala kredite in vlagala denar. Nekaj ostalih stvari je bilo kupljenih tudi tako sproti…skratka jaz se moram izselit pa mi partner dopoveduje naj kar spakiram vse v en kufer in kar grem ker sem si vse to kar sva ustvarila zafurala in me tudi slucajno ne bo izplacal. Do razumnega pogovora ne pride. Jaz pa vem da mi pripada polovica premozenja ki sva si ga pridobila v casu zakona ne glede na razlog.
Zdaj pa me zanima. Kako se doloci znesek in oceni premozenje? Je res da ce je staro cca 16let ko sva ga gradila,opremila in obnavljala, danes nic ali manj vredno?? Da od njega ne bom dobila toliko kot takrat ko sva ga zacela? Nocem se tozarit ker potem se moram tozit z njegovimi starsi ki so lastniki stanovanja pa se nic niso krivi za najino situacijo,predlagala sem za ceno 10.000€ pa partner pravi da ta stanovanje ni toliko vredeno in da mi da 2.000€ in naj grem. Meni je to malo smesno in iz stanovanja ne grem pa tudi nima pravice me metat na cesto. Prosim za kaksno mnenje in odgovor. Hvala

Glede na to, da tvoj partner ravna zelo prizadeto (čustveno prizadeto) sklepam, da se bosta težko dogovorila sama. Zberi račune vlaganj in nato k odvetniku. Kolikor sem razbral iz napisanega te partner krivi za nastalo situacijo in če kaj poznam ranjen moški ponos, boš iz tega težko kaj izvlekla brez tožbe in dodatnih stroškov.
Predvsem pa premisli, koliko “stanejo” tvoji živci, tvoj čas do rešitve problema in predvsem kolikšno ceno bo za to plačal še vajin otrok.

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

Najin otrok placuje ze tako prevec…leta kreganja. Kar se pa ostalega tice pa ni tak moski da bi se tozarila ker oba veva da nimava denarja se za odvetnike. Mislila sem pac da se bova zmenila za en razumen znesek pa je. Ampak ja prizadet je zelo in razocaran nad mano. Odpeljala bom s sabo tiste stvari ki sem jih kupila jaz za stanovanje pa ne vem kako bova resila?

kurc pa moška užaljenost. ti stopi do odvetnika, zračunaj koliko ti pripada in ga toži, oz. tožiti moraš njegovega fotra, če je vse od njega. Si bila pa nora kot noč, da si šla vlagat v tujo bajto.

To je zelo relativno. Če zveza funkcionira, potem ni nobenih težav okoli teh reči. Vprašanje pa je zakaj avtorica zdaj išče informacije o delitvi premoženja. Danes sicer ne bi šel več z nikomer stavit, ampak pred leti bi si, glede na napisano, upal stavit, da je vse to posledica avtoričinega skakanja čez plot. Ponavadi moški ne ravnamo tako čustveno, če se reči odvijajo drugače, npr. avtorica se s svojim pogovori, da pač tako ne more več naprej…

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

To je zelo relativno. Če zveza funkcionira, potem ni nobenih težav okoli teh reči. Vprašanje pa je zakaj avtorica zdaj išče informacije o delitvi premoženja. Danes sicer ne bi šel več z nikomer stavit, ampak pred leti bi si, glede na napisano, upal stavit, da je vse to posledica avtoričinega skakanja čez plot. Ponavadi moški ne ravnamo tako čustveno, če se reči odvijajo drugače, npr. avtorica se s svojim pogovori, da pač tako ne more več naprej…[/quote]

avtorica išče informacije, ker se želi ločiti. Zakaj se želi, pa je pri delitvi premoženja čisto nepomemben podatek. Če ima človek kljub zaljubljenosti (beri zelo močna napetost spodaj) pred očmi dejstvo, da gre polovica parov slej ko prej narazen, potem ne bo metal denarja v tujo bajto.

Kaj imaš ti pravico terjati in od koga sploh, bi ti znali svetovati odvetniki. V vsakem primeru pa je tožba draga in izjemno dolgotrajna zadeva (vsaj pet let), zato skušaj doseči dogovor in pozabi na tistih par jurjev denarja, ker ni vredno. Čas pa namesto v tožbo raje vloži v temeljit razmislek – saj sama veš, kako je.

To je zelo relativno. Če zveza funkcionira, potem ni nobenih težav okoli teh reči. Vprašanje pa je zakaj avtorica zdaj išče informacije o delitvi premoženja. Danes sicer ne bi šel več z nikomer stavit, ampak pred leti bi si, glede na napisano, upal stavit, da je vse to posledica avtoričinega skakanja čez plot. Ponavadi moški ne ravnamo tako čustveno, če se reči odvijajo drugače, npr. avtorica se s svojim pogovori, da pač tako ne more več naprej…[/quote]

avtorica išče informacije, ker se želi ločiti. Zakaj se želi, pa je pri delitvi premoženja čisto nepomemben podatek. Če ima človek kljub zaljubljenosti (beri zelo močna napetost spodaj) pred očmi dejstvo, da gre polovica parov slej ko prej narazen, potem ne bo metal denarja v tujo bajto.[/quote]

Bom razložil:
Avtorica je verjetno zaradi prevare, naletela na, po tvoje moško užaljenost, po moje pa na ranjen ego. Od tega in od njenega obnašanja naprej, je zelo odvisen potek njene ločitve.
Če računaš s tem, da boš šel slej ko prej narazen, potem res ne investiraš v hišo oz. kako drugo skupno bivališče. Če pa predvidevaš, da se ne boš ločil in s partnerjem živel še dolgo pa je povsem normalno, da kaj investiraš v skupno bivališče, nasprotno ravnanje bi pri meni vzbudilo sume glede iskrenosti in namenov partnerke. Ravnamo v dobri veri in z najboljšimi nameni, ne vemo pa kaj bo jutri, ali čez par let in

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

avtorica išče informacije, ker se želi ločiti. Zakaj se želi, pa je pri delitvi premoženja čisto nepomemben podatek. Če ima človek kljub zaljubljenosti (beri zelo močna napetost spodaj) pred očmi dejstvo, da gre polovica parov slej ko prej narazen, potem ne bo metal denarja v tujo bajto.[/quote]

Bom razložil:
Avtorica je verjetno zaradi prevare, naletela na, po tvoje moško užaljenost, po moje pa na ranjen ego. Od tega in od njenega obnašanja naprej, je zelo odvisen potek njene ločitve.
Če računaš s tem, da boš šel slej ko prej narazen, potem res ne investiraš v hišo oz. kako drugo skupno bivališče. Če pa predvidevaš, da se ne boš ločil in s partnerjem živel še dolgo pa je povsem normalno, da kaj investiraš v skupno bivališče, nasprotno ravnanje bi pri meni vzbudilo sume glede iskrenosti in namenov partnerke. Ravnamo v dobri veri in z najboljšimi nameni, ne vemo pa kaj bo jutri, ali čez par let in[/quote]

če predvidevaš, da boš s partnerjem dolgo, potem tudi formalno urediš lastništvo, sicer bi pri meni vzbudilo sume glede iskrenosti in namenov partnerja (ti kar vlagaj v mojo nepremičnino, če gre kaj narobe pa te sunim v rit).

Bom razložil:
Avtorica je verjetno zaradi prevare, naletela na, po tvoje moško užaljenost, po moje pa na ranjen ego. Od tega in od njenega obnašanja naprej, je zelo odvisen potek njene ločitve.
Če računaš s tem, da boš šel slej ko prej narazen, potem res ne investiraš v hišo oz. kako drugo skupno bivališče. Če pa predvidevaš, da se ne boš ločil in s partnerjem živel še dolgo pa je povsem normalno, da kaj investiraš v skupno bivališče, nasprotno ravnanje bi pri meni vzbudilo sume glede iskrenosti in namenov partnerke. Ravnamo v dobri veri in z najboljšimi nameni, ne vemo pa kaj bo jutri, ali čez par let in[/quote]

če predvidevaš, da boš s partnerjem dolgo, potem tudi formalno urediš lastništvo, sicer bi pri meni vzbudilo sume glede iskrenosti in namenov partnerja (ti kar vlagaj v mojo nepremičnino, če gre kaj narobe pa te sunim v rit).[/quote]

Drži. Žal v večini primerov pri nas to ni možno urediti, ker to na nek normalen način lahko urediš le s partnerjem, ki pa v takih primerih ni lastnik ničesar.
Povprečno slovensko razmišljanje pa je, da moraš zgraditi manjšo graščino, kjer bodo po polnoletnosti ob tebi bivali še tvoji otroci in njihove družine. Če se boš želel odseliti na svoj, bo to razumljeno kot malo izdajstvo. Enako tudi, če boš poskušal očeta prepričati, da ti prepiše del hiše, ki jo je “on sam zgradil na krvavih žuljih in z velikim odrekanjem”. Skratka, v večini primerov povprečnih slovenskih rodbin neminovno pride do hudih konfliktov v rodbini, če želiš imeti stvari lasniško urejene.
Kljub vsemu pa bi verjetno vse skupaj bilo čisto ok, če nekoga iz rodbine ne bi ulovili pri skoku čez plot.

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

..vse delamo v dobri veri. Velja tudi za skakanje čez plot.

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

Ha ha, to pa še sploh.

ja saj baje to pozitivno vpliva tudi na družinske odnose.
bi moral bolj mižati, pa bi bilo vse v redu.

ja saj baje to pozitivno vpliva tudi na družinske odnose.
bi moral bolj mižati, pa bi bilo vse v redu.[/quote]

Hahaha! Dobra!

Žal to ne gre. Ne gre pa zato, ker je med ljudmi, ki živimo skupaj, zaupanje temelj odnosa in če tega ni, tudi mižanje ne pomaga več.

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

To bi pomenilo da ko si izgubil zaupanje v tvojega šefa si dal kar odpoved v službi?

New Report

Close