Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Canesten

Canesten

Spoštovani!

Pred tednom dni sem dobila glivično vnetje (tretjič v zadnjih 2 letih, od zadnjega vnetja je minilo dobro leto), zato sem si kupila Canesten 1 set. Stanje se je po nekaj dneh izboljšalo, težave pa se vseeno niso povsem odpravile, saj še vedno čutim nekakšno srbečico pri izhodu iz nožnice in na zunanjem spolovilu.
Sicer nadaljujem z mazanjem z 10 mg vaginalno kremo, vendar je precej neprijetno, ker kljub mazanju srbečica ne izgine popolnoma. Pri prejšnjem vnetju je zadostovala Canesten 1 vaginaleta (brez kreme).
Zanima me, kaj naj storim.
Ali smem še enkrat v tako kratkem času vzeti Canesten vaginaleto? Ali naj si kupim Canesten 3 (in vzamem npr. le eno vaginalno tableto/ en odmerek vaginalne kreme?
Bi bilo bolje, da namesto Canestena uporabim le Multi-gyn ActiGel ali kaj podobnega?
Ali naj preprosto nadaljujem z mazanjem in počakam še malo?

Hvala za odgovore,

LP

Spoštovani!

Ker se stanje, kot pravite, v sedmih dneh po uporabi Canesten 1 seta ni ustrezno izboljšalo, vam najprej svetujem obisk ginekologa.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni,
sem prvič noseča. v 27 tednu. Dan po pregledu pri ginekologinji, ko sem oddala urin, se mi je pojavil srbeč in občasno pekoč občutek na zunanjem spolovilu. Zanima me, ali si lahko kupim canesten kremo in se mažem z njo, ali je potreben pregled pri ginekologinji?
Hvala.

Spoštovana,Canesten kremo lahko uporabljate 2xdnevno zunanje.Če se simptomi čez vikend ne izboljšajo ,se posvetujte z vašim ginekologom.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Pozdravljeni,
zanima me ali lahko na zunanjem spolovilu in ob vhodu v nožnico uporabljam tudi Canesten – navadno kremo. Zanima me kakšna je razlika v sestavi med Canesten 3 in navadno kremo Canesten? Ali le v priloženem aplikatorju v Canesten 3 ali pa tudi v sestavi?

Imam namreč močno pekoč občutek, ko vhod nožnice pride v stik npr. z Mulit Gyn akti gel ali Lactoginom. Ali so lahko temu vzrok glivice?

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!
Canesten kremo lahko uporabljate za mazanje zunanjega spolovila.Svetujem vam tudi uporabo vaginalnega gela za uravnavanje in zaščito vaginalne flore,ki ga kupite v lekarni. Razlika med Canesten 3 kremo in Caneste kremo je v jakosti in sicer Caneste krema vsebuje 10mg klotrimazola na g kreme,Canesten 3 krema pa 20mg učinkovine na g kreme.Canesten 3 kremo uporabljate lahko tudi vaginalno z priloženim aplikatorjem,medtem ko Canesten kremo samo zunanje.Težko vam rečem,če gre za glivice,svetujem vam,da se posvetujete z ginekologom,če se stanje v nekaj dneh uporabe mazila ne izboljša.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Pozdravljeni,
včeraj sem začela uporabljati Canesten 3 ampak dobim ob uporabi tega zdravila pekoč občutek, ki traja. Bi mi priporočili da zamenjam zdravilo za kaj drugega? To zdravilo mi je priporočila moja ginekologinja.
LP

Spoštovani,opravičujem se za zapozneli odgovor zaradi tehničnih težav.Upam,da ste v tem času že uspešno rešili vašo težavo.Pekoč občutek ob uporabi ,ki traja dlje kot nekaj minut in je zelo moteč sodi med nezaželen učinek,ki je sicer zelo redek pri uporabi Canesten 3 kreme.V tem primeru v lekarni svetujemo prekinitev aplikacije in v kolikor so še prisotne težave ponovni posvet z ginekologom in morebitno zamenjavo zdravila.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Pozdravljeni,
zadnjih nekaj dni opazam,da so se mi v notranjosti sramnih ustnic izpustili nekaksni beli izpuscaji podobni mazoljckom,okoli njih pa rdeca koza. V lekarni sem kupila navadni canesten 10 mg klotrimazol in po vseh prebranih clanikih nisem vec prepricana ali ga lahko uporabim,kajti tudi na navodilih pise,da je samo za zunanjo uporabo.
Najlepsa hvala za Vas odgovor.

Spoštovani,težko rečem,če gre v vašem primeru za glivično okužbo,zato vam svetujem,obisk pri ginekologu.Canesten cr.,ki ste jo kupili se lahko uporablja za notranjost sramnih ustnic,vendar ne vaginalno,ker je za ta namen Canesten 3 vag cr,ki vsebuje 20mg klotrimazola na g kreme in je bolj učinkovita pri ženskah z glivično okužbo nožnice in zunanjega spolovila.Glede vaših težav vam svetujem tudi ,da se lahko obrnete bolj podrobno(čas nastanka,srbeč ali pekoč občutek ,itd)na ginekološki forum,kjer imajo več strokovnih izkušenj.Vsekakor pa je najboljše,da kontaktirate svojega ginekologa.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Pozdravljeni,

zanima me, ali lahko uporabljam Canesten 3 vaginalno kremo, hkrati s kontracepcijskimi tabletkami. Ali hkratna uporaba zavira delovanje katerega od zdravil?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani!
Canesten 3 kremo lahko uporabljate sočasno z kontracepcijskimi tabletami.Proizvajalec ne navaja medsebojnega delovanja zdravil.Glivične okužbe nožnice so lahko pogostejše pri osebah,ki jemljejo kontracepcijske tablete.Zato vam svetujem,da v primeru,da se okužba ponavlja kontaktirate svojega ginekologa. lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Pozdravljeni,

v nedeljo zvecer sem dobila glivicno vnetje in uporabila Canesten set z eno tableto. Komaj sedaj sem izvedela, da je za ponavljajoco stanje bolj priporocljivo Canesten set z tremi tabletami. Zanima me, ce lahko sedaj po treh dneh ponovno uporabim set z 1 tableto, saj se stanje se vedno ni umirilo.

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni!

Po treh dneh lahko ponovno uporabite še 1 Canesten 500mg vaginalno kapsulo. Če pa ne bo boljše, pa pojdite do svojega ginekologa, da vas pogleda in po potrebi predpiše katero od zdravil, ki se izdaja na recept.

lep pozdrav,
Tina Ghori, mag farm

New Report

Close