Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Canesten

Canesten

Spoštovani!

V omenjenem primeru, vam svetujem obisk ginekologa.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

suzika1111:
Meni so se glivična vnetja non stop ponavljala in sem bila tudi že zaskrbljena, ker sem morala Canesten uporabljati včasih tudi vsak mesec.
Iskala sem alternative, preizkusila marsikaj… Zdaj že nekaj časa zelo uspešno (!) uporabljam Vagilact. To so tudi vaginalete, ampak niso zdravilo. 😀 V bistvu uredijo pH in mikrofloro v nožnici (vsebujejo mlečnokislinske bakterije), tako da glivicam tam več ne paše “stanovati”. 🙂
Jaz jih uporabljam takrat, ko pričakujem, da se bo pojavilo vnetje (pred menstruacijo- predvidevam, da zaradi hormonov?) in po spolnem odnosu (bazična sperma poruši pH).
Canestena mi pa res že nekaj časa ni bilo treba kupiti! 😀

Upam, da ti bo moj nasvet kako pomagal.

Pozdravljeni

imam simptome, ki kažejo na vaginalno glivično vnetje. Je vredu če si kar sama kupim kremo ali priporočate prej obisk zdravnika?

Hvala za odgovor

Spoštovani!

V kolikor je prisoten bel, sesirjen izcedek iz nožnice, s spremljajočo srbečico si lahko sama kupite ustrezne pripravke v lekarni. Za glivično vnetje izcedek ne sme biti obarvan (navadno rumeno-zeleno) in imeti neprijetnega vonja. V kolikor je to prisotno (obarvan izcedek ali neprijeten vonj), seveda predhodno svetujem obisk ginekologa.

V primeru prisotnosti značilnih znakov za glivično vnetje nožnice, vam svetujem nakup Canetsen vaginalnih tablet. V kolikor takšnih znakov niste imela že dalj časa, vam svetujem uporabo Canesten 1 vaginalnih tablet. V kolikor pa je bilo vnetje že prisotno in se vam je sedaj le ponovilo in to v roku manj kot 3 mesecev, vam svetujem nakup Canesten 3 vaginalnih tablet. Če so prisotni tudi znaki na zunanjem spolovilu (rdečica), pa vam svetujem nakup kombiniranega pripravka, ki vsebuje tako vaginalne tabletke kot tudi kremo.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Spoštovani!

Včeraj sem prvič uporabila vaginalno tableto Canesten, ki naj bi jo uporabila še dvakrat. Po uporabi sem čutila bolečino v spodnjem delu trebuha, kar se je preko dneva občasno ponovilo. Zanima me, ali je to običajno ali gre za stranski učinek?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Bolečine v spodnjem predelu trebuha niso običajne, zato vam svetujem da se o tem posvetujete s svojim zdravnikom.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Spoštovani
V enem od vaših prejšnih odgovorov sem zasledila Daktarin oralnega gela za glivice v ustih. zanima me ali se to lahko kupi v lekarni ali potrebujem recept.
hvala

Spoštovani!

Daktarin oralni gel je na voljo tudi v prosti prodaji, se pravi brez recepta.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni,

danes sem prvič uporabila Canesten 3 (20 g vaginalne kreme in 3 aplikatorji), sem pa precej zmedena, koliko časa dejansko moram uporabljati Canesten 3. V navodilih sem zasledila, da ga uporabljam 3 dni zapored, hkrati pa v navodilih piše tudi, da zdravljenje poteka običajno 1-2 tedna in da z zdravljenjem ne smemo prenehati takoj, ko imamo občutek, da se je stanje izboljšalo.

Je pa stanje tako, da je prisotno srbenje in pekoč občutek, medtem ko izcedek nima nobenega vonja ali celo barve.

Prosim za pojasnilo in pomoč

Spoštovani!

Trajanje zdravljenja je odvisno od indikacije.

Lahko gre za vaginitis – okužba notranjih spolovil (nožnice) ali vulvitis – okužba zunanjih spolovil.

Znaki in simptomi vaginitisa so bel, sirast izcedek iz nožnice, srbenje, pordelost, oteklina in pekoče razjede na zunanjem spolovilu. Lahko se pojavijo tudi bolečine pri uriniranju.

Pri vulvitisu se navadno pojavlja le srbenje, pordelost, oteklina ter pekoče razjede sramnih ustnic in predela okoli njih.

V kolikor gre za vaginitis se lahko uporablja Canesten 3 vaginalna krema. Po en napolnjen aplikator vaginalne kreme je potrebno vstaviti v nožnico tri večere zapored.

V kolikor gre za vulvitis se tudi lahko uporablja Canesten 3 vaginalna krema. V tem primeru se uporablja zunanje, nanese se 2-3 krat na dan na tanko na obolela mesta. Tu običajno zdravljenje traja od enega do dveh tednov.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni!

Imam glivicno okuzbo in dobila sem Canasten 3 vaginalne tablete. Zasledila sem, da zdravljenje naj ne bi potekalo med menstruacijo, jaz pa jo trenutno imam. Sicer gre proti koncu, ampak sem si danes ze vstavila prvo tableto. Je lahko kaj narobe ker imam menstruacijo? Je mozno da Canasten ne bo pomagal zaradi tega?

Lep pozdrav in hvala za odgovor.

Spoštovani!

Uporaba Canesten vaginalnih tablet med menstruacijo ni priporočljiva, saj le-ta zmanjša učinkovitost terapije.

Svetujemo, da se s terapijo prične šele po končani menstruaciji oziroma vsaj tretji ali četrti dan menstruacije, ko le-ta ni več tako močna.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni. glivično vnetje sem imela že 2x, zdaj nazadnje sem uporabljala Canesten 3 (20 g vaginalne kreme in 3 aplikatorji). Po zadnjem spolnem odnosu je tudi partner imel težave s srbenjem glavice penisa.
zdaj pa me zanima ali bi se pred ponovnim spolnim odnosom moral zdraviti/mazati s kremo tudi partner?
hvala za odgovor.

Spoštovani!

V kolikor so tudi pri partnerju prisotni znaki in simptomi glivične okužbe (srbenje,…) je vsekakor pametno, da Canesten kremo uporablja tudi partner. Le tako lahko preprečite ponovno okužbo z glivicami preko partnerja.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Hvala za odgovor. vprašala pa bi še nekaj. kot sem že rekla em uporabljala Canesten 3 (20 g vaginalne kreme in 3 aplikatorji) mazala sem se 6 dni potem pa sem dobila menstruacijo in sem z mazanjem prenehala, zj pa me zopet srbi. ali naj nadaljujem z mazanjem ali naj obiščem ginekologinjo?

in ali lahko med zdravljenjem uporabljam tudi intimno milo?

Spoštovani!

Ker ne vem zakaj točno vam je bila predpisana Canesten vaginalna krema, vam svetujem, da se obrnete na vašo ginekologinjo. Od indikacije je namreč odvisno koliko časa se je potrebno mazati s kremo in posledično tudi kdaj je pričakovati izboljšanje.

Intimno milo seveda lahko uporbaljate med zdravljenjem.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni,

Zanima me ali naj prekinem s terapijo s canasten tabletami, zaradi menstruacije ali ne. Imam terapijo s šestimi tabletami, od tega sem porabila že 3. Naj počakam z naslednjimi tremi do konca mestruacije ali lahko nadaljujem s terapijo? Hvala za odgovor

Spoštovani!

Svetujem vam, da vsaj v začetku menstruacije – ko je izcedek močnejši – Canesten tablete nadomestite z zunanjo uporabo Canesten kreme. Ko bo krvavitev oslabela, nadaljujte z uporabo preostalih treh vaginalnih tablet.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni. glivično vnetje sem imela že 2x sedaj pa se mi zdi da se mi spet pojavlja, saj me malo srbi pa tudi boli, partnerja tudi. prvič sem imela vaginalne svečke, ki mi jih je dala ginekologinja, drugič pa sem imela Canesten 3 (20 g vaginalne kreme in 3 aplikatorji). ali naj zdaj zopet uporabljam to kremo ali naj se oglasim pri ginekologinji?
huala za odgovor 🙂

New Report

Close