Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bula na glavi

Bula na glavi

Sprejeto.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Včasih se mora človek ob vaših odgovorih res poštno nasmejati. 😀 😀 😀

Zdravo! Jaz pa sem imel na strani v lasiscu mazolj, lep cas se je nabiral in me motil s casoma je dozorel zato sem ga stisnil. Koza se je lepo zacelila vendar v premeru 1cm nimam las. Zanima me ali se bodo lasje zarasli ali bo ostalo to dokoncno. Najlepsa hvala za odgovor.

Če se je rana zaprla in ormalno zacelila pričakujem, da bodo zrasli nazaj tudi lasje. Če se je za predel zarasel z brazgotino, pa iz nje ne morejo izrasti lasje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Tudi jaz imam eno vprašanje. stara sem 23 let. Na zadnji levi strani glave, sem zatipala bulo. Nič me ne moti, boli me samo ob pritisku nanjo. Zanima me kaj bi to lahko bilo. Nisem se nikamor udarila, da bi bila lahko buška od tega, vsaj v zadnjem času ne. Hvala za vaš odgovor in lp.

Pozdravljeni, kakšen aterom je ena od možnosti, žal pa diagnosticiranje bulic zgolj na podlagi opisa ni možno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, zgodilo se mi je drugic v zivljenju. Sicer imam velike tezave z grlom (angina,vnetje dihal ali alergija),ne vem, ker nisem sla k zdravniku, danes pa so se mi pojavile bule po glavi, ena izgine, druga nastane. 5 jih imam trenutno. Velike kot oreh oz. Nekatere kot lesnik
uzivam Panthol, pa svoja zdravila Aspirin protect in Crestor. Kaj bi te bule bile. Ker sem pred 3dnevi imela bulo na vratu, sem si rekla, da je to bezgavka, kaj pa toliko bul po glavi. So ze kar cel dan, upam, da jutri izginejo. Prosim za vase mnenje. Hvala lepa.

Za oreh velike bule po glavi so zrele za zdravniški pregled, razglabljanje po netu jih žal ne bo ne pojasnilo ne odpravilo…
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, hvala za odg. Imate prav. Ponoci nisem vedela, kaj storiti. Danes zjutraj bila pri zdravniku. Bronhitis. Dobila ustrezna zdravila. Povedala o bulah, pokazati nisem imela kaj. In to ze drugic se mi je tako zgodilo. Tudi zdravnik mi ni vedel nic svetovati. Bom videla kaksna bo nocojsnja noc.lp

Morda za tolažbo: “nevarne” bule nikoli ne izginejo kar čez noč. Lep vikend

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Imam 67 let. Pred približno 9 leti se mi je začela razvijati bulo na glavi. Menim da ni rakavo. Obrnila sem se na zdravnike ampak niso hoteli okrepati. Bula grozno srbi in bi rada da čimprej izgine. Ker me tudi ovira ( si jo praskam) .. Zanima me če obstaja bilo katera pomoč bi mi prav prišla.
ps. v buli ni nic živega ni krvavo, robato je.)
se vnaprej zahvaljujem za odgovor.
Hvala

Žal druge poti ni, kot da se obrnete na osebnega zdravnika. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdrav!
Že kakšen mesec ali dva mojo hčer, ki je stara 13 let občasno in zelo rahlo vsak dan boli glava in to okoli oči, senc in bolj proti vrhu glave. Zasledila sem da je lahko to tudi zaradi stresa ampak še vedno nisem prepričana kaj bi to lahko bilo. Je možno da bi bil to znak tumorja?

Glavobol ni uporaben simptom za postavljanje sumov na tumorje na glavi in možnost zanje ni kaj prida večja pri ljudeh z glavobolom, kot pri tistih brez glavobolov.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

zivjoo. js imam lojnico sem sla preverir. zdravnica je rekla da lahko imam to zaradi nje celo zivljennje in ne odstranim ce me ne moti kr je neskodljiva in nenevarna. imam jo od lani februarja. ampak v zadnih 2 mescih je zrastla in je v velikosti oreha ze in moteca in tudi boli.se posebej kr jo imam na zadnjem delu glave je moteca ko spim. zanima me ali rajsi uzamem kasne antibioke ali grem rezat? in pa 3 tedne morm v tujino al se lahko kej poslabsa al je uredu ce takrat to uredim ce cakam ze 1 leto vrjetno nemore se teh 3 tedne poslabsati kaj ane? lp

Živjoo! Dokler ni vneto, torej močno boleče, rdeče in gnojno, je bolj kozmetična težava in se z odstranitvijo nič ne mudi in jo lahko omate leta sli stalno. Smolo bi morsli imeti, da se vsm to zgodi med dopustom. Če pa se vname in zagnoji, antibiotiki praviloma niso prava izbira, ampak je treba kirurško odstrsniti nabrani gnoj.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Danes zjutraj sem zatipala bulo malo na desnim ušesom na glavi je boleča, na drugi strani se mi zdi kt da je kost ampak ni nč boleče in ni bule, jo pa ze imela pred leti a je izginlo

Še najverjetneje gre za bezgavko. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zivjo jaz imam na zadnjem delu glave na vsaki strani eno bulo in me zelo boli,ko pa se jih dotaknrm pa se bolj in me zanima kaj bi to lahko bilo?

Iz tega opisa je to nemogoče ugotoviti.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Tema je zaprta za komentiranje.

New Report

Close