Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bula na glavi

Bula na glavi

Spoštovani,
Že več kot pol leta sem imel na glavi med lasiščem eno bulo(velikosti lešnika) cca2cm nad čelom. Dva dni nazaj je bula postala boleča in srbeča. Ko sem hotel pogledat kaj to je in raztegnil kožo je bula počila in se je izlila bela tekočina in nekaj krvi. Krvavitev se je čez par minut ustavila.Naslednji dan se je bula zmanjšala(je skoraj neopazna) vendar se je pojavila oteklina na čelu (v centralnem delu) in imam skoraj polovico čela otečeno. Nič me ne boli, moti me samo velika oteklina na sredini čela.
Najlepša Hvala za Vaš odgovor.

Pozdravljeni!
Verjetno je iz te bule, ki se je vnela, nastal ognojek, ki je koncno pocil, gnoj je iztekel ven in to naj bi bil dober znak, da se bo zadeva umirila. Ce se je rdecina razsirila bolj v okolico oz izgleda kot razsiritev vnetja, potem morate kljub vsemu k zdravniku
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Že več let (prib. 7,8let) imam na vrhu glave bulo (velikost lešnika),ki me na dotik ne boli. Glavobole imam zelo zelo redko, nasplošno se dobro počutim, nikoli bolana.
Ali je možno da gre za lojnico? Zanima me tudi, če v vsakem primeru lojnica poči, in če se odstranjujejo samo operativno, kako je z tem?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Možno, da gre za kaj takega, nikakor ni nujno, da kdaj poči, če se ne vname, je to celo malo verjetno in če jo imate že toliko let, ni pričakovati, da bo izginila sama. Odstranjuje se jo pa res operativno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober dan

Jaz imam na glavi že od rostva bulico pod to bulico pa me na otip zaboli
Rad bi vprašal če je to kaj resnega.

Hvala za odgovor

Lep pozdrav

Ne vem, koliko časa je minilo od vašega rojstva in žal popolnoma nič ne vem, kakšno bulico imate, tako da vam ne morem odgovoriti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Imam sina, starega skoraj pet let. Zadnja dva tedna na njegovi glavici (na zatilju) opažam dve manjši bulici pod lasiščem, ki so na otip trdi in boleči ob pritisku nanjo. Sicer na videz ni opaziti nobene rdečice na bulici ali pa kakšnega drugega znaka spremembe na koži. Ali bi lahko bilo kaj resnega? Bi bilo dobro iti zdravniku? Bulici sta majhni v premeru nekje do centimentra, v višino pa 3 do 4 milimetre.

Vnaprej hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,
Branka

Pozdravljeni
Možnosti je več, k sreči velika večina nenevarnih. Vseeno vam predlagam, da jih pokažete tudi zdravniku, saj je ocenjevanje takih sprememb brez pregleda precej kočljivo
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Že od otroštva imam na zgornjem delu vrata za ušesom vraščeno trdo bulo kot kost. Nikoli me ni motila, ni se spreminjala, zato se z njo nisem obremenjevala, kajti tam je pač bila, čisto ne moteča. Sedaj sem stara 26 let in se mi zdi da me je začela nekoliko motiti. Zdi se mi tudi da se je v zadnjih dveh mesecih malce povečala. Še vedno ne boli, se ne premika, kot sem že omenila, izgleda da je vraščena. Velika je cca 2x3cm. Pri zdravniku še nisem bila, zato vas prosim, če mi lahko poveste kaj bi lahko ta bula bila.
Za odgovor se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.
Lep pozdrav, Jasmina

Pozdravljeni!
Ne daljavo in brez pregleda je to čisto ugibanje…..aterom recimo…..
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp.

Pred 2 dnema se mi je naredila majnša bula obseg je 1 cm, v višino pa seže 3-4 mm, če se potipam malo zaboli, ko me pa zasrbi in da se počoham ter kasneje otipam, začutim malce vlažno. bula je približno 10 cm od vrata zadaj glave. PREJ JE NI BILO!! in me moti.

Joj te bule na glavi ali kjerkoli, je brez pregleda nemogoče identificirati. Boleče so ponavadi vnete, vlažno je najbrž, ker ste si tam spraskali kožo, kako je tej bulici ime, pa vam iz opisa ne morem odgovoriti

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Že zginjuje:) lp.

Pozdravljeni, tudi jaz sem pred časom zatipala bulo, trdo kot kost, premera dober centimeter, na levi strani glave, dober centimeter nad ušesom. Izboklina je na pritisk boleča, sicer pa ne. Nisem imela nobene poškodbe niti prebolela kakšne bolezni, le do pred dvema letoma so me pogosto mučili hudi glavoboli. Mislite, da je kaj resnega, bi morala do zdravnika in kaj bi to lahko bilo? Hvala in lep dan!

Pozdravljeni!
Bulice največkrat niso nič resnega, lahko bi šlo za aterom, vseeno je pametno, da vsako novo nastalo bulico vidi zdravnik
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

že nekaj časa mam tri bule na glavi,dve spredaj in eno zadaj vse na lasišču. nastale so postopoma in se večajo. velike so za dva oreha skupaj. ki pa tudi počijo in se izteče tekočina in malo krvi. na dotik so mehke. moti.me ko se večajo in me zanima kaj bi lahk to blo in kaj svetujete.

hvala lepa

Na dalec lahko samo ugibam…morda ateromi. Ce so, se jih odstrani kirurško
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Že kar nekaj časa nazaj sem kakšen centimeter pod desnim očesom odkrila bulo za katero se mi dozdeva, da se je malo povečala, če se je dotaknem in potisnem v katerokoli stran se lahko premika in je na dotik mehka. Bolna nisem bila nič. Zanima me ali je to kaj nevarnega in ali bi morala k zdravniku ter kaj mogoče bi to lahko bilo?

Pozdravljeni
Na daleč ugotoviti, kaj naj bi bilo, je žal popolnoma nemogoče. Možno je seveda vse od zamašene lojnice naprej. Največkrat ni nič nevarnega, a to vam lahko potrdi le nekdo, li lahko zadevo vsaj pregleda in potipa
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Mozu se je pojavila bula na zatilju, obsega 7cm, ki ga na dotik boli. Drugace ne, danes je to prvic opazil, prosim za pomoc.

New Report

Close