Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bula na glavi

Bula na glavi

Pozdravljeni.
Dva dni me že malo boli glava in mi je slabo, danes pa sem ugotovila bulo, ki leži za ušesom, kakšna dva centimetra oddaljena. Ali je to kaj zaskrbljujočega??
Hvala za vaš odgovor.

Tam je lahko bezgavka, aterom, ognojek in še kaj, žal pa je iz opisa nemogoče razbrati, za kaj gre.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Na lasišču se mi je na temenu sprva pojavila trda bulica, ki se je nato povečala (mislila sem, da je podkožni mozolj in sem malo stisnila) in postala mehka in boleča. Sedaj so mi na tistem delu glave odpadli lasje. Žal se ne spominjam, kdaj točno je nastala in če sem se udarila v glavo. Zdi se mi, da jo imam približno 2 meseca. Bi lahko bilo kaj nevarnega, pik kakšnega insekta?

Pozdravljeni, lahko bi bil, recimo, aterom. Vse novonastale bulice kjerkoli na telesu pa je najbolje pokazat tudi zdravniku.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

zivim v bolj odmaknjenih krajih, kjer so dobri zdravniki zahodne medicine redki in bom za vsak slučaj vprašala se tukaj. Sinu, 8 let, se je pred 3 dnevi pojavil rožnat srbeč izpuščaj na vrhu glave, rahlo dvignjen nad kožo in nepravilne oblike, premera 1cm in je izgledal vneto, kot da bi rahlo rosil. Zelo ga je srbelo, namazala sem mu z bepanthenom. Naslednji dan si je ušesom, v lasišču, zatipal bulo, velikosti fižola, ki ga rahlo boli na dotik. Najprej ga je pregledala dermatologinja, ki je rekla, da izpuščaj izgleda kot ugriz zuzelke, da ni glivično vnetje in mu predpisala Elocon kremo, 2x na dan, 7 dni. Potipala je bulo in rekla, da najverjetneje gre za povečano bezgavko, a da ne verjame, da je povezano z izpuščajem. Zatem ga je pregledal se pediater, ugotovil ni nobenega začetka infekcije dihal, a je tudi on potrdil, da gre za povečano bezgavko. On je izjavil, da je verjetno povezana z izpuščajem, a ni potreben antibiotik, ampak naj opazujem.
Izpuščaj danes izgleda, kot da se je koža nekako posušila in je temnejše barve, ne izgleda vneto. Potipala sem mu bulo, obseg se ni povečal, ampak imam občutek, da se je pojavila še ena zatrdlina, takoj zraven prve. Naj se zanesem na mnenje zdravnikov? Je takšno diagnosticiranje osnovno znanje zdravnika ali je morda kaj bolj zapletenega in bi bilo pametno poiskati še kakšno mnenje? Skrbi me, ker mi je pred nekaj leti umrla mama za kožnim rakom, ki se je razvil iz nevusa v lasiscu, ki ga je imela od rojstva in sem mogoče zato malo preveč zaskrbljena.

Hvala za odgovor in lep dan.
Tjaša

Pozdravljeni, izpuščaje je res izrazito težko oceniti na podlagi opisa, je pa razmišljanje zdravnikov, ki jih navajate, slišati logično in na tem mestu gre dejansko lahko za povečani bezgavki. Te večinoma predstavljajo zgolj odzim na neko vnetje v tem predelu, ne gre pa tu za neko hi tech medicino in verjamem, da je obvladljivo tudi za zdravnike manj razvitih držav.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Sin, star 3mesece ima ze od rojstva na glavi (na robu lasisca nad desno ocko) trdo bulico ki se ne premika. Smo pokazali P in je rekel da bomo opazovali. Mene pa skrbi, ker se ta bulica z rasjo sina, povecuje. Bulica je trenutno velika kot grah in vedno bolj vidna.
Ali bi morali cimprej na kaksne druge kontrole?? Slikanje? Me zelo skrbi da bi samo z opazovanjem, lahko kaj ‘zamudili’… tavam v temi in skrbeh.

Hvala in lp!

Seveda si ne bom drznil postavljati diagnoz bulic zgolj iz opisa, a največkrat gre le za aterom ali drugo nenevarno zadevo, zato mislim, da lahko zaipate pediatru glede opazovanja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Pri sinčku staremu dve leti in pol sem pred dobrim mesecem na zadnjem delu glave, nekje v višini ušes, zatipala majhne bulice. So nekje v velikosti graha, precej trde in se ob drezanju čisto malo premaknejo. Tudi za ušeski ima na vsaki strani po eno. Glede na lokacijo predvidevam da gre za bezgavke. Nisem prepričana koliko časa se jih že da otipati, ker je treba malo močneje pobožati, da se jih otipa, razen tista za ušesom je bolj opazna. Zanima me če je normalno da se pri otrocih to tako tipa? Otrok že precej časa ni bil bolan, niti prehlajen. Je to normalno ali bi lahko bila v ozadju kakšna bolezen?
V upanju na pomirjajoč odgovor vas lepo pozdravljam in se vam že vnaprej zahvaljujem.

Če gre res za bezgavke in glede na opis je to verjetno, so te večinoma tipljivo povečane zaradi odziva na neko vnetje, ki je lahko zelo banalno in zadošča praska, rast zob ipd. Da ne ugibava po netu, bi vašo “najdbo” pokazal zdravniku, a možnosti, da bi šlo za “nekaj resnega”, kar skrbi večino staršev, so res zelo zelo majhne. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close