Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bula na glavi

Bula na glavi

Pozdravljeni
Od odgovora na forumu bula žal ne bo izginila, nič lažje ni iz tega opisa ugotoviti, za kaj naj bi šlo. Lahko, da gre za vnetno spremembo, vsekakor pa pokažite zdravniku
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

živjo mene zanima mel sem tri bule na glavi ki so z obkladkiizginile toda sedaj se mi delajo hrastice in bolečine na levi strani glavi ki so kot bi me nekdo špikal a je to kj resnega hvala za odg

Pozdravljeni, ker ne morem vedeti, kaj in od česa so bile omenjene bule, vam žal ne morem odgovoriti
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Pred slabimi tremi tedni so se mi začeli pojavljati kratki in pogosti glavoboli. Zgodilo se mi je še, da me je čez cel dan “špikalo” po levi strani glave. Vse skupaj se je nato malce umirilo. Nato sem se ponoči začela zbujati z bolečino na levi strani glave in mravljinci. Pred desetimi dnevi pa sem na levi strani glave od lasišča dalje opazila bulo, ki se začne kot buška in je dolga pr.2 cm nato pa se še ta izboklina na glavi nadaljuje, kot da bi pod kožo imela nekakšno cevko. Vse skupaj je dolgo približno 4 cm. Glavoboli oz. bolj rečeno “špikanje” v glavi se nadaljuje vendar je bolečina bol kratka (bolečina se pojavlja v predelu bule, v sencah, na čelu ali v zadnjem delu glave). Zadnje dni imam tudi povišano telesno temperaturo (37,5) včasih pa me zaboli tudi v levem ušesu. Obiskala sem osebnega zdravnika, ki mi je glede na znake rekel da je mala vrjetnost da bi bila lojnica. Na slikanju v bolnici so me poslali k nevrokirurgu, ki mojim težavam ni prisluhnil. Obračam se na vas in že v naprej hvala za vaš odgovor!

Pozdravljeni
Težko sem pametnejši od osebnega zdravnika in še nevrolirurga skupaj, ki sta vas pregledala. Kakšno slikanje ste imeli in kaj je v izvidu napisal nevrokirurg?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Slikanje je bilo navadno, kot bi slikali npr. zlomljeno roko. Na sliki je bila zelo vidna izboklina. Ko sem vstopila v ordinacijo nevrokirurgu mi je otipal le najbol izboklinski del in nicesar gec ret regel da je lojnica.

Ker ne vidim seveda ugibam, a tam bi povsem lahko bila zamašena žleza ali kakšna druga benigna tvorba…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, mene pa zanima nekaj kar sem začutila na glavi . Zadaj 10 cm nad vratom malo bolj v levo in desno stran sta bulici oz kosti in zanima me če je kaj narobe , ker je na levi strani bolj izbočena kot na desni strani? Na otip je trdo. Hvala za odgovor

Sicer ne norem oceniti, za kaj gre, a če gre le za normalne dele telesa, nismo nikoli povsem simetrični.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Potem ni možno da bi bila na zadnji kosti lobanje bulica? Mislite da bi bil potreben pregled pri zdravniku?Hvala še enkrat

Čisto možno je, da je to del kosti, kar seveda ne pomeni, da mora biti kaj narobe. Vseeno sevedapokažite zdravniku, če vas skrbi ali če je nastalo na novo, saj nobene bulice niso prav prijazne za obravnavo na forumih in brez pregleda.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Mama stara 56 let je za levim ušesom približno 3 cm stran natipala cca 1×2 cm bulico ki je na otip mehka kot bi bila voda notri. Glava jo na presledke boli že cca 1 mesec, če pritisne na bulico jo tudi malo zaboli… Včasih ima občutek kot da ji kaj hodi po glavi (njene besede). Izvide za kri je dala, za vnetje- vse v mejah normale. Naročena je na ultrazvok glave cez cca 14 dni. Drugače pije tablete za povečan pritisk.

Mislite da je kaj resnega?

Hvala in lepo pozdrav

Pozdravljeni. Najverjetneje sicer ne bo kaj resnega, je pa res, da je le iz tega opisa nrmogoče oceniti, za kakšno bulico naj bi šlo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spet jaz 🙂

Mama je opravila ultrazvok glave. Izvidi so vredu, edina stvar kar je pisalo je arterioskleroza?

Sedaj bo mama opravila še preiskave krvnega sladkorja, ter ultrazvok vratnih žil če se ne motim…

Zanima me ali je arterioskleroza nevarna bolezen? In kakšni so ukrepi oz. zdravljenja?

Hvala za odgovor!

Tudi jaz spet 😉
No, resno dvomim, da bi ji z ultrazvokom glave ugotavljali aterosklerozo, neglede na to, kje so jo videli, gre za zelo pogosto bolezen, kjer se na stene arterij nalagajo obloge iz maščob in kalcija in dolgoročno lahko povzroči zožitev ali zaporo žile in lahko med drugim srčni infarkt ali možgansko kap. Možnost nastanka ateroskleroze povečuje nivo slabega holesterola v krvi, visok krvni tlak, kajenje, sladkorna bolezen, debelost, pomanjkanje telesne aktivnosti in starost. To je tudi tisto, kar moramo upoštevati, da bolezen napreduje počasneje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!

Pred kratkim sem opazil na glavi da imam malo bulo na glavi ko jo otipam od vzgoran nazdov je trda ko pa ob straneh pa je kot da bi nekaj mekega bilo notri. Čez par dni pa spet sicer ena manjša ampak ne na glavi ampak na vratu zelo blizu hlave tik med mejo…

pozdravljeni!

Mojemu sinu se je pred kratkim naredila bula na glavi sicer je majhna ampak če jo potipaš od zgoraj navzdov je trda če jo pa ob straneh potipaš je pa mehka.. čez par dni pa še ena je malo manjša je pa tik med vratom in glavo odzadaj… Če kdo ve mogoče kaj je to bi bil zelo vesel odgovora!

Pozdravljeni
Sicer net ni dobro orodje za ocenjevanje bul, možno pa bi bilo, da gre za aterom oz zamašeno izvodilo žleze.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Aha… hvala za odgovor!

pozdravljeni imam bulo na glavi zadnji del velikost 2cm ob dotiku neboli razen ce velik pritisnem

New Report

Close