Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Bula – izboklina pod pazduho

Bula – izboklina pod pazduho

Sem v 22 tednu nosečnosti. Pred enim tednom sem opazila pod pazduho mehko izbolkino, velikosti 3×5 cm. Zdi se kot, da je napolnjena z tekočino, ni rdeča oteklina. V zadnjem tednu ni opaziti nobenih sprememb. Bila sem že pri splošni zdravnici, pa mi ni znala natančno opisati mojega problema. Rekla je, da si moram dajati obkladke ter da pridem nazaj če pordeči.
Ali je izboklina povezana z nosečnostjo, ali mogoče z britjem pod pazduho?
Ali je mogoče zamašeno kakšno izvodilo?
Kakšna je nadaljnja procedura zdravljenja?

Hvala. Špela.

Draga Špela,

žal sprememb pod pazduho ne moremo zdraviti “kataloško” in po pošti. Mislim, da sprememba pripada mlečni žlezi, nisem pa prepričan. Poprosite splošnega zdravnika naj vas usmeri k onkologu-mamologu ali h kirurgu plastiku, ki se tudi ukvarja z dojko. Včasih je v mamilarni liniji, ta poteka od pod pazduhe do velikih sramnih ustnic, prisotnih več kot ena prsna bradavica in z njo je lahko prisotna tudi dodatna mlečna žleza. Ta pa ima lahko mlečno izvodilo ali pa tudi ne. Če gre pri vas za dodatno mlečno žlezo brez izvodila, potem sta na voljo dve možnosti, pogosteje uporabljena (pustiti pri miru) ali redkeje (operirati). Slednjo se običajno uzporabi v mirnem obdobju, torej izven nosečnosti in obdobja dojenja. Vsekakor pa vsaka “nova” sprememba v dojki ali v področju dojk (pazduha) spada pod “drobnogled” specijalista.

New Report

Close