Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Bolečine v nosečnosti

Bolečine v nosečnosti

Pozdravljeni!

Ponovno se vam oglašam,v upanju na vaš odgovor.Sicer sem poskušala najti odgovor na moje vprašanje z iskalnikom,a nisem najbolj sigurna..Sem v 16.tednu nosečnosti in občasno čutim bolečine,enake tistim kot takrat ko sem imela menstruacijo.Bolečine so ponavadi bolj rahle,danes pa sem dobila prav identične krče tistim ,kot v času menstruacije in moram povedati da so bili precej boleči.Tako sem imela občutek,kot da bom vsak čas začela krvaveti,bilo me je strah da ne bo prišlo do spontanega splava.Kaj mi je storiti,na naslednji pregled sem naročena 5.4.02,naj grem na pregled prej?Ali pa so te bolečine le znak “širjenja,oz.večanja”maternice?Najlepša hvala za vsakršenkoli odgovor!

Anita

Draga Anita,

tako hude bolečine, da vas kar “krivi” niso običajne niti v nosečnosti niti sicer, vendar, če ne krvavite in nimate močnejšega izcedka ni potrebno takoj k ginekologu razen, če bi se bolečina nikakor ne pomirila ali če bi se pridružili drugi znaki (bruhanje, motnje zavesti, krvavitev…) Tako ali tako pa nimamo načina za preprečitev splava, če bi se ta pričel, predvsem ne pri krčih oziroma “popadkih”. Lahko le lajšamo bolečinne oziroma zmanjšujemo krče vendar to ne prepreči splava, če se ima namen zgoditi.

New Report

Close