Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine pri globokem vdihu

Bolečine pri globokem vdihu

Zdravo Urša!
Bolečine v prsnem košu, ki se pojavljajo ob premiku ali globokem vdihu so pogosta težava in res gre največkrat za mišične bolečine, ki praviloma izginejo same oz s pomocjo analgetikov. V veliki večini primerov tudi ne skrivajo nobene bolezni. Seveda pa se je smiselno oglasiti na ponovno kontrolo k zdravniku, če so se spremenile in ne izginejo v nekaj dneh.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Stara sem 25 let obcasna kadilka ne prevec sportno aktivna. Pred leti sem trenirala rokomet vendar se ne spomnim da bi si kdaj poskodovala ramo ali kaj podobnega. skratka moje tezave so se pricele pred 1 tednom najprej sem v levi roki med palcem in kazalcem zacutila kot nekaksen krc to je cez cas minilo potem pa me je zacelo boleti v levi rami ob vsakem vdihu je zacutiti pekoco bolecino vendar le na doloceni tocki v rami, bolecino sem obcutila tudi v vratu ampak le 1 dan.roko le s tezavo premikam bolecina malce popusti ce se vlezem na roko. Tezave se pojavijo na vsake 2 do 3 dni. Zanima me ce sem si mogoce le kaj “pretegnil” oz bi lahko bil klescen zivec ali bi lahko bilo kaj hujsega glede na to da je povezano z dihanjem.
hvala za odgovor.

Imam podobno tezavo. Star sem 16 let in se mi v zadnjem casu (cca. 1mesec) dogajajo tezave, ko lezim me naenkrat pikne v srcu in pri vsakem naslednjem vdihu zaboli. Bolj ko vdihnem vecja je bolecina. Bolecina je podobna vbodu igle. Je to kaj resnega?

Zdravo, tudi vaša težava najbolj spominja na mišično bolečino.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

POZDRAVLJENI,MOJE IME JE NINA STARA SEM 3O IN IMAM TEZAVO V SP.DELU HRBTENICE IN SICER PRED 6.DNEVI SM Z SP.DELOM HRBTOM PADLA NA BETONSKI VELIKI ROBNIK TAKO ME JE BOLELO,DA NISM MOGLA VSTATI,PO MENE SO PRISLI RESEVALCI IN ME ODPELJALI NA URGENCO,KJER SM DOBILA 100MG.TEKIČINE KETONALA NEKOLIKO MI JE BILO BOLJSE,AMPAK BOLEČINA IN PEKOČ OBČUTEK PRI PREMIKANJU,GLOBOKEM VDIHU,IN VSTAJANJU NE IZGINE!ZANIMA ME ALI JE TO NORMALNO?HVALA S POZDRAVI NINA

Predvidevam, da ste bili pregledani in ste opravili rtg. Sicer pa so bolečine lahko dolgotrajne in trajajo prej nekaj tednov, kot nekaj dni. Sicer pa se za blaženje bolečin in kontrole obrnite še na svojega zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, stara sem 36 let, leto dni nazaj sem rodila zdravo deklico, v nosečnosti sem imela težave z blago preklampsijo in predčasnim zatekanjem ki pa mi je pustilo posledice. Prvo so me bolela zapestja ki so bila otekla, sedaj pa se je bolečina razširila na več sklepov ( kolena, komolci, noge) bila sem pri zdravnici, ki me je poslala na odvzem krvi ki pa ni pokazal neke posebnosti, sedimentacija in CRP sta v redu, tudi ščitnica. Sum gre na kakšno revmatološko obolenje, že dva meseca po porodu sem zaradi bolečin v sklepih bila na revmatološki kliniki, na kateri so mi opravili vse krvne teste, ki pa niso pokazali ničesar niti RTG ne. Že par dni pa opažam bolečine v rebrih pri vdihu so najbolj močnejše, rebra me malo bolijo na dotik, ko ležim in diham umirjeno je bolje je pa do danes bila bolečina nekako ok, danes pa se je stopnjevala. Naj povem še to, da sem dosti aktivna, z vadbo se ukvarjam od 3-5 x na teden. Zelo me skrbi, da nebi bilo kaj hujšega. A je zadeva nujna, kaj mi svetujete. Hvala

Zdravo, kar zadeva bolečin v prsnem košu ob vdihu in premikanju, so pogosta težava in večinoma brez resne bolezenske podlage, torej iz struktur stene prsnega koša. Kar se tiče bolečin po sklepih vsepovsod je drugo vprašanje z veliko možnostmi, med katerimi nastopa vse od borelioze, revmatoloških bolezni, presnovnih bolezni a tudi “nič”, torej nekaj kar pride in gre. Tu predlagam spremljanje pri zdravniku še naprej, težko pa iz navedenih podatkov presojam o potrebi po preiskavah.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
Moje tezave so nastale vceraj zjutraj naj omenim da smo se prejsnjo noc malo zabavli spil malo alkohola in od vceraj zjutraj sem nenadoma zacutila ob globokem vdihu ostro bolecino na levi strani pri srcu bolecina je prisotna ves cas vendar je izrajzitejsa ko globoko vdahnem.Naj omenim, da se je celo noc kadilo cigaretni dim sama sem prenehala kadit prrd 3 leti nevem morda igra kaksno vlogo pri tej nenadni bolecini, moram se omenit da smo hodil iz toplega na mrzlo. Bolecina sama se sicer ne stopnjuje, obcasno me ze skoraj neha bolet vendar pa pri globokem vdihu ponovno oz zacutim ostro bolecino zanima me ce morda veste kaj bi lahko bilo? Vzela sem tudi lekadol kar pa za enkrat ne pomaga, srcna kap verjetno ni?
Naj se omenim da sem 17 leto transplantirana ledvica. Stara sem 30let

Hvala za odgovor

PoDravljeni, opis sicer najbolj spominja na skeletno bolečino in je ne bi povezoval toliko z zabavo in cigaretnim dimom. Ker pa pri vas ne poznam vseh okoliščin in dejavnikov tveganja in kes je stalno prisotna, vam vseeno predlagam, da kontaktirate zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Tudi sama imam težave z bolečino v zgornjem delu trebuha, natančneje bi lahko rekla v želodcu. Najbolj jo začutim, ko poskušam globoko vdihniti, le-ta mi prepreči globok vdih. Bolečine ne občutim v pljučih. Bolečino sem imela včeraj cel dan, ta pa se nadaljuje tudi danes. Najprej sem pomislila, da sem premalo jedla, pa sem zvečer pojedla 3 normalne obroke, a nič pomagalo. Poleg bolečin je bila prisotna še napihnjenost in vetrovi. Ali je bolečina povezana s slabo prebavo? Ali pa je mogoče povezana s prehladom, kajti danes je že 5 dan, odkar sem prehlajena.

Najlepša hvala za odgovor!
Lep pozdrav, Saša

Če težave trajajo zgolj en sam dan, so lahko recimo posledica okužbe, pa težav z želodčno kislino…. Bolečine ob globokem vdihu so verjetneje iz prsnega koša in so, tako na pamet, lahko povezane s prehladom, toliko bolj, če morda kašljate….
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
Sem stara 19 let in bom že na začetku omenila da imam že od rojstva krivo hrbtenico.
Včeraj sem se z fantom malo hecala in on je z svojo težo (100 kil) padel name(60 kil), ter sedaj me boli hrbtenica tako močno da težko diham in težko spim.
Bolečina poteka po celotni hrbtenici in vratu.
Ko zajamem zrak pa me zaboli hrbtrnica.
Zanima me ali bodo te bolečine same izginile ali moram obiskati zdravnika?

Zdravo! Možnosti, da bi si ob taki poškodbi zlomili sli zdrobili kakšno vretence so skrajno majhne in gre bolj verjetno zgolj za nateg vezi ali mišic v tem preddlu. Ker so bolečine tako intenzivne pa vseeno mislim, da bi bilo koristno opraviti še zdravniški pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo!
Sem brskala po netu glede podobnih težav, kot so opisovali že prejšnji uporabniki. No, mene pa zanima, kaj bi lahko bilo to: prehlajena sem že 2 tedna, na začetku brez posebnosti, nato pa se je “pridružil” globok kašelj z navadnim izločkom, pred tremi dnevi pa tudi s temperaturo 37°C, nič več in nič manj,vsak dan vendar samo zvečer. Pojavile pa so se tudi ostre, nendane bolečine na levi strani prsnega koša, od pazduhe proti lopatici, v vratu in roki, z občasnim mravljinčenjem roke, tudi na levi strani. Sem bla pri zdravnici, pa mi je samo pregledala grlo,ušesa, poslušala pljuča. Odgovor je bil: pljuča čista, verjetno kakšna viroza,zato pri vdihu bolijo medrebrni prostrori, predpisala mi je pa lekadol, če bo slučajno huje..!! Mogoče paničarim brezveze, lahko da je res to samo pač prehlad, ampak v zadnjih 3eh letih sem veliko prehlajena, in zmeraj je bil le prehlad, brez ostalih dodatkov ki sem jih napisala. Hvaležna sem vsakemu za kakršen koli odgovor! Hvala in lp vsem!

Zdravo, bere se res kot okužba dihal, ki so največkrat res virusne. Nenavadno dolgo se mi ne zdi, pri prehladih s kašljem pa se zelo pogosto razvijejo bolečine, kot jih opisujete.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Verjetno bo potem že držalo 🙂 hvala vam za odgovor! Lp

Samo ne bodite preveč neučakani, z malo smole se lahko kašelj zavleče na več tednov, tudi če se sicer že dobro počutite.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Saj bom videla, kak se bo odvijalo, ker mam danes spet bolečine v prsnem košu, spet na istem mestu. Če bo še dlje trajalo, bom šla nazaj do zdravnika pa bom mogoče dobila kakšen odgovor več glede tega.. Lp tudi vam!

Pozdravljeni! Jaz ze nekaj dni cutim bolečino v levem boku, če globoko vdihnem! Občutek imam, da se bolečina malo umirja iz dneva v dan, ampak gre zelo počasi. Zanima me, ali bi to lahko bilo povezano s težacami s prebavo, kako dolgo bo trajalo in kaj lahko ukrenem?

New Report

Close