Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine pri globokem vdihu

Bolečine pri globokem vdihu

Pozdravljeni, na sumu imam, da vam težave povzroča slaba vest, ne pa zakajanje s travo. In ta bo minila. Kakšnih znakov resnih bolezni v opisu ne najdem.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav.
Star sem 28let, kadilec slabih 15 let(cca 10 cigaretov na dan). Naceloma v preteklosti nisem imel nobenih zdravstvenih tezav razen obcasne gnojne angine in mislim, da enkrat bronhitis. Zadnjih 14dni(vedno huje) imam bolecine v prsih(pljucih) in na hrbtu. Bolecina ni ostra ali pekoca ampak bolj nek obcutek tesnobe. Bolj izrazita je ko se vlezem in si z roko podprem glavo ali pri prepogibanju se najbolj udarna pa je pri skakanju(trampolin). Bolj kot ta bolecina me skrbi tezko dihanje oz bolj natancno globoko dihanje. Imam nenehen obcutek, da moram globoko zadihati pa nikakor ne morem. Obcutek je sila neugoden in na case se mi pojavijo mravljinci, zvezdice pred ocmi, ker ocitno mozgani ne dobijo dovolj kisika? Nenehno se mi zeha in imam obcutek utrujenosti. Nimam urejenega dopolnilnega zavarovanja zato tudi odlasam z obiskom zdravnika. Ali so opisane tezave lahko simptomi za kaj hujsega? Hvala

LP, m

Pozdravljeni
Kljub temu, da je bolečina bolj verjetno iz stene prsnega koša, mravljinčenje pa prej pride od prehitrega dihanja in s tem izdihanja CO[sub]2[/sub], kot pa od premalo kisika, vam predlagam obisk zdravnika, glede na to, da ste kadilec in da imate poleg vsega občutek težkega dihanja. Najverjetneje ne bo najti česa posebnega, a vseeno. Doplačila v splošnih ambulantah so majhna in van zaradi tega ni treba čakati doma
Lep podrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!
Stara sem 30let,8let kadilka a ne strastna,cca5 na dan,ali pa še to ne.Pred tremi tedni sem popolnoma opustila kajenje.Pojavila se mi je bolečina ob globokem vdihu in sicer po desni strani hrbta,ter pri premikanju trupa v desno me tudi boli.Zanima me ali je to posledica kajenja,ali kaj drugega?Sem zelo zaskrbljena ker ne vem kaj je vzrok temu.Ali je možno tudi pljučni rak ali kaj podobnega.Kakih drugih težav nimam,nič ne kašljam,ne izpljuvam,težav z dihanjem nimam,se dobro počutim.Ta bolečina traja kakih 14 dni,mogoče malo več.

Hvala za odgovor!

lep pozdrav

Pozdravljeni
Če bi vas pustil dlje časa v negotocosti, vam od strahu dlje časa ne bi pasalo ponovno kaditi… Ampak podobne težave so pogoste, kot lahko vidite po številu vprašanj, dokaj malo možnosti je, da bi bilo povezano s kajenjem (seveda izkljuceno vseeno ni), a najverjetneje gre za kostno mišično bolečino, ki naj bi postopoma minila sama..
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober večer !

Saj nevem kako naj začnem in kako točno naj opišem !?
Star sem 27 let in delam v majnši kuhinji že ene 5 let , pred tem sem delal v Livarni 3 leta kjer je bilo zelo veliko prahu ! Kadilec cigaretov sem bil od 14 leta do nekje 22 leta (nekje povprečno 15 cigaret na dan) kadilec trave sem pa žal še nekako do danes s tem da v zelo mali količini ( tudi od 15 leta do sedaj ko sem 27 )
že pred kakšnim letom me je začelo stiskat v prsnem košu (najbolj ob globokem vdihu boli na desni strani) ko sem šel k zdravniko mo je poslal k pulmologu , tam so mi rekli da naj nebi imel astme, in so mi dali neke tablete za cvetni prah ! Ker mi to ni kaj dosti pomagalo sem šel nazaj k mojemu osebnemu zdravniku in on mi je poslušal pljuča in rekel da je vse vredu pa mi je dal neke tablete, katere spet niso kaj dosti pomagale ! Problem imam pa sedaj ko me že lep čas ob dihanju (ob pregibu telesa naprej nazaj /najbolj pa na stran ) spremlja dodaten izdih !Zelo težko bi to opisal! Boli me drugače nič ne , razen tistega pikanja(bolečega) na desni zgornji strani prstnega koša ! Hodim tudi na treninge , ampak vseeno začnem hitro globoko dihat (zajemat za zrak) Zelo me skrbi to ko ČE NE DIHAM PA SE NAGNEM NA STRAN PA NAZAJ Izhaja zrak ampak ne iz ust (temveč se sliši kot da bi dihal -v bistvo pa ne ) (je kot da bi pretakal neko stvar sem in tja)
Zelo me je strah in v ponedeljek grem k zdravniku, če ne drugače grem samoplačniško naredit ct! Samo vseeno bi še rad slišel vaše mnenje glede tega kaj storit oz. kaj bi to lahko sploh blo ? Moram še pa dodat , ko sem prej pozabil napisat (v službi moram večkrat švicen/zaznojen it v hladilnico , in tudi v avtu sem mel te dni ko je bilo tako vroče-klimo vklopljeno !Diham pa tudi težko skozi nos ! Kašljam pa sploh ne , pa tudi sluz je čist bela , po jutreh ko si zobe umivam !

Hvaležen bi vam bil vsakega odgovora in nasveta !
Hvala, ter lep pozdrav!

Pozdravljeni, stara sem 15 let in imam že nekaj časa probleme s hrbtom in križem, bila sem na slikanju in preiskavah in so ugotovili da imam hrbtenico zelo zamaknjeno v levo ampak ker ne rastem več so mi rekli da ne rabim operacije,da naj delam vaje za hrbtne mišice. Trenerala sem rokomet in ker me je vedno bolj bolelo sem ga nehala in ga ne treneram zdaj že pov leta. Hrbet in križ me vedno bolj bolita in tudi vedno težje diham, nimam enakomernega dihanja in vedno ko zajamem sabo imam grozne bolečine v levem predelu hrbta in križa.

Lep pozdrav, Ana

Pozdravljeni!
Ker zrak iz pljuč ne more nikamor drugam, lahko v okolico izhaja le skozi dihala (usta, nos). Ker pa imamo desna in leva pljuča, ki sta povezani skupaj, bi nekaj zraka lahko prehajalo med njim, kar pa seveda ni nič nenormalnega. Predvidevam, da so vam odkrili kakšno alergijo, če so vam dali tablete za cvetni prah?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

@Anaaaa… Če ste bili pregledani in ni najti nič posebnega, bo verjetno pravilna drža in tiste vaje še najboljša možnost. Ne predstavljam si pa točno, kako naj bi izgledalo neenakomerno dihanje…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, star sem 17 let in imam težavo s tem da me boli pod lopatico ko kihnem, kašljam, kaj težkega dvignem. To bolečino sem imel že pred 2 mesecema ko me je začelo boleti ko sem naredil neko težko vajo nato je bolečina izginila in sem se potem spet začel ukvarjati s street fitnesom, pred enim tednom se je bolečina pojavila na istem mestu kot pred 2 mesecema in nevem ali je narobe to kaj z mišico da sem jo pretegnil ali kaj drugega… sem pa šel slikati pljuča in čakam izvide da izključim da iz pljuči ni nič narobe.

Lep pozdrav

Pozdravljeni

Imam podobne probeme kot zgoraj opisani. Občutek tesnobe in globoko dihanje. Občasno tudi kašelj. Nisem kadilec in me zato bolj skrbi kaj je narobe. Najbolj se to pojavi zvečer ko grem spat in se pomirim. Prvič se mi je to zgodilo pred mescem in kasneje sem zbolel za angino dobil zdravila in se pozdravil in ni bilo problema..s edaj pa spet podobno kot takrat. Pekoče grlo , utesnjenost, težko dihanje. A ima pri tem kaj opraviti tudi stres kateremu se zadnje čase veliko podvržen.

Lep pozdrav

Pozdravljeni
Iz zapisa žal ni možno sklepati, v kolikšni meri bi lahko bile težave posledica tesnobe, prehladnih težav, astme ali nečesa tretjega… Načeloma pa težkega dihanja ne maramo imeti nepojasnjenega, zato bi se bilo dobro oglasiti na pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Bil sem pri osebnem zdravniku in je rekel da imam virozo in da je vse to posledica suhega zraka itd. Res je da se mi ti simptomi pojavijo samo od prehladu al angini. Star sem 19 let in aktiven športnik. Zanima me pač mnenje drugega zdravnika.

hvala

Kašlja je običajno več takrat, ko gremo spat, težave, kot so vaše, pa res največkrat ob okužbi dihal. Ker pa občutek težkega dihanja res lahko skriva vse sorte, je bilo pametno, da ste si šli poslušat pljuča. Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

Pišem ker se ti moji simptomi niso popravili. Še vedno imam občutek da nemorem dihat( včasih tudi pekoč občutek v pljučih). Sedaj se to dogaja že tudi čez dan. Ko se mi to zgodi včasih udi nimam apetita takoj ampak to potem mine čez dan in normalno jem. Zdravnik me je dal na krvni test za ščitnico in železo vendar še čakam izvide. Problem je ker vse skozi mislim da se mi dogaja kaj hujšega in me zelo skrbi in možno da sem bolj pozoren na stvari ki so normalne. Opazim tudi da ko se mi dogaja to da se mi pospeši tudi prebava in sem dosti več na wcju.
Zanima me vaše mnenje glede mojega stanja če je lahko kaj resnejšega glede na to da sem star 19 let ter dokaj aktiven športnik. Kadil sem približno 2 meseca redno vendar sme prenehal

Pozdravljeni!
Vse težave z dihanje morajo biti pregledane pri živem zdravniku (živ = nasprotje od mene na forumu), če še niso bile, a ne glede na to, se ne morem znebiti občutka, da je vaša glavna težava tesnobnost in ne bolezen pljuč in v tem primeru se znajo težave poslabševati same (saj se bo s simptomi, ki jih povzroča tesnobnost, povečeval strah…)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav!

Jaz pa za razliko od ostalih vem od kod izvor moje bolečine in sicer pri treningu z utežmi (50kg potisk s prsmi…drugače dvinem tudi več) se je v hipu dviga pojavila bolečina v levi prsni mišici,vsaj tako je bilo čutiti,približno teden dni nazaj.Dva dni je bilo še kar znosno,sedaj pa čutim bolečino pri globokem vdihu in pri določenih gibih.Bolečina je podobna kot pri nalomljenih oz. počenih rebrih,to vem ker sem to že občutil.Zanima me ali je možno da se je poškodovalo rebro,kar se mi zdi malo verjetno ali je samo nategnjena prsna mišica in kako bi si lahko pomagal sam? Kot laik pa imam občutek da se mi je vse skupaj vnelo.Na pogled otekline in kakšne potpludbe ni opaziti.Ali bi mogoče kakšno protibolečinsko in protivnetno sredstvo kaj pomagalo in če,katro se lahko kupi brez recepta?

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni.

Stara sem 22 let in sem že odkar pomnim pasivna kadilka, saj starša kadita doma v stanovanju. V zadnjem mesecu sem začela intenzivno obiskovati skupinske vadbe v fitnesu (sem namreč malce okrogla). V zadnjih dveh tednih pa sem opazila, da me skozi ves dan boli v zgornjem delu prsnega koša. Ob globokem vdihu me izmečino zaboli na levi in desni strani pljuč (prsnega koša). Ne izbljuvam nobene krvi ali sluzi, imam pa v grlu občutek kot, da se mi je med nosom in grlom zataknil šmrkelj, zaradi česar me občasno sili na kašelja – zaradi kaslja pa me je začel že poleti spodnji del vratu. Osebna zdravnica mi je že pregledala ščitnico, kjer je vse normalno. Je rekla, da je možno da imam refluks ali pa vneto žrelo.

Zanima me zakaj imam takšne težave? Oziroma, kaj menite vi? Zaradi razširjenosti raka in dejstva, da sem pasivns kadilka, me namreč močno skrbi, da imam pljučnega raka.

Hvala.

Pozdravljeni
Navedene bolezčine bi prej pripisoval vaši na novo začeti vadbi, morda del njih res lahko tudi refluksu (tisti del z občutkom v grlu), a najbolj, kot omenjeno, me spominja na bolečine, ki izvirajo iz mišično skeletnega sistema prsnega koša.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kaj bi lahko bilo bolečina se pojavi ob globokem vdihu pod lopatico, ter točkovna bolečina v rami. Ležanje na hrbtu je nemogoče. Se mi je pa pojavila kak mesec nazaj na desni strani in mi je zdravnik rekel, da imam vneto mišico (jemala sem protibolečinske tablete), sedaj pa se mi je pojavilo na levi strani povsem enaka bolečina. globoko dihanje je zelo boleče.

LP Urša

New Report

Close