Najdi forum

bolečine na notranji strani kolena

Najprej najlepsa hvala za vas odgovor. Zanima me se ali lahko z tem posegom(odstranitvijo vijaka) kaj poskodujejo vez? In kako dolga je potem rehabilitacija oz. kdaj se lahko zacne spet z obremenitvijo noge?

Lp

Spoštovani, sem aktivni športnik ter imam težave na notranji strani kolena, in sicer imam odteklino na notranji strani kolena, in se je pojavila iznenada in ki traje že kar par mesece, in kljub raznim mazilom neizgine, bolečina pa je prisotna ob hoji po stopnicah ter ob aktivnem gibanju, vse dokler se koleno ne ogreje. bolečina je prisotna tudi ob dotiku na določeno mesto, gibljivost kolena je dokaj dobra, omejuje jo le bolečina.
Trenutno čakam na rezultate RTGja, in jemljem tablete Brufen 400mg.
Tako da prosim za Vaše mnenje.
Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco (MR) in da pridete nato na pregled že s posnetki. Druga možnost je, da pridete najprej na pregled (koleno lahko pregledam klinično in ultrazvočno) in nato koleno slikate še z MR, če bo to potrebno. Vsekakor pa je potrebno ugotoviti, kaj povzroča bolečino in oteklino in vzrok, če bo le možno, odpraviti. Jemanje Brufena ali drugega protibolečinskega zdravila priporočam le do enega tedna. Do nadaljnjega odsvetujem vse velike, sunkovite, dolgotrajne in boleče obremenitve kolena.

Glede na opis sumim na raztrganino notranjega meniskusa in na s strganim meniskusom povezano cisto.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lola2222
03.12.15 17:18
Najprej najlepsa hvala za vas odgovor. Zanima me se ali lahko z tem posegom(odstranitvijo vijaka) kaj poskodujejo vez? In kako dolga je potem rehabilitacija oz. kdaj se lahko zacne spet z obremenitvijo noge?

Lp

Spoštovani,

po tolikšnem času od operacije ne. Če bo šlo samo za odstranitev vijaka, računajte na trajanje rehabilitacije 2 do 3 mecece (vključujoč tudi okrepitev mišic). Normalno hojo boste predvidoma dosegla v nekaj dnej od operativnega posega. Nogo boste predvidoma lahko pričela obremenjevati takoj po operaciji.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

hvala za podatke, trenutno bom počakal na izvide rtgja, ter po tem pa zahteval nadalnje zdravljenje.
Zanima me kako se pride do Vas, ter ali so to samoplačniški pregledi?
Hvala in lep pozdrav
Vladimir A.

Spoštovani,

pregledam Vas lahko v privatni ambulanti (naročanje na telefon 041 654 330).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovor.
Lep pozdrav.

Spoštovani,

Pred 16 dnevi mi je zdrsnilo v stran in v kolenu se je zaslišalo kot bi se nekaj prelomilo/zaškrtalo. Sprva sem začutil pekočo bolečino na notranji strani desnega kolena (ob stiku notranje strani kolena) vendar sem lahko hodil. Zjutraj noge nisem mogel pokrčiti, zato sem odšel k dežurnemu zdravniku, ki mi je rekel, da gre verjetno za poškodbo notranjo stranke vezi, ki pa jo ne operirajo in da naj grem naslednji dan k osebnemu zdravniku (bila je namreč nedelja). Otekline nisem imel, samo boleče mesto na notranji strani kolena (kjer je stik). Osebni zdravnik je poizkusil kako se obnaša koleno (bolečina samo če se koleno izvine navzven, noga pa je bila že gibljiva naprej in nazaj brez bolečine, povedal mi je enako kot dežurni. Predbisal obkladke in mirovanje. Po enem tednu sem že hodil normalno. Zaboli pa me če se slučajno koleno izvine vstran (težava že če se udedem v avto kjer prvo položiš desno nogo v avto).
Zanima me kaj bi bilo narobe – je kolenska vez? In predvsem koliko časa se to celi. Sem namreč aktiven športnik (vodim vadbo) star pa 40 let.

Hvala za odgovor.

lep pozdrav,

Spoštovani,

glede na opis gre zelo verjetno res za poškodbo notranje stranske vezi. Ta se praviloma dobro zaceli tudi na neoperativni način. Kaj več Vam lahko povem le na osnovi kliničnega pregleda, ki ga tudi priporočam.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

hvala za odgovor. Kje se lahko prijavim na klinični pregled pri vas? In verjetno potrebujem napotnico?

Lp,

Spoštovani,

napotnica je potrebna le v primeru, če imate sklenjeno privatno
zavarovanje za športne poškodbe pri zavarovalnici Adriatic Slovenica (pred
pregledom morate dobiti avtorizacijo (privolitev) za pregled pri nas na
sami zavarovalnici). Sicer je pregled plačniški. Cena prvega pregleda je
100 EUR. Pregled je praviloma mogoč znotraj enega tedna od klica. Prosim,
da se za termin pregleda dogovorite s tanjnico na telefonu 041 654 330.
Prvi možni termin je jutri v Ljubljani.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

podobni problem imam tudi jaz. tečem lahko, a ko brsnem žogo me zaboli na notranji strani. magnetna je pokazala manjšo obrabo hrustanca patele in medialno patelarno pliko.
Kako se da to bolečino opraviti? a je potreben poseg ali kakšno zdravljenje je potrebno?

Spoštovani,

priporočam, da pridete na pregled s posnetki opravljene MR, kar je najboljši način za postavitev pravilne diagnoze. Šele nato lahko sledi učinkovito zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Treniram hip hop ze leto in pol in pred nekaj meseci me je začelo boleti koleno vzadaj.
Zato sem mislila da gre za nateg,a vedno ko sem naredila počep me je začel boleti.
Po enem mesecu me je nehal boleti,zato nisem šla k zdravniku. Zdaj pa me že spet boli samo,da tokrat me boli tudi pri hoji ali ko spim. Kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala za odgovor!

Spoštovani,

najverjetneje imate strgan meniskus. Kot prvi naslednji korak priporočam, da pridete na pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Že kar pred nekaj časa so se mi začele te težave, in sicer, ko počepnem, mi včasih koleno ”zablokira”. Ko nogo poskušam stegniti, zelo boli, kot bi bilo koleno vkleščeno. Čez čas mi v kolenu pokne in vse je spet normalno. Par minut še čutim rahlo bolečino, a ta kmalu izgine, in kot da se ni nič zgodilo. To se mi stalno ponavlja, a le v desni nogi. Mogoče veste, za kaj gre?

Že vnaprej hvala za odgovor!

Spoštovani,

zelo verjetno za strgan meniskusa, ki se pri počepu premakne.

Priporočam slikanje kolena z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki le-te.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani dr Pilih !

Imam težave z levim kolenom in bolečino na notranji strani. Bolečina je občasna in se pojavi nenadoma. Lahko normalno hodim in bolečina ni prisotna, potem pa me kar iznenada zaboli in bolečina lahko traja nekaj časa ali pa zelo hitro izgine in je zopet vse normalno. Običajno, ko nastopi bolečina si malce zmasiram boleče mesto in potem je stanje zopet normalno . Naj povem, da kolena nisem imel nikoli poškodovanega, niti se ne spomnim , da bi se kdaj posebno udaril vanj – skratka dosedaj nisem imel problemov. Otekline ni , niti ni bolečine med masažo.
Sicer se s športom ne ukvarjam, občasno opravim kašen sprehod ali normalno kolesarjenje, delo v službi imam v večini sede, v popoldanskem času pa sem v glavnem na nogah oz. v gibanju, imam 52 let in sem močnejše postave 180/95 .
Hvala za odgovor.

Spoštovani dr Pilih !

Imam težave z levim kolenom in bolečino na notranji strani. Bolečina je občasna in se pojavi nenadoma. Lahko normalno hodim in bolečina ni prisotna, potem pa me kar iznenada zaboli in bolečina lahko traja nekaj časa ali pa zelo hitro izgine in je zopet vse normalno. Običajno, ko nastopi bolečina si malce zmasiram boleče mesto in potem je stanje zopet normalno . Naj povem, da kolena nisem imel nikoli poškodovanega, niti se ne spomnim , da bi se kdaj posebno udaril vanj – skratka dosedaj nisem imel problemov. Otekline ni , niti ni bolečine med masažo.
Sicer se s športom ne ukvarjam, občasno opravim kašen sprehod ali normalno kolesarjenje, delo v službi imam v večini sede, v popoldanskem času pa sem v glavnem na nogah oz. v gibanju, imam 52 let in sem močnejše postave 180/95 .
Hvala za odgovor.

Spoštovani,

zelo verjetno težave izvirajo iz okvarjenega notranjega meniskusa in/ali sklepnega hrustanca v tem delu kolena.

Priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco (MR) in se nato zglasite v naši ambulanti že s posnetki MR. Do nadaljnjega se poskusite izogibati tistim obremenitvam, ki Vam sprožijo bolečino.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close