Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe bolečine na notranji strani kolena

bolečine na notranji strani kolena

Spoštovani,

če je šlo za jasen zvin kolena, je mogoča (delna) poškodba notranje stranske vezi. Sicer prideta v upoštev pri takšni bolečini tudi okvara ali poškodba notranjega meniskusa in/ali sklepnega hrustanca v notranjem delu kolena. Pred nadaljnjimi obremenitvami priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Imam podoben problem kot sim26. Po teku se na notranji strani kolena (približno na tisti višini, kjer se konča pogačica) pojavi bolečina, ki po dnevu ali dveh izgine. Koleno me boli samo na pritisk in samo če imam koleno pokrčeno. Pri kakršni koli obremenitvi ali sukanju noge v levo in desno, bolečine ne čutim.
Prva bolečina se je pojavila lani decembra, nato sem tek opustil. Zdaj sem ponovno začel trenirati in bolečina se je ponovno pojavila že po prvem teku.
Ali je možno, da pri teku “čudno” zvračam koleno in prihaja do draženja kakšne tetive? Ali gre mogoče za resnejšo poškodbo?

Lep pozdrav!

Spoštovani,

priporočam pregled, saj se lahko le tako ugotovi, kaj je vzrok za bolečine. Bolečine so opozorilo, da se dela škoda. Da bi bila ta čim manjša, je dobro čimprej odpraviti vzrok!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Pred dobrim mesecem sem padla in si poškodovala koleno. Bolečine se stopnujejo. Čakam na magnetno resonanco. Zadnje dva tedna pa opažam čudno bolečino in sicer na notranji strani kolena čutim zelo močno bolečino, še posebej po noči in se zbujam, ko pa koleno malo razmigam hodim sem in tja je bolje. Kaj mislite da je narobe?

Hvala za odgovor!

LP

Spoštovana,

najverjetneje je vzrok za bolečine poškodba ali okvara sklepnega hrustanca ali meniskusa v notranjem delu kolena. Drugi vzroki so precej manj verjetni.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!

Hvala za vaš odgovor. Med tem časom sem bila na magnetni resonanci in je naslednja diagnoza ruptura zadnjega roga medialnega meniskusa in pa manjši izliv. Osebna zdravnica mi je rekla, da je potrebna operacija, na katero pa se čaka. Lepo bi vas prosila če bi mi lahko povedali kaj o tej operaciji in o okrevanju ter koliko so dejansko čakalne dobe!

Najlepša hvala za odgovor

LP

Spoštovana,

gre za artroskopsko operacijo v okviru katere se skozi običajno dva 1/2 cm reza pod kontrolo kamere (artroskopa) meniskus bodisi popravi (zašije) bodisi njegov strgan del odstrani. Čakalne dobe za tovrstne posege so zelo različne. Priporočam, da se pozanimate na večih mestih.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

ponovno se vam oglašam imam še eno vprašanje in sicer kot je bilo na MR postavljena diagnoza ruptura zadnjega roga medialnega meniskusa in pa manjši izliv, me zanima koliko dejansko lahko pred operacijo obremenjujem koleno? Bolečine so kar hude in pri hoji si pomagam z berglami, saj ko hodim brez mi stalno preskakuje koleno, ter čutim nestabilnost in so s tem bolečine večje. Hvala za vaš odgovor!

lp

Spoštovani!

Hvala za vaš odgovor. Zanima me še vaše mnjenje koliko dejansko lahko obremenjujem koleno, saj dobivam različne informacije. Naj še povem, da me koleno zelo boli in po neravnem terenu hodim s pomočjo bergel.

Hvala in lep pozdrav

Spoštovana,

priporočam, da do operacije koleno obremenjujete in razgibavate le do bolečine. Za napotke o konkretnih vajah za razgibavanje in krepitev mišic priporočam povprašati fizioterapevta. Lahko se obrnete tudi na našo sodelavko dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. (041 753 913 ali [email protected]).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Zdravo!
Imam probleme z nogo od kolena navzgor (bolečine v kolenu in v stegnih) mikoli nisem ničesar trenirala ali se resno poškodovala tudi padla ali karkoli podobnega. Bolečina se je naenkrat pojavila pred enim letom in še vedno traja, na začetku je samo prišla in je nekaj časa bolelo sem vzela tableto pa je bilo po 1 mesec vse vredu. Sedaj pa me boli 24 ur na dan bolečina pa je odvisna od napora (npr. hoja po stopnicah, tek, skakanje čez kolebnico med športno vzgojo, hopsanje,..) takrat je bolečina hujša drugače pa samo špika ali pa se mi noga zaskoči tao rečeno da jo na momente ne morem premakniti. Obiskala sem zdravnico pred približno pol leta pa je rekla da nič ne vidi (takrat sicer še ni bilo tako hudo) in mi je predpisala naprosen proti bolečinam. Nujno potrebujem pomoč!
Lp
najlepša hvala že vnaprej.

Spoštovana,

priporočam, da se s tajnico (tel. številka je spodaj) dogovorite za pregled, ki je nujno prvi korak. Vzroki za opisano bolečino so lahko v stegnu in/ali kolenu, lahko pa tudi izvirajo iz spodnjega dela hrbtenice.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Dne 16.05.13 21:50 sem opisal moj problem s kolenom v tej temi (avtor: crazyb)
Spodaj je pripet vaš odgovor.

Naj povem, da imam še vedno po cca 5 mesecih bolečine v levem kolenu. Osebna zdravnica mi je napisala napotnico za RTG obeh kolen in obisk pri ortopedu. Pregled pri ortopedu imam 21.2.2014. Problem je, ker je v tem času smučarska sezona, katere pa ne bi rad izpustil.

Spodaj v linkih prilagam RTG slike obeh kolen.
http://shrani.si/f/o/Fj/4W1Y5TUj/spredaj.png
http://shrani.si/f/2w/YF/A4YlMtv/desna.png
http://shrani.si/f/2E/11A/2oVxTUPE/leva.png

Zanima me, če se vidi kaj iz teh slik in ali priporočate predčasni obisk pri ortopedu (samoplačniško)?

Hvala za Vaš odgovor.

Spoštovani,

na rentgenskih slikah vidim le nekoliko zoženo sklepno špranjo v notranjem delu desnega kolena.
Pred večjimi obremenitvami (tudi smučanjem) priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok PIlih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani

Bolečina na notranji strani desnega kolena se mi je pojavila kakšen mesec nazaj. Bolečina je prisotna samo po teku, med samim tekom pa te bolečine sploh ni. Tečem lahko tudi daljše teke in ni bolečin.
Saj vem, da bi moral k zdravniku, pa vseeno, mi lahko svetujete kaj in kako?

Lp Domen

[img]http://shrani.si/f/k/kr/4297rgGS/pb014197-001.jpg[/img]

Spoštovani,

zelo verjetno gre za vnetje kit (kite pes anserinusa), ki krčijo koleno ali pa sluzne vrečke (burze) v tem predelu.

Priporočam nekajtedensko prekinitev tekov in hlajenje bolečega področja z ledom po 20 minut z urnimi presledki, vse dokler ne bodo bolečine izginile. Če bi želel priti do izboljšanja še prej, priporočam, da se obrnete na našo fizioterapevtko – forum: ARTHRON – fizioterapija.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
upam na cim bolj pozitiven odgovor..,ker sem zelo v skrbeh.sem spostnica,stara 18let in trenutno sen v cakalni vrsti za rekonstrukcijo MPCL in ACL levega kolena.po poskodbi cca pol leta nazaj sem se zacela inteukvarjati s fitnesom in utrjevanjem telesa.moj problem je bolecina v ”zdravem”,desnem kolenu.bolecine v kolenih so prisotne ze od otrostva,vendar me zelo skrbi,da bi bilo poskodovano tudi desno koleno.bolj intenzivno bolecino cutim 1teden.zanima me ali je ta bolecina lahko le posledica preobremenitve zdravega kolena,saj imam ves cas,ko izvajam vaje za moc,obcutek,da je vecja obremeniteu na kolenu,ki naj ne bi bilo poskodovano.mislim,da podzavestno pazim na svoje leto poskodovano koleno.torej,je navedena bolecina lahko posledica prenbremenitve?
najlepsb vam hvala
lp

Spoštovana,

bolečina je lahko posledica prevelike(ih) obremenitve(ev), vendar pa priporočam vsaj klinični pregled kolena, da se ugotovi, kaj je vzrok bolečin.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pred 2 mesecema sem nerodno sestopila iz lestve in pojavile so se bolečine v levem kolenu (notranja stran). Opravila sem MR z opisom: osteohondralna lezija na sklepni ploskvi medijalnega kondila femorja, poteroperiferno, na površini 9x12mm2 v globino 5 mm.
Obdana je z obsežnim edemom kostnine kondila.
Lezija je delno demarkirana v posteriornem delu, v anteriornem delu je prišlo do subhondralne frakture.
Koleno hladim in ob popolnem mirovanju ni bolečin. Hoja pa je precej boleča sploh hoja po stopnicah.
Zanima me vaše mnenje.
Hvala vam za odgovor in lep pozdrav,
Breda

Spoštovana,

gre za hrustančno-kostno poškodbo notranjega končnega dela stegnenice. Za zdravljenje je pomembno predvsem stanje sklepnega hrustanca nad poškodovanim področjem in morebitna premaknitev le-tega. V primeru premaknitve hrustančno-kostnega odlomka je potrebno operativno zdravljenje, sicer večinoma zadostuje neoperativno.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close