Najdi forum

bolečine na notranji strani kolena

Pozdrav. Med nosečnostjo sem precej zatekala. ( odvecna voda v telesu). Pojavila se je pekoča bolečina na zunanji strani kolena. Bolečino čutim, ko je koleno v fleksiji in največkrat me zapeče, ko grem s kolenom na posteljo, ( v klečečem položaju) ali ko dlje časa sedim po turško. Ali bo bolečina izvenela? Je zatekanje povzročilo poškodbo? Kaj mi svetujete? Levo koleno je malce obrabljeno

Spoštovani,
V februarju sem imel poškodbo kolena (trk na smučanju, koleno mi je oteklo, bila je bolečina na notranji strani, v bolnici priporočeno počivanje z razgibavanjem), potem pa koleno še nekaj časa ni bilo vredu. Ko sem poleti začel plavati je s prva močno bolelo, po dveh tednih pa je vsa bolečina izginila in koleno je bilo čisto vredu. Prejšnji teden pa me je zopet začelo boleti na notranji strani, zato prosim za predlog kaj storiti.
Lp in hvala v naprej

Lavra7
28.08.15 17:13
Pozdrav. Med nosečnostjo sem precej zatekala. ( odvecna voda v telesu). Pojavila se je pekoča bolečina na zunanji strani kolena. Bolečino čutim, ko je koleno v fleksiji in največkrat me zapeče, ko grem s kolenom na posteljo, ( v klečečem položaju) ali ko dlje časa sedim po turško. Ali bo bolečina izvenela? Je zatekanje povzročilo poškodbo? Kaj mi svetujete? Levo koleno je malce obrabljeno

Spoštovani,

če je od poroda minilo več kot 3 mesece, priporočam, da pridete na pregled v našo ambulanto, sicer pa počakajte vsaj tri mesece od poroda, saj je mogoče, da bodo težave same izzvenele.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

T93
31.08.15 11:15
Spoštovani,
V februarju sem imel poškodbo kolena (trk na smučanju, koleno mi je oteklo, bila je bolečina na notranji strani, v bolnici priporočeno počivanje z razgibavanjem), potem pa koleno še nekaj časa ni bilo vredu. Ko sem poleti začel plavati je s prva močno bolelo, po dveh tednih pa je vsa bolečina izginila in koleno je bilo čisto vredu. Prejšnji teden pa me je zopet začelo boleti na notranji strani, zato prosim za predlog kaj storiti.
Lp in hvala v naprej

Spoštovani,

priporočam, da poškodovano koleno najprej slikate z magnetno resonanco, nato pa predete na pregled v našo ambulanto s posnetki le-te.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

pozdravljeni

Sem v 9 mesecu nosečnosti,že skoraj na koncu. Že mesec dni imam bolečine v medenici, kar je za nosečnost pričakovano, le da me boli zraven še zunanji del stegna na levi nogi ter zunaja stran kolena leve noge. Oboje boli ko hodim in v mirovanju. Išias po moji oceni ni. Pomagati si moram z berglami. Rečeno mi je bilo, da otrok pritiska na živec na nogi, in da bo to s porodom šlo mimo. Le da me skrbi koleno, izredno boli, tudi same noge ne morem dvigovati, npr v kado ne morem. Je koleno sploh povezano z nosečnostjo ali bi bilo lahko kaj drugega? Za nadaljnje preiskave bom morala počakati po porodu. Imate kak nasvet zame? Vnaprej hvala.

Spoštovani,

le, da se poskušate izogibati bolečim aktivnostim. Glede na navedeno menim, da je vzrok za bolečine najverjetneje v medenici (lahko otrok) ali v ledveni hrbtenici. Priporočam tudi redno krepitev obhrbteničnih in trebušnih mišic.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!!

Imam hudo bolečino na notranji strani kolena katera se raztegne potem na zadnjo stran. Sem športnik in treniram kegljanje (16let). Se je pa to zgodilo v soboto ko mi je samo “škrtnilo” v kolenu in od takrat naprej so hude bolečine. Problem imam predvsem če moram nogo iztegnit do konca saj je ne morem zaradi bolečin in tudi če se mogoče kaj na hitro obrnem in malo noga ostane zadaj me močno zaboli Boli tudi na dotik.. Ali je to mogoče kaj hujšega ali ne? Kaj mi priporočate?

Spoštovani,

zelo verjetno imate strgan meniskus.

Kot prvi korak priporočam klinični pregled, nato pa zelo verjetno še slikanje kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Če se izkaže da je to kar ste rekli potem mi po vsej verjetnosti operacija ne uide. Drugače pa najlepša hvala za informacijo.

LP ALen

Spoštovani,

da, tako je.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
v marcu sem imela lažjo poškodbo desnega kolena. Hodila sem na fizioterapijo, vendar mi ta ni pomagala. Ker se aktivno ukvarjam z atletiko, me je zdravnik napotil v Center za medicino športa v Ljubljani, kjer sem spet imela fizioterapijo. V mesecu oktobru sem se udeležila Ljubljanskega maratona, teka na 10 km. Po teku sem na notranji strani kolena čutila močno bolečino, koleno pa se mi je zatikalo med hojo. Naslednji dan pa me je zelo močno bolela stranska mišica na zadnji strani kolena, bolela me je tako močno, da kolena nisem mogla skrčiti. Nato sem 1 teden počivala, potem pa sem se začela udeleževati treningov atletike, od takrat kolena še vedno ne morem skrčiti in to se ponavlja po daljših tekih. Mislite, da imam še vedno poškodovano koleno? Mogoče veste zakaj me je bolela mišica, da nisem mogla skrčiti noge?
Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

bolečina je sporočilo, da v kolenu nastajajo poškodbe. Priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled s posnetki le-te. Do nadaljnjega se izogibajte bolečim obremenitvam.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pred 2 mesecema sem začel z tekom. Proga je dolga cca. 2,5km, z 200m višinske razlike med začetkom in ciljem. Navzgor po hribu tečem, navzdol počasi hodim. Ogrejem se s 5min tekom in raztegovalnimi vajami za noge. Tečem dvakrat tedensko.

To je prvi “resni” trening teka v mojem življenju, ker sem opazil da na kmetiji, zaradi študija in posledično sedenja, ne zdržim več tempa dela. Star sem 22 let. Zaradi jahanja, mnenje osebnega zdravnika, imam noge “na O”, razmik med koleni ko dam noge skupaj je cca. 10cm. Če se ne kontroliram imam stopala izrazito obrnjena navzven, med tekom jih imam vedno naravnost. S športom sem se do sedaj vedno ukvarjal samo ljubiteljsko.

Po enem mesecu od začetka treninga, sem začutil blago bolečino v notranjem delu kolena, pod pogačico. S treningom sem nadaljeval še en mesec. Med tekom bolečina ni prisotna. Pojavi se občasno ob dolgem stanju na nogah in sedenju.

Kolega me je prestrašil, da gre lahko za začetek resnih poškodb, zato se obračam na vas.

Prosim za mnenje o nadaljevanju treninga in o nujnosti morebitnih pregledov kolen. Če je strah odveč, me zanima kje bi lahko našel vaje za krepitev kolenskih vezi in gležnjev, da bo možnost poškodb čim manjša.

Spoštovani,

priporočam, da opravite rentgensko slikanje obeh kolen v dveh standardnih projekcijah in obeh pogačic tangencialno ter pridete nato na pregled s posnetki. Glede na posebno obliko kolen, je verjetno, da je koleno neenakomerno obremenjeno, kar s časom lahko privede do poškodb. Na osnovi ugotovitev kliničnega pregleda in pregleda rentgenskih posnetkov vam bom lahko priporočil neškodljive obremenitve ter odsvetoval škodljive. Priporočam le neboleče obremenitve!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav,

moja težava sicer verjetno ni tako resna kot ostale, me pa vseeno začenja skrbeti. Namreč – eno koleno mi ves čas poka, če ga pokrčim (naj bo to leže ali pa počep). Torej, če mi enkrat poči, mi nato ponovno poči pri novem gibu. To se ponavlja tudi, če sem ogreta in ga precej razgibam. Bolečin sicer nimam, le v zadnjem mesecu imam občutek “da bi bilo treba koleno pokniti” – kot včasih prste na rokah. Naj me skrbi oz. ali menite, da bi morala na pregled? Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Stara sem 31 let, visoka 165 cm, imam 55 kg, sem zmerno telesno aktivna (joga in piltes).

Spoštovani,

menim, da ni potrebno skrbeti, vsaj dokler se ne pojavijo bolečine. Če Vas pokanje močno moti, priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani,
Upam da bom znala opisat moj problem. Imam boleceno za kolenom, na notranji strani. Prvic se je pojavila pred prb 6 leti med prsnem plavanju. Plavala sem intenzivno, z vso mocjo nog.
Po tem sem tudi sportala, ples, tek…potem imela prebizno leto dni pavze. Letos sem pricela s tekom. In obcutek v desni nogi je nenavaden, kot bi jo obremenjevala drugace kot drugo nogo. Bolecina se torej pojavlja za kolenom in se obcuti, kot bi mi nekaj zategovalo nogo, siri sepo notranji strani stegna (izvor za kolenom), kot bi potekala po nekaksni kiti??
Po daljsem teku se bolecina siri oz. pojavlja tudi na zunanji strani stegna, vendar ne kot “musklfiber”, ampak drugace.
Torej, moja tezava je nekako v tem, da je desna noga drugace obremenjena, obcutljiva in velikokrat boleca. Nekako pa imam obcutek da izvira z zadnje strani kolena.
Pred leti, ko so bile prisotne le bolecine pri kolenu sem sla na rtg, ki pa ni pokazal nic. Pred kratkim sem bila na slikanju hrbtenice in tudi ni bilo posebnosti.
Prosim, ce mi lahko svetujete kaj bi lahko bilo, saj je tezava moteca. Stara sem 27 let.
Hvala ze vnaprej

Spoštovani,

najverjetneje Vam težave povzroča okvarjen notranji meniskus. Priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco (MR) in da pridete nato na pregled s posnetki le-te.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Preden zacnem z opisovanjem trenutnih tezav oz. bolecin v kolenu, vam moram povedati, da se ze 18 let aktivno ukvarjam s sportom, pred 4leti sem si na treningu hudo poskodovala koleno, strgana krizna in zdrobljeni meniskusi… Takrat sem opravila operacijo in nisem imela vecijh tezav vse do letosnjega leta! Ze na zacetku sezone me je pri vecjih obremenitvah zacelo boleti tik nad brazgotino(sem vam oznacila z krogcem na prilozeni sliki). Bila je prisotna tudi oteklina, zelo bolece je bilo na pritisk, med samim treningom ko sem bila dobro ogreta ni bilo cutiti bolecine(mogoce malo neprijeten obcutek ce sem bila na kolenu), spet najhuje je bilo v mirovanju oz. zvecer ko sem se odpravila spat, vcasih me je tako zelo bolelo, da nisem mogla spati na boku… No takrat sem sla na pregled in ni pokazalo nic strasnega, bila naj bi cista in pa vijak, ki naj bi se razgradil, se ni(ocitno ga telo ni sprejelo), vsaj tako so mi rekli… No potem pa se je vse skupaj malo umirilo in se je ta bolecina in oteklina spet pojavila na zacetku septembra, trajala je vec kot mesec in pol(prvic je bilo samo 2 tedna), na pregled nisem sla saj sem vedela kaj mi bodo povedali. No potem se je spet malo umirilo vse do vceraj ko se je ta bolecina spet pojavila! Zanima me ali bi lahko bilo se kaj drugega? Je potreben pregled? Naj grem odstraniti ta vijak? Kaj lahko se naredim? Hladila sem, hodila na terapije, pocivala, itd… Zmankuje mi casa, tekmovalna sezona pa je vse blizje…

No pa najlepsa hvala ze v naprej za vas odgovor,

Lep pozdrav

Spoštovani,

priporočam slikanje kolena z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki le-te. Razgradljivi vijaki lahko povzročajo lokalno vnetje. Če pride do takšnega vnetja, priporočam odstranitev vijaka.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close