Najdi forum

bolečine na notranji strani kolena

Na tekmi mi je obrnilo koleno. Zabolelo me je nevem natancno kje ampak enkrat sem imela ze operacijo sprednje krizne vezi. Koleno mi je zelo otekel nabera se mi voda ob straneh me boli ma dotik. Ne moram stegnit in ne skrcit. Koleno mi je zelo ne stabilno. Za kaj sumite da gre?
Lep pozdrav.

Spoštovana,

zelo verjetno se je poškodba ponovila. Priporočam čimprejšen pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

imam 23let in vrsto let sem bila aktivna športnica. Po 2.letih premora sem ponovna začela z tekom,sedaj že več kot 1 leto aktivno tečem. Vedno sem imela težave s koleni, občasne bolečine, ki pa so s počitkom vedno minile. Pred 3 meseci pa se je pojavila bolečina (po 1.smučanju to sezono) v desnem kolenu in sicer na zadnji strani kolena. Bolečine imam pri obremenitvi kolena, npr hoja predvsem pa tek v hrib. Bolečina se pojavi predvsem ob tem ko se koleno krči in pri rotaciji stopala navzven. Opazila sem tudi da imam pri športih,kjer so gibi bolj grobi (npr košarka) veliko težav, saj se ob obremenitvi kolena pojavi zbadajoča bolečina ki se širi po goleni. Za kakno poškodbo bi lahko šlo oz kaj mi svetujete? V prihajajočih sneh bom obiskala osebnega zdravnika, zato me zanima katere preiskave svetujete kot strokovnjak.

Najlepša hvala za odgovor

lp

Spoštovana,

zelo verjetno gre za poškodbo meniskusa. Priporočam slikanje z magnetno resonanco in pregled s posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni….
Pred približno 7 leti sem pri košarki naredil en hiter gib in se mi je koleno spahnilo iz sklepa. Bil sem pri zdravniku na kar so mi rekli da hujšega ni.Rekli so da gre verjetno za nategnjene vezi, zato so mi dali člongeto za cca 14 dni. Po cca 14 dneh sem bil na pregledu in so rekli da je situacija boljša in da naj začnem s počasnim razgibavanjem da okrepim mišice. Za magnetno resonanco so mi rekli da ni potrebe. Od takrat naprej imam kar stalno težave s kolenom. Sem aktiven športnik. Na kar sem bil pred 14 dnevi v gmajni in sem malce čudno stopil in mi je v kolenu škrtnilo. Bolelo me ni zato sem si rekel, uf sreča. Ko se je koleno shladilo mi je zateklo po zgornji strani kolena. Dajal sem obkladke in oteklina je skoraj izginila, ampak bolečina pa ostaja in sicer na notranji strani kolena.Zaboli be če pritisnem stranske kosti kolena. Mi lahko malce poveste kaj bi to lahko bilo? K zdravniku nisem nameraval it ker sem si mislil sej itak bom dobil longeto in sm pečen, zato raje mirujem pa bo bolečina izginila ko se bo koleno zacelilo. Kupil pa sem že tudi kolenčnik, da ga bom uporabljal pri delu ki so nekontrolirani gibi in športni aktivnsti seveda.

Za odgovor se vam že vnaprej lepo zahvaljujem

Lep pozdrav

Spoštovani,

priporočam, da najprej pridete na pregled, nato pa se bova odločila, katera slikanja in/ali preiskave bodo najustreznejše. Zelo verjetno ste si poškodovali katero izmed kolenskih vezi.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljen,

Približno polovico leta nazaj sem imel močno natrgane stranske zunanje vezi…poskodba se je zacelila in koleno je dobilo popolno gibljivost, katero sem se podprl z valami na fitnesu. Včeraj okoli osme ure sem v telovadnic znova poskodoval koleno…ob stiku z parketom v bočnem teku v desno je copat tako močno zagrabil da mi je koleno zopet poskodovalo to isto vez…po močnih bolečinah sem ugotovil da me boli tudi na notranji zgonji strani desnega kolena (manjša oteklina) ki se je pojavila takoj, gibljivost pa je prav tako kot ze pri prvi poskodbi omejena na 9 stopinj pri krčenju in 10 stopinj pri iztegu…upam da ni poskodovana se katera od kriznjih vezi in zakaj se mi je to ponovno zgodilo po tem ko sem koleno 100% saniral in nisem obcutil nobene nestabilnosti? Koleno me ne boli bolecina je ponehala takoj ko sem prisel domov upam da nisem poskodoval katero od kriznjih vezi (poleg stranske ki je zopet utrpela svoje) Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.

lp,

Pozdravljeni!

Že dober mesec čutim bolečine v levem kolenu. Sprva so bile bolečine občasne predvsem v notranjem delu levega kolena. Po 2 urni vožnji avta so se bolečine okrepile in nekako selile po vsem kolenu. Naj omenim, da sem bolečine dobil pri teku.

Bil sem enkrat že na pregledu pri dežurnem zdravniku, kateri mi je predpisal protibolečinske tablete in kremo ketonal.

Bolečine so bile milejše, vendar so po treh tednih še vedno prisotne.

Danes sem šel na pregled k ortopedu. Koleno mi je pregledal z ultrazvokom, ugotovil je, da ni vode v kolenu in, da imam poškodovan notranji meniskus, za katerega pa ni potrebne operacije (niti dodatnih pregledov na magnetni resonanci). Meniskus bi se naj s časoma sam zacelil, odlomil ali kakorkoli. Obenem mi je povedal, da pogačica ne drsi pravilno (obe koleni).
Spodaj pa sem pripisal še ambulanti karton:

AMNEZA: Ima bolečine v kolenih predvsem levo, ki so odvisne od statičnih obremenitev.

ST. LOC: Primerne postave in OM zgradbe. Kolki so prosto gibljivi, lasegue je negativen. Kolenski sklepi so evtermični, prosto gibljivi. Obojestransko retropatelarno je nekaj motilitetnih krepitacij. Mc Murry je negativen.

MNENJE IN TH: Klinično gre za sprednjo kolensko bolečino. Priporočam lokalno in per os anagletik, pri daljših statičnih ali športnih aktivnosti uporabo kolenskega traku. V primeru perzistirajočih težav osnovna FTH.

Predpisal mi je kolenski trak, katerega sem si danes kupil (mueller) in moram reči, da čutim olajšanje v kolenu in manj bolečine pri hoji. Vendar se nebi rad navezal nanj (dolgoročna uporaba traku mi lahko izboljša stanje?).

Prosil bi vas za vaše mnenje glede na izvid (in meni razumljivo razlago). Kaj vse skupaj pomeni in kaj lahko naredim sam, da se mi stanje izboljša.

Zanima me kako dolgo se poškodovan meniskus celi in kako pogosto in kdaj naj uporabljan kolenski trak (tudi v službi – pisarniško delo)?

Najlepša hvala za Vaš odgovor.

LP

Spoštovani,

vsaj 3 mesece od začetka težav (to je tudi čas, v katerem se lahko meniskus zaceli) odsvetujem sunkovite obremenitve kolena (hojo navzdol, tek, skoke), zasuke na tem kolenu in počepe.

Če se težave v tem času ne bodo zmanjšale na znosno stopnjo, priporočam opraviti slikanje kolena z magnetno resonanco in pregled s posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

Že tri tedne me muči bolečina na levi strani levega kolena. Najbolj očitna je med vožnjo oziroma če kolena ne premikam. Tako me koleno velikokrat zelo boli zjutraj. Ko ga malo razgibam, je veliko boljše, vendar moram najprej malo stisniti zobe, da ga sploh raztegnem in malo pošepam sem in tja.

Mislil sem, da gre le za obrabo meniskusa, saj se je sprva zdelo, da bolečina izvira od tam. Sedaj se mi med vožnjo ali sedenjem zdi, kot bi me bolelo že vse skupaj.

Sicer se precej ukvarjam s športom, a ravno sedaj 3 tedne nisem počel skoraj ničesar. Naj poskusim s kakšno aktivnostjo ali boljše da ne? Naj grem k zdravniku?

Hvala vam za pomoč.

Spoštovani,

glede na opis težav, je precej verjetno, da gre res za okvaro meniskusa.

Priporočam pregled in nato zelo verjetno slikanje kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Naj se torej izogibam športne aktivnosti ali naj vseeno poskusim?

Še to; ali lahko pričakujem operacijo ali se te stvari lahko sanira tudi bolj preprosto?

Hvala vam za hiter odgovor!

Lep pozdrav,
Miha

Spoštovani,

priporočam, da s športnimi obremenitvami kolena počakate, dokler se ne razčisti za kaj gre. Šele ko se bo ugotovilo, kaj je v kolenu narobe, je smiselno razmišljati o načinu zdravljenja. Pri poškodbi meniskusa sta sicer mogoči tako operativna (verjetnejša) kot neoperativna pot.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Zadnje leto imam kronicne tezave z desnim kolenom na notranji strani.Ostra bolecina na notranji strani kolena se mi je pojavila ze cetrtic venem letu,na zacetku se pojavi manjsa bolecina potem pa v dveh dneh tako razboli,da komaj stopim na nogo ne morem je ne stegnit in ne pokrcit do konca,koleno pa ne zatece,niti malo.
Problem je v tem,da imam taksne bolecine po dva meseca potem pa zacnejo pocasi popuscat ,seveda zato ker koliko se da poskusam cim manj obremenjeva bolece koleno.Imam pa se en problem ,leta 2010 in 2013 sem bil operiran na hrbtenici (ledveni del L4-L5 diskus hernija-vstavljen DIAM) kljub temu imam se vedno velike tezave,kar se pa tice kolena sem bil pri osebnem zdravniku in ta mi pravi,da je s kolenom vse vredu in da je ta ostra bolecina povezana z hrbtenico.
Moje mnenje je drugacno saj dobro poznam svoje tezave in mislim ,da je zmojim kolenom nekaj ni vredu za mnenje sem vprasal tudi svojega ortopeda a mi ni dal konkretnega odgovora zato prosim vas za dodatno mnenje kako naprej. HVALA. Star sem 38 let

Spoštovani,

menim, da ne bo šlo brez pregleda. Glede na opis gre lahko za okvaro notranjega meniskusa.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Dober dan,zanima me kaj bi bil lahko vzrok bolečine v zgornjem desnem delu kolena? Se pravi nad pogačico proti desni(levo koleno)? Bolečina se je 1.pojavla 2 meseca nazaj, po počitku par dni je izginila…
Povprečno pa tečem cca 4x15km tedensko, včeraj pa sem opravil 10km lahkotnega teka in ko sem prišel domov se je identična bolečina ponovila…na nek način otrdelost nad kolenom…hodim po ravnini neboleče, ko pa počepnem me pa zbode desno zgoraj…..Verjetno bi minlo čez 2 dni, danes ko počepnem me bol že manj.
Pogačica mi rahlo preskakuje(neboleče), ter med tekom se včasih pojavlja bolečina na spredni stegenski mišici..Nekje od pogačice navzogr proti sredini stegna. Ta bolečina ni konstanrna in je vzdržljiva, občutek kot da bi imel hud “muskelfiber” po naporih,le občutno prej se mi levo stegno utrudi…
Bolečina pri koleni mine po parih dneh in lahko normalno hodim po stopnicah, bolečin v stegnu prav tako nimam tekom dneva, tudo ko delam počepe…le pri teku začutim stegno…

lp

hvala

Spoštovani,

bolečina zelo verjetno izvira iz pogačično-stegneničnega dela sklepa. Za začetek priporočam rentgensko slikanje obeh kolen stoje v dveh projekcijah in obeh pogačic tangencialno, nato pa pregled s posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdavljeni,
pred slabima 2 mesecema sem si ob padcu poškodovala koleno. Po pregledu na deržurnemu oddelku na Jesenicah, so mi povedali, da gre za izvin kolena in nateg notanjih vezi. En mesec in pol sem imela fizioterapijo in zraven tega sem si doma hladila koleno z gelom in hladilnimi kremami. Sedaj pa sta dva meseca okoli in mi malenkostno zateka koleno na notranji strani. Koleno ni še popolnoma gilbjivo, vendar so mi zagotovili, da naj bi bilo bolje v 3 mesecih po poškodbi. Ne čutim kakšne hude bolečine v kolenu. Svetovali smo mi naj koleno razgibavam na sobnem kolesu. Sedaj pa me zanima, če to otekanje popusti v roku enega meseca mesec? Kakšno pa je Vaše mnenje?

Lep pozdrav ter hvala za odgovor.

Spoštovana,

če gre za pomembno poškodbo kolena, kar je v vašem primeru verjetno, je lahko oteklina pričakovano prisotna približno 3 mesece. Če bo trajala dlje, priporočam slikanje kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni..

Sem aktiven športnik in po teku me je začelo boleti desno koleno na notranji strani.
Po 2 dneh je bolečina izginila in ponovno sem se odpravil tečti. Sedaj me koleno boli že 4 dni in bolečina ostaja enaka..
Bolečina je bol “točkovna 2x2cm” če “potrkam na notranji strani kolena, je bolečina res neprijetna.. Ni pa koleno nič otečeno..
Med hojo bolečine skorajda ne čutim, edino če stopalo močno obrnem na desno..
je samo “nategnjena” kaksna vez ali je lahko kaj hujšega??

New Report

Close