Najdi forum

bolečine na notranji strani kolena

Spoštovani,

brez temeljitega kliničnega pregleda kolena ne bo šlo. Priporočam, da pridete na pregled, do pregleda pa izogibanje dolgotrajni stoji, hoji in sedenju. V mirovanju priporočam višji položaj poškodovane okončine od prsnega koša.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Najlepša hvala za vaš odgovor.Danes sem bila pri svoji zdravnici,kjer je opazila da je oteklina večja ter da je pogačica bolj zunaj.Bolniško imam do 31.1. ko bom imela ponovno kontrolo in do takrat naj počivam ter jemljem tableteBrufen proti bolečinam.Mene sedaj samo skrbi zaradi pogačice ker ne vem a bo to samo šlo nazaj?Nočem imeti posledic ker sem že pri desnem kolenu imela probleme z natrganimi vezmi in vse in hočem preprečit komplikacije še predno nastanejo problem.

Resnično najlepša hvala za vaš odgovor ter za vaš čas.

Lp Teja

Spoštovani,

prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Ponovno se obračam na vas in sicer z vprašanjem glede pogačice.Zgoraj sem omenila da je bolj izbočena in me zanima če bo to s časom potem šla nekako nazaj ali kako?Ali je oteklina morda razlog da je izbočena?
Vsak dan se mi pojavi nova modrica na kolenu (na pogačici) okoli so pa postale vidne modre žile kljub obkladkom.Upoštevam tudi vaš nasvet pač da mora biti noga višje tako da imam blazine pod njo vendar dobivam mravljince in v kolenu bolečina vendar predvidevam da je to normalno.

Najlepša hvala za odgovor.
Lp Teja

Spoštovani,

vtis, da leži pogačica bolj navzven, je lahko posledica otekline. Priporočam, da ko dobite mravljince, nogo in koleno nekoliko razgibate, nato pa jo ponovno postavite v višji položaj.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala.
Lp Teja

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Zivjo. Pred dvema tednoma sem padel po stopnicah naprej na koleno, ker se mi je spodrsnilo. Udaril sem se na zgornjo notranjo stran desnega kolena, ki mi je takrat tudi precej zateklo. Noge nisem mogel skrciti se nekaj dni. Sedaj po dveh tednih se vedno ne morem pocepniti do konca in ce pritisnem na misico je se vedno bolecina. Kaj priporocate? Ledene obkladke mogoce? Imam 26 let. Lepo prosim za nasvet

Spoštovani,

najprej priporočam klinični pregled kolena. Če bi ugotovil bolečine v predelu mišice, bi priporočil ultrazvočni pregled, sicer pa slikanje kolena z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor. Pocepnem sicer lahko ampak je se nekaj bolecine, mogoce pa se bo pozdravilo s casom?

Spoštovani,

prosim. Dokler se natančno ne ugotovi, katera struktura je poškodovana, so napovedi nemogoče.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Ponovno se obračam na vas,ker mi par stvari ni jasno in bi vas prosila če mi lahko pomagate razjasniti par vprašanj.Diagnoza je zvin kolena ter nateg vezi v kolenu,poškodba se je zgodila pa 7.1..Sedaj me zanima koliko časa traja da oteklina izgine?12.1. sem bila na urgenci in je od takrat samo še slabše, ker je pogačica bolj ven šla iz svoje lege in naj bi se to sčasoma potem nekako samo od sebe nazaj pač šlo.Kljub obkladkom oteklina še zmeraj vztraja,pogačica je še zmeraj bolj izbočena in namesto da bi bilo bolje je samo še slabše ker me boli spodaj od kolena mišica kjer mi pokajo žile ter nad kolenom po stegnu,kjer na obeh mestih tudi zaotečeno.Sedaj imam pregled 7.2. in do takrat naj delam vaje pa naj mal bolj obremenjujem nogo,obkladke mi ni potrebno več dajati gor na koleno ker ne bodo imeli nobenega učinka več,proti bolečinam pa naj vzamem tablete.A je to normalno da oteklina toliko časa vztraja ter da se bolečina širi na mišice kjer nastanejo modrice?Jaz bi zelo rada šla nazaj v službo vendar se mi dozdeva da tole ni ok.Razumem da bo bolečina še prisotna in to mi ni problem ker sem dala čez biopsije in vse,vendar si ne želim noge še bolj poškodovati.

Najlepša hvala za vaš odgovor ter nasvet.
Lp Teja

Spoštovani,

diagnoza “zvin kolena in nateg vezi” je zelo splošna in ne pove veliko o sami poškodbi. Pogoste se uporablja kot diagnozo, ki ni zlom kosti. V sebi lahko skriva marsikaj.

Priporočam, da pridete na pregled. S pregledom je namreč mogoče pomembno zožiti izbor potencialno poškodovanih struktur v kolenu in predlagati usmerjeno(a) slikanje(a) ter zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
pred nekaj leti sem sem aktivno trenirala ples in nogomet, na kar sem si pri nogometu poskodovala koleno (koleno me od takrat zelo boli bila sem tudi slikana in zdravniki nisi ugotovili nicesar) cez cas sem se na smucanju padla in tudi takrat rentgenska slika ni pokazala nicesar sama nisem mogla stopiti na nogo in se tudi zdaj ko pokrcim koleno v njem poci, ce dam dlan na koleno pa tudi cutim preskok (vsaj mislim da gre za to)
vse to se je dogajalo pred 4 letami obiskala sem tudi fizioterapije.
Od takrat vecjih tezav ni bilo le ob velikem naporo me je koleno vcasih bolelo vendar ni bilo prevec hudo, sama sem tudi pazila da nisem prevec obremenjevala kolena.
Zadnje vecer je bolecina neznosna kolena ne obremenjujem vse kar delam je hoja in voznja. vecer ko se pa ulezem v posteljo me koleno zelo boli ko se vstanem in tezo prenesem tudi na to nogo imam obcutek da me noga ne drzi vso tezo toraj prelagam na drugo nogo.
Nevem vec kaj naj naredim naj omenim se da imam rahle probleme z hojo ze od malega namrec tudi to nogo z katero imam tezavo rahlo obracam navznotraj sicer ni motece in se nevidi tako na oko vendar imam vse cevlje shojene navznotraj, v primeru ce menite da bi to bilo lahko kako povezano.
Za odgovor se ze v naprej Zahvaljujem

Najlepsa hvala za odgovor.
Lp Teja

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

TjasaM
03 Feb 2017 20:44
Pozdravljeni,
pred nekaj leti sem sem aktivno trenirala ples in nogomet, na kar sem si pri nogometu poskodovala koleno (koleno me od takrat zelo boli bila sem tudi slikana in zdravniki nisi ugotovili nicesar) cez cas sem se na smucanju padla in tudi takrat rentgenska slika ni pokazala nicesar sama nisem mogla stopiti na nogo in se tudi zdaj ko pokrcim koleno v njem poci, ce dam dlan na koleno pa tudi cutim preskok (vsaj mislim da gre za to)
vse to se je dogajalo pred 4 letami obiskala sem tudi fizioterapije.
Od takrat vecjih tezav ni bilo le ob velikem naporo me je koleno vcasih bolelo vendar ni bilo prevec hudo, sama sem tudi pazila da nisem prevec obremenjevala kolena.
Zadnje vecer je bolecina neznosna kolena ne obremenjujem vse kar delam je hoja in voznja. vecer ko se pa ulezem v posteljo me koleno zelo boli ko se vstanem in tezo prenesem tudi na to nogo imam obcutek da me noga ne drzi vso tezo toraj prelagam na drugo nogo.
Nevem vec kaj naj naredim naj omenim se da imam rahle probleme z hojo ze od malega namrec tudi to nogo z katero imam tezavo rahlo obracam navznotraj sicer ni motece in se nevidi tako na oko vendar imam vse cevlje shojene navznotraj, v primeru ce menite da bi to bilo lahko kako povezano.
Za odgovor se ze v naprej Zahvaljujem

Spoštovani,

priporočam, da opravite slikanje bolečega kolena z magnetno resonanco (MR) in da pridete nato na pregled s posnetki MR. Glede na napisano menim, da gre v kolenu za kirurško pomembno poškodbo.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Ne vem, če je forum še aktualen, vendar bom vseeno poskusila. Sama imam probleme z levim kolenom. Že nekaj časa se ukvarjam z vadbo, v začetku decembra 2017 pa sem bila na krajšem potovanju. Ker sem prvi dan naredila kar nekaj kilometrov, me je zelo bolelo na notranji strani kolen (bolečina podobna bolečini mišic). Naslednji dan je ta bolečina izginila od takrat pa me boli koleno. Bolečina je pekoča in zateguje. Boli me predvsem notranja stran kolena. Boli me med hojo po stopnicah (gor, dol) pa tudi že med hojo po ravnini (zlasti malo hitrejša hoja). Prav tako me boli po mirovanju, ko stopim na nogo. Takrat je pekoča bolečina zelo izrazita, vendar traja samo nekaj sekund, nato pa mine. Vadbo sem prekinila, čeprav me sprva med vadbo koleno ni bolelo, (kadar je bilo ogreto), sedaj pa me boli tudi takrat (zateguje). Zanima me kaj bi po vašem mnenju lahko bilo. Namen imam obiskati tudi zdravnika.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

najpogostejša vzroka za bolečino v notranjem delu kolena sta poškodba/okvara meniskusa in/ali sklepnega hrustanca. Vsekakor priporočam obisk zdravnika, ki bo na osnovi pregleda predlagal nadaljnje korake. Zelo verjetno bo prvi nadaljnji korak slikanje kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
20 let nazaj sem imela izpah desne pogačice, od takrat je minilo kar nekaj časa. Med tem časom ni bilo težav, do pred 2 leti ko sem padla in si skoraj spet izpahnila pogačico istega kolena. Takrat sem dobila tudi terapije v zdravilišču in po tistem mi je koleno začelo šele res nagajati. Opažam pokanje v kolenu, včasih se mi zgodi da pri iztegu noge koleno zablokira in večrat me med stanjem začne rezati v zadnjem delu kolena tako da potem komaj hodim ker je bolečina res huda.
Na izvidu je bila vidna poškodba miniskusa, bila pa sem tudi na MR slikanju.
Prosim za kakršen koli nasvet, najlepša hvala.

New Report

Close