Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

Pozdravljeni,

imam hčerko staro 24 let in ima aritmijo srca. Ko sem bila noseča so mi že ugotovili, da ima otrok aritmijo srca in povečano srce potem pa se je to normaliziralo. Čez vsa ta leta se je to sicer sem in tja ponovilo ampak so trdili, da ni nič resnega. V nekaj letih je precej pridobila na kilogramih in srce ji sedaj še bolj nagaja.Dobila je napotnico za 24-urni EKG in oddala kri za pregled ščitnice.

Hvala za odgovor

Sicer z zamudo odgovarjam, ampak rada bi se vam zahvalila za vaš odgovor. Zdaj je že bolje, tudi sape mine manjka več, upam, da tako tudi ostane. Najlepša hvala in lep pozdrav!

Zaradi objektivnih ovir odgovarjam z veliko zamudo. Mislim, da bolnica nima organske prizadetosti srca in, da je indiciran le zdrav slog življenja, eventuelno z dodatno podporo blagih pomirjeval (napr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

lep pozdrav!

Bila sem na ultrazvoku srca, ki je pokazal inferoposteriorno zadebelitev 0.6 cm perikarda… ostalo je bilo bp. Stara sem pa 25 let. Lepo bi prosila, če mi lahko poveste kaj to pomeni.

Zdravo tudi jaz imam tak problem.
Star sem 20 let in imam bolecine v prsnem kosu od levega dela do desnega vcasih tudi na sredini,tako zbadajočo bolecine,ki pa ni vedno prisotna….
Vzeli so mi kri pa je vse vredo nwm ali me ne jemlejo resno ali kaj….
Imam pa tudi problem da se mi vcasih tako rahlo smoti….vrocina je vcasih tudi prisotna okoli 37…nwm vec kaj naj naredim. Kaslam tudi ker sem kadilec imam pa tudi zadme case zelo sih kaselj hvala za pomoc lp

Pisem iz zelefona tako da ce je kaka napaka se opravicujem

V kratkem dopisu je premalo podatkov, da bi posumil na organsko bolezen srca. Zelo veliko krat nastopajo bolečine v prsnem košu v obliki zbodljajev ali blagega tiščanja v raznih delih prsnega koša zaradi vzdraženja živcev pri duševnih obremenitvah, virozah, nenavadnih gibih, itd. V takih primerih svetujemo zdrav način življenja in po potrebi jemanje blagih pomirjeval.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Stara sem 20 let in sem v cetrtek opazila obcasno bolecino na srednini prstnega kosa, ki pa je vcasih pekoca. Vcasih me zaboli na levi in desni strani prstnega kosa. Imam pa tezavo tudi v trebuhu ki je velikokrat pekoca in so mi ze predvidevali vnetje zelocne sluznice. To se mi je zopet ponovilo, zdaj pa cutim to obcasno bolecino v sredini kosa. Malo me je strah ker nwm kaj bi bilo to. Vcasih me pa boli hrbet, samo to me je tudi ze kdaj prej tako bolel. Hvala za vas odgovor.

Pozdravljeni!
Že deset dni imam pekočo bolečino v predelu srca, ki mi otežuje tudi dihanje. Bila sem pri osebnem zdravniku, ki mi je naredil EKG in rekel, da je vse vredu. Napotil me je tudi na kardiološki pregled, vendar je čakalna doba štiri mesece. Občasno se zelo slabo počutim in takrat imam tudi zelo nizek krvni pritisk(90/60), zmanjkuje mi zraka. Bolečina je prisotna tudi pod levo lopatico in se poveča ob stiski, razburljivosti…
Naj povem, da je za mano precej stresno obdobje in da jemljem zdravilo Dabroston za lajšanje motenj v času menopavze. Stara sem 48let.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!
Stara sem 19 let in v petek sem zacutila bolecino na sredini prstnega kosa ko sem se bolj nasmejala ali pa rehitro tekla. Seveda sem se ustrasilo kaj bi bilo lahko to in zacela o tem prevec razmisljat. Vcasih se mi boleina grem tudi na desno in levo stran. Vcasih me pa tudi pece. Hrbet me uzadaj tudi boli, smo to mislim da je ze prej. Vcasih me pa boli tudi pod prsmi v zgornjem delu trebuha ( pred dvema meseca so mi predvidevali vnetje zelocne sluzi). Velikokrat pa zacutim bolecino tidi v trebuhu ki pa je lahko tudi pekoca. Na sredini prsnega kosa me zaboli ob kaksnem takem gibu ali pa ko sm se res prevec nasmejala. Samo ko pa o tem razmislam me pa kr veckrat zaboli na sredini ( a je mozno da je tu zaradi skrbi). Kaj bi to lahko bilo? A moram it nujno k zdravniku ali naj se malo pocakam? Res pa da sem bila prejsni mesec veliko pod stresem zaradi mature. In tudi vcasih se prevrc sekiram.

Težave navedene v dopisu niso sumljive za organsko prizadetost srca ali srčnih žil pač pa nevrovegetativne motnje zaradi različnih vplivov (čezmerne telesne ali duševne obremenitve, vremenski vplivi, pogoste nepravilne drže telesa, itd.). Mislim, da bo koristil zdrav način življenja pri čemer so pomembni polurni sprehodi 4 – 5 krat na teden. Ni zadržkov za uživnje blagih pomirjeval (napr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V dopisu, ni nobene navedbe sumljive za organsko bolezen srca. Morda so težave delno posledica nizkega krvnega tlaka, sicer predvsem posleica nevrovegetativnih vplivov. Mislim, da bo zadostoval zdrav način življenja (z zadostnim gibanjem) ob podpori blagih pomirjeval (napr. tablete Pesen, ki so v prosti prodaji in se jih lahko jemlje po potrebi).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

OIdgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V kolikem casu pa minejo bolecine v prsnem kosu? Mislite da bi morala iti svojo zdravnici? Ali je dovol samo zdrav nacin?

V dopisu ni podatkov sumljivih, da so težave posledica organske bolezni srca ali srčnih žil. Mislim, da imate zdravo srce, ki “odgovarja” na stresne obremenitve z zbodljaji “pri srcu”, nerednimi utripi, itd. Težave lahko trajajo dolgo in se lahko ponavljajo . Obvladamo jih z zdravim načinom življenja, s polurnimi sprehodi delno s pospešeno hojo 5 – 6 krat na teden, z izogibanjem stresnim vplivom in po potrebi z jemanjem blagih pomirjeval ( na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Že nekaj časa me mučijo težave, ki sem jih pripisovala psihični izmučenosti. Pred nekaj dnevi pa sem brala zapis 29- letnika, ki je preživel srčni infarkt in z grozo ugotovila, da so simptomi podobni.

Pri meni simptomi, ki jih bom opisala v nadaljevanju, trajajo približno tri tedne. Pojavili so se sredi najhujše vročine, ki sem jo potem do konca zelo težko prenesla. Kljub ohladitvi se simptomi nadaljujejo, čeprav v milejši obliki.

Pojavlja se občasna vrtoglavica, občutek “prazne ” glave in lebdenja. Glavobola ni oziroma res redko komaj omembe vreden. Včasih pa imam občutek, da me peče v glavi.
Noge so posamezne dni zelo težke, me pa ne bolijo. Na nekaj dni se pojavi kratkotrajna (nekaj sekundna) bolečina v prsnem košu, nekje na sredini, morda rahlo v desno, včasih me rahlo boli tudi desna roka. Čeprav zelo dobro vidim, imam občasno občutek, da gledam ” globinsko” sliko (težko opišem občutek). Včeraj me je nenadoma pri potovanju na vlaku zelo začelo dušiti. Zelo sem se ustrašila in pričela tapkati (EFT metoda), s čimer sem se umirila in uspešno prišla na cilj. Po tem so se mi tresle noge, a v glavnem sem nadaljevala brez večjih težav. Morda gre tu pa panični napad, kaj pa vem.

Naj dodam, da sem 42 – letna nekadilka, ne pijem alkohola, trigliceridi in holesterol so v idealnih količinah, prav tako krvi sladkor. Krvni tlak je nekje med 115 – 125 /75 – 80. Skratka krvni izvidi so dobri, brez posebnosti, sem pa pretežka in se malo gibam (ITM 32).
Trudim se, da užival zdravo hrano, trenutno skoraj izključno sadje in zelenjavo, nekaj malega belega mesa. Rdečega mesa ne uživam že skoraj 20 let.
Morda pa še podatek, da se telo, kot kaže, počasi pripravlja na menopavzo.

Vljudno prosim za Vaše cenjeno mnenje in morebitne napotke.

Hvala in lep pozdrav,
E.

lepo pozdravljeni!
nevem kje začet pa bom kar pri zdravilihi,jemljem nolpazo 20mg zjutraj,sobycor 5mg cez dan(palpitacije in visok krvni tlak) ter cipralex 10mg…vse tezave omotica slabost celodnevna,piskanje v ušesu,visok srcni utrip v mirovanju…so ponehale postopoma.
zdaj je spet tako da je zelo vroce in negrem nikamor na sprehod itd…cel dan lezim ko si merim utrip ka imam 58,57,vcasih tudi 55 na minuto…ter nekaksne cudne obcasne eksplozije nevem če je bolečina najboljši izraz bolj se zdi kot pritisk zraka v prsnem kosu ter se siri v grlo…nakara po 3do4 sekunde poneha in se mogoce dan ali par ur ne pojavi vcasi zelo mocno eksplodira drugic manj….doktror pravi da to ni nic takega..zato vas prosim vsaj za nekaksen opis tega kar se mi dogaja. hvala za odgovor ter vaš čas.rok

Mislim,da se pri vas ponavljajo prezgodnji srčni utripi (ekstrasistole) zaradi živčnih vplivov. Proti tej nadlogi priporočamo zdrav način življenja (zdrav uravnotežena prehrana, nekajenje , redno gibanje (5 -6 krat na teden polurni sprehodi deloma z živahno hojo), omejitev uživanja alkohola, zadostni nočni počitki, izogibanje stresnim situacijam, itd.). Morda bi vam koristili tudi manjšji odmerki anksiolitika (na. pr. Lexaurin).Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani !

Star sem 28 let,180cm,88 kg.

Po mesečnem premoru sem se začel ponovno rekreativno ukvarjati s športom.
Tek,kolesarjenje,vaje z lastno težo izvajam 3 do 4 krat tedensko.

Pojavlja se mi bolečina za prsnico,rahlo na levi strani. Bolečina traja že 7 dni.
Poleg tega me tudi peče za levo lopatico, 7 dni imam tudi mravljinčast mezinec.

Bil sem pri zdravniku,ki pa mi je rekel da naj mravljince opazujem,bolečina za prsnico pa izhaja
iz vaj. Svetoval je prekinitev izvedbe vaj,ki obremenjujejo ramenski obroč. Tečem lahko.

Posnel sem tudi ekg,opazil pa sem da je pisalo
“suspected left ventricular hypertrophy probably abnormal ecg”.

Zdravnik me je pomiril in rekel da je vse vredu. Enak zapis sem opazil tudi na ekg-ju izpred dveh let,
ko sem opravljal cikloergometrijo,ki sem jo opravil brez problemov.

Moj strah izhaja iz tega da sem izgubil mamo v 49.letu starosti zaradi infarkta.
Zdaj v 52. letu starosti ga je imel še oče, na srečo preživel brez posledic.

Zanima me v kolikem času mravljinci izginejo in če imajo kakršnokoli povezavo s srcem ?

Drugače tečem brez problemov,bolečin takrat sploh ni. Mravljince imam največkrat ko se zbudim.

Prosim za nasvet
Hvala

Glede na vsebino vašega dopisa nisem dobil vtisa, da je težava posledica organske bolezni srčnih žil ali srčne mišice, pač pa, da izvira iz blagih sprememb v hrbtenici.
Sodobni aparati EKG imajo vstavljen program normalnega posnetka EKG . Zadostuje majhna nepravilnost, da jo “aparat” pokaže. Zato velja pravilo, da je zanesljiv izvid samo izvid, ki ga podpiše zdravnik. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close