Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

Lepo pozdravljeni!

Iskal sem temo, kjer bi lahko opisal svoj problem in iskal pomoč, toda nisem je mogel najti tako, da bom kar tukaj opisal problem.

Imam 16 let in imam kar nekaj zdravstvenih problemov in ne vem kaj naj naredim tako, da bi rabil strokovno mnenje.. Včeraj sem občutil bolečino zraven zoba in odkril bulo, ki se je do danes napihnila in do zdaj zelo zmanjšala. Problem pa je, da me je zgrabila panika, saj sem opazil tudi nekakšne ranice na nebu in vse do žrela in ko sem pogoltnil slino sem čutil nekakšen zelo čuden pritisk za tem pa tudi težje dihanje in rahlo bolečino na levi strani vrata ob globokem vdihu. Pritisk sem in še vedno včasih čutim (ob premikanju) v zatilju. Sedaj mi tudi od dlani navzdol roke rahlo mrtvinčijo. Zelo zelo čudno se počutim in tudi oči se mi zapirajo (verjetno zaradi zaspanosti). Vsake toliko me tudi po celem telesu preleti nekakšna vročina, rahlo se začnem potit in še vedno me stistka v prsih.

Naj omenim, da mi je pred parimi dnevi ko sem se zbudil totalno zaspala roka in je sploh nisem čutil, kot da ne bi bila moja, rabilo mi je nekaj minut ter masaža očeta, da sem spet čutil roko in še nekaj več minut, da sem jo lahko normalno uporabljal.

Zadnjih nekaj dni tudi precej težje diham in ko se to pripeti imam občutek, da nisem zajel dovolj sape, tako da moram globoko vdihniti ali zehati. Naj še omenim, da sem tudi pred mogoče letom ali dvema imel problem prav z dihanjem. Z očetom sva gledala televizijo ko me je nenadoma stisnilo v prsih in nisem za nekaj momentov mogel dihati, spet me je prijela panika in srce mi je raznašalo. Bil je že večer tako, da me je mama odpeljala v bolnico, kjer sem naredil veliko raznih testov, vzeli so mi kri in poslušali srce.. Problemov niso odkrili le v krvi mi je manjkalo kalija, magnezija in železa tako, da so mi dali tablete raztopljene v vodi, ki vsebujejo vse to. Že naslednji dan sem šel domov, povedali so mi naj se malo več gibam in da je lahko problem le kost, ki je ovirala dihanje saj sem še v puberteti.

Lahko še dodam, da je lahko razlog vsega tega, da skoraj nikoli ne jem sadja in zelenjave, večinoma samo suho hrano ter, da ne hodim pogosto ven.

Upam, da sem bil dovolj jasen.

Prosil bi za čimprejšnji odgovor, hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
pri hitrejšemu teku se mi v pljučih (pogostejše na desnem krilu) naredi kot nekakšen mehurček, ki mi onemogočajo globoko dihanje(boli če globoko vdihnem). Ko se potem tolčem po rebrih se mi ta mehurček sprosti in lahko nekaj časa neovirano tečem, dokler se mi ne naredi nov.
Zanima me ali je stvar nevarna oziramo kaj bi to bilo?

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Hvala za zaupanje. V dolgem dopisu ni podatkov sumljivih za organsko bolezen srčne mišice, ali srčnih žil in srčnih zaklopk. So pa prisotni znaki različnih funkcionalnih motenj živčevja (motnje dihanja in krvotoka) zaradi čezmernih (?) duševnih obremenitev ali stresnih stanj, ki niso redki pojavi pri mladostnikih. Bodite brez skrbi. Ni se vam treba bati, da so navedeni znaki znanilci hujše organske bolezni. Ali se dovolj gibate? Zelo priporočam dnevne polurne sprehode delno s pospešeno hojo, nekajenje, omejeno uživanje alkoholnih pijač, izogibanje stresnim obremenitvam, zadostne nočne počitke in jemanje blagih pomirjeval.Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Napisali ste ugotovitev neke spremembe (mehurček v pljučih), ki mi ni znana. Morda bi jo opredelil, če bi jo opisala širše. Ali bi lahko povzročila nastop spremembe, če bi opravila obremenitev pri obrenitvenem testu?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
imam težavo ki se mi pojavlja že kar nekaj časa (nekje od februarja), vzrok začetka teh bolečin pa pripisujem jemanju kontracepcije, vendar je zdaj že 4 mesece kar sem jo prenehala jemati. Bolečine se mi namreč pojavljajo v levem delu prsnega koša oz ob strani v višini prsi. Bolečino bi lahko opisala kot zbadajočo, včasih žgočo in stiskajočo in lahko traja več časa, lahko pa se takoj umiri, včasih me zaboli tudi na desni strani prsnega koša, vendar nižje ( zdi se mi kot na koncu pljučnega krila).Bolečine se mi pojavljajo različno, lahko že zjutraj, ko spijem kavo, včasih ko se najem, ko ležim na kavču pred tv, ter trajajo različno dolgo časa. Včasih me kar oblije, ter se mi zdi da težko diham oz zadiham, ter dobim občutek slabosti. V zadnjem času me je začela tudi boleti glava, kar me prej ni nikoli, vendar samo v intervalih kajti bolečina kmalu popusti.Največkrat se bolečina pojavi v zadnjem, spodnjem delu glave, ter levem delu. Občasno občutim tudi žgočo bolečino v sredini prsnega koša, ter v sredini hrbta, med lopaticami pa kot da mi trzale mišice (nevem kako naj opišem ta občutek). Bolečina se mi tudi pojavlja v rokah in nogah, kot nekakšni krči in velikokrat postanejo mravljinčaste. Večkrat se bolečina pojavi v levi roki, kot da bi mi odrevenela. Pri bolečinah, ki se mi pojavijo v prsnem košu se mi tudi zdi, da težko zadiham, kot da bi imela neko težko breme na pljučih oz prsih, ter imam občutek slabosti, ter manjšo omotico. Stara sem 22 let, kadilka, vendar nikoli ne pokadim več kot 10 cigaret na dan, v zadnjem času pa sem sploh zmanjšala število pokajenih cigaret. Stresnega življenja nimam, vsaj zdi se mi tako, vendar pa postajam vedno bolj panična zaradi teh bolečin. Bila sem tudi pri osebni zdravnici, ki je opravila EKG ter me poslala na odvzem krvi, za pregled ščitnice, katero sem imela povečano oz jo še vedno malenkost imam, vendar je bilo vse super, nobenih zaznanih težav. Zdravnica je te vzroke pripisala kontracepciji, ter mi rekla da bo telo potrebovalo še čas da se ”ščisti”, ter je možno tudi da je to posledica psihe, stresa in pa tesnobe, čemur sem tudi jaz pripisovala vzrok tem težavam in bolečinam, vendar se te pojavljajo kjerkoli sem in karkoli delam. seveda sem preverila vzroke ter pokazatelje infarkta in od takrat se mi zdi da je vedno več vzrokov ki nakazujejo prav na to. Te bolečine so moteče in se velikokrat prestrašim, vendar se potem skušam umiriti, ter si ponovim da so bili vsi izvidi OK in bolečina sčasoma mine. Nisem taka, da bi za vsako malenkost hodila k zdravniku in je že prvič trajalo, da sem se odločila za obisk, prav zaradi tega ker sem bila vedno zdrava, nobenih zdravstvenih težav nikoli, razen povečane ščitnice, kar pa so mi ugotovili na sistematskem pregledu (tega nisem nič občutila, pa tudi kasneje mi ni povzročala nobenih vidnih težav), vendar so me te bolečine res prestrašile in me še vedno plašijo. Res pa je, da najbrž pri vsem tem veliko vlogo odigra psiha, saj če me recimo pol dneva nič ne zaboli, se sama spomnim na to in se mi zdi čudno da me ni še nič zabolelo, vendar se nikakor ne morem pomiriti in pozabiti teh bolečin. Naj se zopet obrnem na zdravnika, ter ga prosim za dodatne preiskave? ( seveda bi se temu raje izognila, vendar kot sem že rekla, postajam vedno bolj panična).

Za vsakršen odgovor se vam zahvaljujem že vnaprej

Hvala za zaupanje. V dopisu, kljub temu, da je razmeroma dolg, nisem našel podatka, ki bi bil znak bolezni srca ali srčnih žil. Nastop prehodnih bolečin v številnih predelih telesa, ob negativnih izvidih krvi, ob normalni telesni temperaturi kažejo na psihogeni izvor težav zaradi dalj časa trajajočih duševnih obremenitev (neskladja v ožjem in/ali širšem okolju, toksični vplivi (kajenje, alkohol, itd.). Zelo priporočam redno gibanje, na pr. 3 – 4 krat na teden polurne sprehode, deloma s pospešeno hojo, zadostne nočne počitke, izogibanje stresnim obremenitvam, po potrebi jemanje blagih pomirjeval in posvet pri psihologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

imam kar močne bolečine v sredini ter v levem delu prsnega koša pod srcem. Bolečina pa prihaja od znotraj. Včasih pride nato pa spet gre. Sedaj pa traja 3 dni 24h. Bolečina je pekoča in zbadajoča, najhuje je ko se premikam.
Narejen je bil EKG, ki je vredu. Zdravnica je naredila UZ in pravi, da se ne vidi nič sumljivega. Krvni tlak je 139/90. Prosim za pomoč.
Hvala.

V dopisu ni podatka o zdravilih, ki jih jemljete proti bolečinam. Mislim, da ni nikakor bolečina zaradi prizadetosti srca, pač pa drugih organov v prsnem košu (medrebrno živčevje, medrebre mišice, prsna hrbtenica?) in, da bo pomagal katerikoli analgetik (Lekadol, Aspirin, Nodol, itd.). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

lep pozdrav!

Imam eno težavo in sicer: Pred nekaj dnevi sem sedel za računalnikom, sklonjen in nato ko sm se zravnal me je v sredini prsnega koša zelo zabolelo ,kot da bi mi stsnilo živec in ko sem se nazaj sklonil je bilo boljše sedaj pa se mi pojavlja večrat kar tako iz nenada da me zelo zaboli v prsnem košu kot da bi mi stisnilo živec in se zelo ustrašim ali je lahko to povezano z srcem ,ker je bolečina zelo intenzivna in je v prsnem košu ali je lahko bolečina posledica kakšnega manjšega srčnega inarkta… naj povem , da se mi bolečina pojavlja nekje na 2.dni

hvala!

Bolečina v prsnem košu je sumljiva za napad slabše prekrvitve srca kadar je v obliki tiščanja za prsnico, ki nastane po duševnih in telesnih obremenitvah in traja 10 – 15 minut. V veliki večini primerov se pojavi pri ljudeh starejšh od 30 let, kadilcih, ljudeh z visokim krvnim tlakom. Če sumite, da ima vaša bolečina opisano karakteristiko prosite izbranega zdravnika, da vam opravi ustrezne preglede (EKG, KT, pregled krvi, itd.)..

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala za odgovor glede na to da je povezano z položajem telesa in spremembo lege telesa ali je probleme z srcem verjeten ker imam težave samo ob nekaterih gibih in je občutek kot da bi mi ukleščilo živec lp.

Spoštovani,
stara 45 let, holesterol povišan 5,7, nekadilka, stresna služba (šolstvo), vas vljudno naprošam za pojasnitev simptomatike, ki se mi pojavlja že kar nekaj časa. Gre za bolečino v desnem ramenskem obroču, ki me prebudi tudi med spanjem. Sedaj se mi je začela pojavljat bolečina s tiščanjem v prsnem košu, predvsem pri dvigu iz sklonjenega položaja. Traja nekaj sekund do minut. Bolečina je dokaj huda, pojavi se zasoplost, tudi v ležečem položaju se pojavlja podobna simptomatika. Ker ne vem, če se naj oglasim pri zdravniku , Vas sprašujem za nasvet.

S spoštovanjem…

Bolečina v ramenskem sklepu je morda posledica blage bolezenske spremembe v ramenskem sklepu ali v sklepih hrbtenice. Prav tako je bolečina v prsnem košu lahko posledica manjših sprememb v prsni hrbtenici. Pomisliti je treba tudi na možnost, da je bolečina srčnega izvora. Pripoočam posvet pri izbranem zdravniku in snemanje EKG, eventuelno ob telesni obremenitvi

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,
Tudi mene nekaj preganja… lanasko zimo sem imela sinusitis, nato še hujši prehlad (bolela so me celotna pljuča). Dobila sem antibiotike in zadeva se je delno umirila. Od takrat naprej – že skoraj eno leto me vsak dan, včasih tudi večkrat na dan zaboli v prsnem košu, včasih malo levo, včasih pa malo desno od prsnice. Teh bolečin nisem opazila samo nekaj dni poleti, ko je bilo res vroče.Večino je bolečin topa, zadnje čase včasih tudi špikajoča. Kadila nisem nikoli, sem pa pasivno izpostavljena temu, ker je partner kadilec. Sem pa bila do pred 5 let aktivna športnica, kar sem sedaj po dveh nosečnostih v celoti opustila. Včasih se sprašujem če bi lahko čutila tudi mlečne žleze, saj dojim, vendar sem dojila tudi že prej, pa tega nisem čutila. Imam tudi nizek krvni tlak (navadno oba pod 100).
Za odgovor se vam že naprej zahvaljujem.
lp Zara

Pozdravljeni,

pravkar prebiram vaš forum, ker si hočem odgovoriti na moje zdravstveno stanje, ki me je doletelo prav danes, in sicer štejem 40 let, brez posebnih bolezni. Nekadilka in tudi ne pijem alkoholnih pijač.
Me pa je v strah spravila huda, nenadna, močna bolečina v prsih (med prsama), ki je konstantno trajala cc. 30 min. Postala sem tudi slabotna. Nato je počasi izvenela, ko sem v mirovanju. Ob globokem vzdihu ali gibu me zapeče oz. boli.. Le-to se mi je zgodilo danes, ko sem bila v trgovini. Nenadoma.
Sem pa že bila pri zdravniku in izpostavila bolečine v predelu prsnega koša oz. na sredini med prsmi, ker me včasih ko se želim nasmejati, kar zapre samo, kot da bi mi ostrim mečem prerezal, nekaj časa traja in izgine.. in se ponavlja. in me tišči, kot da bi imela težko breme, kamen, en čas boli, nato izveni… Me pa zadnjih 14 dni zelo, zelo boli leva rama, da je nazaj lahko dan le na križ, višje gor ne, medtem ko naprej jo lahko iztegnem in tudi dvignem.
Zanima me. kaj bi lahko bil razlog tej nenadni hudi bolečini.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za vaš cenjeni odgovor.

Zaskrbljena

Pozdravljeni,

pravkar prebiram vaš forum, ker si hočem odgovoriti na moje zdravstveno stanje, ki me je doletelo prav danes, in sicer štejem 40 let, brez posebnih bolezni. Nekadilka in tudi ne pijem alkoholnih pijač.
Me pa je v strah spravila huda, nenadna, močna bolečina v prsih (med prsama), ki je konstantno trajala cc. 30 min. Postala sem tudi slabotna. Nato je počasi izvenela, ko sem v mirovanju. Ob globokem vzdihu ali gibu me zapeče oz. boli.. Le-to se mi je zgodilo danes, ko sem bila v trgovini. Nenadoma.
Sem pa že bila pri zdravniku in izpostavila bolečine v predelu prsnega koša oz. na sredini med prsmi, ker me včasih ko se želim nasmejati, kar zapre samo, kot da bi mi ostrim mečem prerezal, nekaj časa traja in izgine.. in se ponavlja. in me tišči, kot da bi imela težko breme, kamen, en čas boli, nato izveni… Me pa zadnjih 14 dni zelo, zelo boli leva rama, da je nazaj lahko dan le na križ, višje gor ne, medtem ko naprej jo lahko iztegnem in tudi dvignem.
Zanima me. kaj bi lahko bil razlog tej nenadni hudi bolečini.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za vaš cenjeni odgovor.

Zaskrbljena

V vašem dopisu nisem mogel najti znaka, ki bi kazal na organsko prizadetost srca (srčne mišice) ali srčnih žil. Možnosti je več: blage spremembe v hrbtenici, blage spremembe v mišicah li živcih prsnega koša. Morda pa gre le za nevrovegetativno motnjo pri čezmernih duševnih ali telesnih obremenitvah

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

na vas se obračam, saj želim slišati vaše mnenje. Pred 2 mesecema so se mi začeli pojavljati napadi hitrega bitja srce(do sedaj 2 krat v razmaku 1 meseca), katerega spremlja bolečina v prsnem košu. Včeraj se mi je pojavila samo močna bolečina prsnega koša iz desne proti levi strani, ki je segala tudi malo proti vratu, vendar izredno hitrega bitja srca ni bilo. Zmeraj se mi to zgodi ponoči okrog 2-3 ure zjutraj. Do sedaj so mi naredili holter EKG, kateri je bil v mejah normale, brez posebnosti, včeraj ponoči so mi vzeli tudi kri v razmaku 4-ih ur in je bil izvid vredu, brez posebnosti. Naj vam povem, da sem stara 30 let in noseča 16 tednov. Zanima me kaj bi lahko bil vzrok bolečine v prsnme košu, glede nato da ekg in kri nič ne pokažeta?bi bil lahko vzrok morda tudi želodec oz.kislina??ali bi mi vi priporočali še kakšne nadaljne preiskave, saj me je res strah, da ni kaj narobe s srcem, ker mi nihče točno ne pove, zakaj se mi to dogaja.

hvala vam za odgovor in lp

New Report

Close