Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina pod levim delom reber

Bolečina pod levim delom reber

Hvala za odgovor.

Se opravičujem za “zemljo”, nagajali so mi šumniki, ker sem navajen pisat brez. 🙂 Mislil sem na žemljo.
Mene predvsem moti to, da tudi manjše količine maščobe in sladkorja v hrani povzročajo probleme. Tudi 1,6% mleko zna bit že problem, dočim 0,5% prenašam bp. Beljakovine prenašam bp. Bolečine ob premikanju, ležanju in ostalih manevrih, ki očitno razdražijo vse skupaj, so na istem področju, kot tiste, ki jih povzroča hrana. Razboli se isto mesto. Gastroenterolog mi je odkrito povedal, da ne ve, kaj točno je, da gre za verjetno za funkcionalno bolečino, ki po njegovem izvira iz želodca, izvid je pa pač moral napisat. Do pred tremi meseci nisem imel nikoli problemov s hrano, niti s kakršno koli alergijo, z ničemer.

Pozabil sem napisat, da imam zadnje leto ogromno stresa, še nikoli prej toliko. Lahko, da je povezano tudi s tem, ker sem imel par mesecev prej tudi zoprne palpitacije, ki so počasi izzvenele, ko sem dojel, da gre za stres in se nehal obremenjevat z njimi.

Se mi je zdelo malce sumljivo tisto z zemljo 😉
Stres povzroča vsesorte in tudi te bolečine bi lahko poslabšal, poslabša tudi težave z razdražljivim črevesom, spodbuja izločanje želodčne kisline… Povsem možno se mi torej zdi, da če težav že ne povzroča, jih zagotovo vsaj poslabšuje…

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepo pozdravljeni

Zanima me zakaj mi ne želite odgovoriti na moje vprašanje ?

Vseeno hvala in lep pozdrav

Ker niste registrirani in sem mislil, da ste ista oseba kot registrirani Miha14. Sicer pa dvomim, da bi bile težave povezane z žolčem. Lahko gre zgolj za funkcionalne težave, torej take, kjer v ozadju ni bolezenskih sprememb na črevesu, razmišljal bi še o alergijah in preobčutljivosti na posamezna živila. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za vaš odgovor.
Zanima me kam naj grem na pregled da se odkrije moja težava.Bolečina pod rebri je zmeraj večja,pretakanje po želodcu je zmeraj večje in vsakodnevno,tudi blato je večkrat zelo tanko.Imam tudi občutek napihnjenosti in bolečine v želodcu,pogosti so tudi vetrovi.

Lep pozdrav

Stvar naj vodi seveda osebni zdravnik, kar zadeva morebitne alergije na hrano ali morda intoleranca na laktozo, je primeren naslov alergolog.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav

Imam 36 let, in že dva tedna čutim kot da me nekaj stiska pod levem delu reber.
Samo ko mirujem, sedim ali ležim.Pred letom dni sem imel enake težave vendar je čez čas minilo.
Ali bi me moralo skrbeti.
Sem pa kar aktiven v fitnesu.

Hvala za odgovor

Prav možno je, da gre zgolj za mišične bolečine oz stiskanje in tudi, da bi lahko bilo povezano s treningi oz fitnesom. Podrobnosti pa ni vrliko in žal prav zanesljiv tale odgovor ni.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Imam 28 let in podobne tezave kot mata1979.
Cuden obcutek pod levim rebrom traja ze kar 1 mesec in se najbolj cuti ko sedim,stojim ali lezim..med naporom nic ne cutim v mirovanju pa je obcutek kot ,da bi me nekdo drzal z dlanjo pod levim rebrom..vcasih me malo zapika..Ce lezim na hrbtu cutim bolj na hrbtni strani,ce lezim na trebuhu pa cutim bolj z sprednje strani,ce pa lezim na boku proti levi imam obcutek kot , da lezim na necem..ni bolece (vcasih malo zapika)je pa zelo motece in mi ze zelo gre na zivce.Se odlocam za ultrazvok trebuha ali kolonoskopijo..prosim za nasvet
hvala
Lep pozdrav!

Pozdravljeni, vsekakor mislim, da je ta dilema na vrsti šele po pregledu in ne po njem. Če gre za mišično ali skeletno bolečino, seveda nobena od navedenih preiskav ne bo pokazala vzroka.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,

skoraj vedno zadnje par dni imam pred spanjem problem….ko lezim na levi strani me zacne pod rebri pikat…tako rekoc zelo cudna bolecina s kanckom scipanjam…ko se ulezem na hrbet in potipam po rebrah se mi zdi da je leva stran dosti drugacna od desne strani rebr…desna se bolj prilega telesu medtem ko leva zgleda bolj pomaknjena na vzven….zaradi tega se bojim zaspat in padem v nek strah…ampak potem se pomirim in zaspim od utrujenosti.

hvala na odgovoru

lp

Zdravo, take bole??ine so ve??inoma skeletne, ne morem pa oceniti, kaj in kako naj bi bil deformiran prsni ko?? in to bi bilo najbolje pokazati zdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Samo na hitro vprašam, koliko časa namenite čiščenju vaših telesnih čaker?

Ne vem kaj so čakre in da naj bi bile umazane.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,tudi jaz bi rad pojasnilo glede moje bolečine pod levim rebrnem loku, bolečina je pekoča ne stiskajoča in najhuiša ko sedim ,bil sem na ultrazvoku vranica slinavka ledvica O.K bil na RTGpregledu med ostalimi izvidi me zanima diagnoza močna KIFOS KOLIOZA, prosim za razlago le teza odgovor vnaprej zahvaljeni. Marko Kumar 90

Kifoskolioza opisuje nepravilno ukrivljenost hrbtenice, ki sicer lahko povzroča bolečine, vaša pa se mi zdi sicer najverjetneje skeletno-mišična.lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close