Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina pod levim delom reber

Bolečina pod levim delom reber

Pozdravljeni
Glede na opisane okoliščine se mi zdi najbolj verjetno, da gre za mišično bolečino oziroma mišičen krč in ne za dogajanje v samem trebuhu in notranjih organih. Zakaj se zgodi, je iz opisa nemogoče ugotoviti in bi bilo lahko težavno tudi s pregledom in bolj podrobnim poznavanjem okoliščin. Vseeno bi omenil, da so trebušne bolečine lahko kočljiva zadeva, saj so zelo nenatančen pokazatelj česarkoli in lahko posamezna “vrsta” bolečine v sebi skriva za celo stran različnih vzrokov in bolezni.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni dr.!
Ze skoeraj en teden imam bolecino v levem predelu reber. Bolecino cutim ko lezim, sedim, kasljam, hocem kaj pobrat ali dvignit. Nisem se ne udarila ne naslonila tudi telovadila nisem da bi me mogoce bolele misica. Tocka kjer me najbolj boli je med rebri.
Hvala ce mi odgovorite.

Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje. Stara sem 31 let inr pred 3 tedni so mi odkrili manjši anevzirem vranične žile (na dolžini 8mm žile je anvevrizem 1.4cm). Čakam seveda na nadaljne preiskave.

Zdaj pa me zanima, a je možno, da imam zaradi tega taki “čuden” občutek na levi stani pod rebrami? Včasih me kaj zbode, skozi pa imam občutek kot da je nekaj tam. Mogoče pa tudi psiha tako name deluje 😉

Poleg tega pa nisem uspela vprašat.. a lahko v tem stanju športam? Zgolj iz preventive, da še zadeve ne poslabšam.. predvidevam, da to eno z drugim ne igra velike vloge.. ali pač?

LP, jasmina

Pozdravljeni, da bi od te anevrizme, ki so največkrat le slučajna najdba, čutili bolečine ali pritisk, ni prav verjetno. Žal pa se s tem področjem ne ukvarjam in kriterijev, kolikšna je varna telesna dejavnost v takih primerih, ne poznam.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav dr. Rebolj
Pred 1 tednom sem opazil nekaksno bolecino pod levimi rebri.
ne gre tocno za bolecino ampak za bolj nekaksen neprijeten obcutek zbadanja.
ob vdihu opazim da me nekako zbode
po vas skali je ta “bolecina” za 2
ne zbada me vedno zgolj ob kaksnem premiku ali nagibanju…
Sicer sem sportnik ampak po smrti sestre sem postal nekaksen hipohonder..vsega me je strah ceprav sem tam zgoraj cisto ” postiman”
Bi me moralo skrbeti? Vnaprej se Vam z vsem spostovanjem zahvaljujem!

Zdravo Dejan, taka zbadanja so precej pogosta težave, največkrat izvira iz reber oz tkiv okrog njih, in tudi vaš opis ne izstopa v kakšno bolj sumljivo smer.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

pred približno 1 tednom sem pod rebri (na levi strani) začutil neprijeten občutek – težko bi rekel bolečino – kot da bi me nekaj držalo za ta del telesa. Kakšen dan kasneje sem na hrbtu otipal malo zatrdlino (ki ostaja skozi ves čas enako velika) v višini tik pod rebri na levi strani (torej tam, kjer me je “nekaj držalo”), hkrati pa se je ta neprijeten občutek preselil s tega dela telesa na območje leve lopatice oz. včasih kar po celem hrbtu. Med gibanjem ta občutek izgine, problem nastane, ko dalj časa sedim oz. ko zjutraj vstanem (mogoče, ker sem navajen spati na levem boku???). Sem v dilemi, ali naj obiščem zdravnika ali ne, ker ne gre za neko bolečino, ki bi bila konstantna oz. takšna, da bi moral vzeti kakšno tableto proti bolečini. Pred 4 leti sem imel povečano vrednost kreatinina v krvi, vendar se je raven v roku pol leta stabilizirala. Ali so lahko zadeve povezane?

Hvala in lep pozdrav.

Pišem še enkrat, ker ne vem, kaj se je zgodilo z mojim prejšnjim vprašanjem (ali ga ni odobril moderator ali kako). Skratka, pred kakšnim tednom sem pod rebri na levi strani, in sicer na hrbtu, opazil malo zatrdlino, ki ni boleča, je skozi ves čas enako velika in se na otip drži zadnjega rebra. Čez nekaj dni sem po daljšem sedenju (narava dela v službi) oz. po ležanju (ležim na levem boku) začutil nek čuden občutek, ki mu ne morem reči bolečina, ampak tako kot, da me nekaj “drži za hrbet” in se ne morem sprostiti. Ta občutek se je pojavil v območju pod levo lopatico. Če sem telesno aktiven, ta občutek izgine. Ali je oboje povezano? Je opisana zatrdlina kaj nevarnega?

Pa še to. Pred 4 leti sem imel nekaj časa povečano vrednost kreatinina v krvi, vendar se je ta uravnala.

Pozdravljeni, težko bo razvozlati poreklo te bulice kar po netu in predlagam, da jo pokažete zdravniku. Bolečine v hrbtu bi sicer lahko bile tudi posledica sedečega dela oz položaja med sedenjem, težko pa bi jih povezal z vrednostmi kreatinina.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

zdaj sem na internetu prebirala kaj se mi dogaja..zadnje dni me je že nekajkrat preplavila nenadna sunkovita slabost,vrtoglavica(kljub temu da sem dnevno spila najmanj 2,5 litra vode),stiskanje v trebuhu in pod rebri..ko sem malo odležala je bilo sicer boljše, a mi vedno po vsakem obroku kruli in se prebavlja v nedogled, pa še pekoč občutek..zjutraj sem imela spet bolečino v trebuhu,rjavi izcedek po uriniranju, slabost in stiskanje ful pod levim rebrom, me kar zaboli ko se nagnem levo-desno..sklepam da je nekaj z želodcem,mogoče vranico?(glede na predhodno doživet intenziven stres)?Prosim za nasvet!Že vnaprej se zahvaljujem!

Okužba, želodec, vnetje mehurja, stres oz tesnobnost, žolčni kamni, mišične bolečine…. V glavnem, kup možnosti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za vaš odgovor..Bom šla na pregled,lep pozdrav

To bo najboljše, trebušne težave so si zelo podobne med sabo, možnosti pa je res en kup in pogosto je tudi v živo precej dela
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Poz. Vprasal bi nekaj glede te teme, mislim da imam jas nekje enak problem. Star sem 21let in me ze 5dni v eno boli, levo pod rebri in levo pri hrbtenici. Bolecina je neznosna. Obcutek je tak kot da bi mi nekaj pritiskalo not, imam oz. vidi se da imam lukjno na tej starni kje me boli.. Hvala za odg. Alex

Zdravo, tiste luknje si ne predstavljam, seveda pa ni normalno, če je res tam. Razna zbadanja pod rebri so res pogosta in večinoma posledica bolečin v steni prsnega koša, a iz vašega opisa težav zaneslivejšega odgovora ni možno dati, zato predlagam, da opravite zdravniški pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Nekaj mesecev me boli v predelu reber, in natačneje na l.strani nekje globoko čutim bol .predvsem pri obračanju in,dvigovanju rok mi dih kar zastane.Imam hernijo na cervkalnem delu in križnem delu.Moje delo je predvsem sedeče.Poskušala sem sicer jemati analg.,sicer neredno.Pomagajo mi ublažiti bol.nato pa se zadeva ponovi.Kam naj se obrnem?

Bolečina je lahko skeletna, posledica vnetja recimo stika reber s hrustanci (ne opisujete kje vas boli), odgovor kam se obrniti je mnogo lažji, to je vedno osebni zdravnik.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepo pozdravljeni

Imam težave ki me že mučijo 4 leta. Te težave so zmeraj večje v zimskem času.Prehranjujejem se enako kot poleti,telesno ativen sem čez celo leto enako,tako da to ne bi smel biti vzrok mojih težav. Po steni trebuha čutim nekakšno pekočo bolečino kot da bi me nekaj razžiralo (ali bolje rečeno premikalo),pojavljajo se mi bolečine na levo in desno stran reber, imam pogoste vetrove, naenkrat se pojavi driska katera traja kakšni dve uri, potem me pa za nekaj časa zapre. Nenehno slišim pretakanje po črevesu ki je zelo moteče. Pred dvema letoma sem bil na gastroskopiji in kolonoskopiji vendar mi niso našli ničesar razen dveh polipov na črevesju katere so mi odstranili in niso bili rakavi.Ker sem imel žolčne kamne je zdravnik mislil da je to vzrok mojih bolečin v trebuhu in črevesju tako da so mi odstranili tudi žolč. Še zmeraj imam iste težave kot pred operacijo žolča.Prosim za vaš nasvet kaj še lahko naredim in nakakšne preglede naj grem da se odkrije moja težava.
Hvala za vaš nasvet in lepo pozdravljeni !

Pozdravljeni.

Naj najprej povem, da imam občutljiv želodec in sem že dlje časa jemal nolpazo 20mg, ki mi je težave učinkovito odpravljala.

Problem, zaradi katerega se oglasam, pa me muči že tri mesece. Začelo se je z močnjejšim gastrisom, ki ga je sprožila kisla pijača, kjer pa sem prvič začutil, da je bolečina sevala tudi levo in desno od želodca. Gastritis se je popolnoma umiril po dveh dneh jemanja nolpaze. Opazil pa sem, da je na levi strani kak cm nižje od reber nastalo nekaj občutljivega. Po kakem tednu, po pekoči hrani se je naenkrat kar konkretno razbolelo. Želodec me takrat ni več bolel. V naslednjih dneh sem opazil, da mi lahka hrana brez sladkorja in masti ne škodi. Čim pa sem jedel kaj malce sladkega al mastnega, se je na levi strani že po 10ih minutah počasi razbolelo. Po kakem mesecu je predel postal še občutljiv na gibanje, tako da sedaj ne morem niti hitro hodit, ali ležat na hrbtu in desnem boku, ker se mi vse skupaj počasi razboli. Skratka, po dveh mesecih in pol sem na nekakšni dieti za žolč in trebušno slinavko, da imam relativen mir. Ravno tako pazim, da ne raztegujem tega območja. Opazil sem tudi, da zdaj ko je vse skupaj razdraženo, da na bolečino močno vplivata stres in tesnoba. Lahko sta tudi sprožitelja.
Imam torej tri stebre, ki sprožajo bolečino, v kombinaciji pa sploh maksimalno škodijo: hrana, pritiskanje na obolelo mesto in stres. Naj povem še, da se ob razbolevanju ponavadi tudi malce dvigne temperatura in sice večinoma na visoko normalno, malce pod 37, ob močnješih bolečinah pa lahko preseže 37.

Preiskave, ki sem jih dal v vmesnem času skozi so:

UZ – popolnoma normalen izvid
Kri odvzeta na abd. kirurgiji UKC – vse v meji normale, edino sladkor in kreatinin je bil malce povecan, ker sem pred tem jedel zemljo. Amilaza, lipaza ok.
CT sken – vse normalno, edino: rahlo odebeljena stena distalnega dela zelodca. Tri manjse cisticne spremebe na vranici – poskodba?

Na osnovi tega sem delal gastroskopijo – gastroenterolog je rekel, da je zelodec odlicen, edino sluznica antruma je blago pordela – blaga antralna hiperemcina gastropatija.

In sem na nolpazi, 2x 40mg dva tedna, sedaj pa se dva tedna 1x 40mg.

Odvec je poudarjat, da je občutljivost na hrano enaka, kot je bila. Edino malce manj je vse skupaj razboleno in občutljivo, ker zelo pazim na prehrano in se skušam čim manj sekirat. V vmesnem času sem tako popolnoma brez bolečin. Vendar pa ti vmesni časi ponavadi ne trajajo dolgo, ker vedno naredim kako napako.

Gastroenterolog je mnenja, da bolecina izvira nekje iz želodca. Mene to čudi, glede na to da po skoraj treh mesecih ni nekega velikega napredka kljub jemanju nolpaze. Če pa svoje probleme vnesem v google, pride ven ponavadi nekaj v zvezi z slinavko – kronični pankreatitis.

Zakaj gastroenterolog izključuje blago vnetje trebušne slinavke? Jaz enostavno ne verjamem več, da bolečina lahko še izvira iz želodca. Je to sploh možno, glede na to, da mi zaviralci protonske črpalke ne pomagajo praktično nič? Je možno to tudi posledica dolgotrajnega jemanja Nolpaze? (več kot leto)

Moj plan je, da nadaljujem z dietno hrano in skušam osvojit kako tehniko sproščanja. Upam, da bodo težave sčasoma izzvenele.

Bi pa zelo cenil Vaše mnenje, ker brez diagnoze ne najdem pravega miru.

Pozdravljeni
Tule ne bom nadmudril vseh specislistov, ki so vas pregledali. Možnosti so seveda, da ste preobčujivi na določena živila, sami se poskusov lahko lotite z izključevanjem (enega po enega), eventuelne alergije in intolerance na hrano je možno ugotavljati s preiskavami. Po treh mesecih neučinkovanja bi lahko zamenjali nolpazo s sorodno učinkovino v drugem zdravilu, vseeno pa se tisti del bolečin ob premikanju berej bolj kot mišično skeletna težava, kot pa želodčna. Pri vseh preiskavah, UZ, vnetnih parametrih, amilazi, lipazi ne ostane kaj dosti prostora za sume na vnetje trebušne dlinavke. Zakaj jeste zemljo?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close