Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina pod levim delom reber

Bolečina pod levim delom reber

Spoštovani dr!
Prosim,če mi lahko poveste če je bolečina pod LRL lahko povzročena zaradi bolezni trebušne slinavke in če po UZ,ki sem ga opravila lani junija,kjer je pislao,da imam steatoza jeter drugače bp in ponovnem opravljenem UZ letos marca kjer so napisali minimalno povečana steatočina jetra lahko kaj narobe z trebušno slinavko in kakšni so simptomi?
Hvala za odgovor in lep dan

Pozdravljeni!
Glede na to, da so v izvidu omenjena le jetra, vprašanje pa se nanaša na trebušno slinavko!? Seveda ni nemogoče, da so bolečine pod LRL v povezavi s trebušno slinavko, če ste imeli v mislih akutno vnetje trebušne slinavke, pa zagotovo ne traja od lanskega junija.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober dan, brala sem da pljuca ne bolijo… Mene boli zadaj,v zgornjem delu hrbta med in tudi pod lopaticami. Bolecina je zmeraj mocnejsa, nekaj dni je bolje,potem pa skoraj nevzdrzno.. Najbolj ne boli zjutraj, ko vstanem ,zato sem najprej pomislila ,da moram zamenjati jogi,vendar bolecina ne poneha tudi cez dan, vcasih je sicer bolje ,vendar drugi dan spet boli se mocneje.. Vcasih me zaboli tudi ob mocnem vdihu ali ce naredim hiter, nekontroliran gib.. Kasljam skoraj ne. Slisala sem ,da lahko bolijo tudi misice, nepravilna lega med spanjem,lezisce delo pri racunalniku..,vendar se mi zdi ,da je bolecina le premocna. Bila sem ze parkrat prej,preden me je tako mocno bolelo,pri zdravniku ,vsakic je poslusal pljuca in ni slisal nicesar.. Glede na to,da je bolecina vedno mocnejsa me zelo skrbi, prosim za nasvet ,dr. Rebolja, oz.vse vas,ki imate podobne izkusnje, oz,znanje o tem. Res me zelo skrbi ,ce je kaj hujsega, saj sem mamica 10-letnega fanta in ce ze ne zase,moram biti zdrava zanj!!

Pozdravljeni!
Največkrat te bolečine izvirajo iz struktur v steni prsnega koša, če gre za to, se seveda pri poslušanju pljuč ne sliši nič posebnega. Ker so težave kot razumem dolgotrajne, predlagam, da se oglasite ponovno na pregled k zdravniku. Res je, da pri večini zbadanj v prsnem košu ni najti bolezenskega ozadja in minejo same po sebi, a poslušanje pljuč ni edina možna preiskava.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Moj mož ima že več kot mesec dni bolečine v trebuhu. Star je 38 let.
Začelo se je ponoči s silnimi bolečinami po vsem trebuhu, nato pa se je bolečina preselila v desni predel, nekaj časa nizko, nato višje, pod rebra. Zdravnica je rekla, da slepič ni vnet, ker ga premalo boli, levkociti in hemoglobin so bili normalni. Bolečina je še kar trajala, zato je šel samoplačniško na UZ abdomna, kjer je bilo vse normalno, le slepič je baje povečan- a ne patološko in ne vnetno. Bolečine pa še kar trajajo; ima jih bolj v desnem predelu pod rebri. Danes ponoči mu je bilo tudi slabo, zelo malo je, občasno toži, da ima poln želodec, spahuje se mu in po nekaj žlicah vnosa hrane, že ne more več jesti. Skrbi me, da je kaj narobe z njegovim želodcem, v preteklosti je imel tudi manjše težave z zgago.
Ali je možno, da gre za razjedo? Kaj pa okužba s heliobacter pylori? Ali se to bakterijo lahko dokaže v krvi ali bi bila potrebna gastroskopija?
Zelo me moti, ker je njegova zdravnica prepričana, da to ni nič; pa jo je že trikrat obiskal!

Najlepša hvala. Ana

Spoštovani,
Obračam se še na vas in vaše mnenje…
Moja bolečina se je, glede na naslov teme, pojavila v soboto pod desnim delom reber. V soboto je zabolelo le ob globljem vdihu, drugih težav ni bilo. Iz sobote na nedeljo pa sem morala ponoči vzeti Lekadol, ker je bila bolečina neznosna – nisem mogla ležati, sedeti, stati… včeraj čez dopoldne pa sem imela tudi 37 temperature in 2x sem vzela kombinirani prašek. Proti večeru včeraj se je stanje popolnoma umirilo in strah me je bilo noči, vendar sem danes ok, le utrujena, ker sem 2 dni zelo malo spala.
Naj vseeno grem k zdravniku, ali sedaj ni potrebe, ker ne boli več?
Skrbi me…če se ponovi…kaj bi lahko bilo to?

Hvala in lep pozdrav,
Polona

Pozdravljeni!
Težko rečem, kaj je bolelo…žolčni kamni, kostno mišične strukture v prsnem košu… Za nazaj bo težko ugotoviti, kaj je bolelo in je vprašanje, če boste pri zdravniku kaj opravili, če je popolnoma minilo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Nisem čisto prepričana če sem na pravi strani, pa vseeno…

Brat, star 21 let, od malega boleha za senenim nahodom. Včasih je jemal zdravila, ki so zadevo omilila, sedaj jih noče več jemati in prenaša stalno kihanje in izcedek iz nosu.Trenutno preizkuša neke homeopatske. Pred 3 tedni ga je sprva ob kašlanju in kihanju, nato pa ves čas, začelo boleti nekje pod rebri, za srcem, spredaj-zadaj (skozi) skratka povsod tam. K zdravnici je odšel, ko se je komaj še premikal. Je športnik in je bil prepričan da si je kaj nategnil. Zdravnica mu je ob pregledu ugotovila povišan krvni tlak (ki ga prej verjetno ni imel – verjetno zato ker si ga je redko meril, ampak takrat ko si ga je, je bil b.p.) Zgornji ves čas med 140 in 150, spodnji ni tako kritičen in je med 80 in 90. Dala mu je slikati pljuča, ni bilo nič videti. (vnetje pljučne mebrane? ni znal razložiti, to sem sama zbrskala na inernetu). Napisala mu je naklofen (2x dnevno). Bolečine so se sicer omilile, vendar ga pri kihanju in kašljanju še vedno zaboli “pri srcu”. Kardio pregled ima šele konec avgusta, nas pa skrbi če je zadeva res samo nedolžna.

Za odgovor se vam iz srca zahvaljujem in lp

Pozdravljeni!

Pozabila sem vam še napisati, da mu je ob poslušanju srca zaznala neke premore.

lp u

Pozdravljeni!
Ni mi slišati ravno kot vnetje rebrne mrene, so pa bolečine v prsnem košu, ki nastanejo ob/po kašlju dokaj pogosta zadeva in večinoma nimajo nobene zveze s srcem in pljuči, ampak s steno prsnega koša in strukturami v njej, ki se ob kašlju in kihanju sunkovito premikajo in “razbolijo”. Tisti “premori” bi bili veliko jasnejši, če bi bili posneti na EKG, morda gre samo za pavzo po ekstrasistoli (torej utripu preveč) in ni nujno, da “kaj manjka”. EKG naj bi bil zdaj dostopen vsakemu zdravniku in ne le kardiologu in tudi sicer se mi zdi zelo malo možnosti, da kardiolog odkrije kaj, kar bi bilo potrebno zdravljenja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!
Že skoraj dva meseca imam občutek otekline nekje pod levim rebrom. Pred enim tednom sem bila pri zdravnici ker me je bolelo nekje 5 cm na levo stran trebuha poslala me je na test urina in ugotovila vnetje mehurja, dobila sem primotren in res da manj krat hodim na wc ampak oteklino čutim ko sedim, na otip pa ne. Oz. ko sedimo čutim nekakšno oteklino med kolkom in rebri. Zanima me kaj bi lahko bilo? ali je možno da je otečena vranica? Naj omenim da jemljem diane 35, drugih tablet nimam.

hvala za odgovor.

Pozdravlheni
Predvidevam, da vam je zdravnica pretipala trebuh ob pregledu in dvomim, da bi ob tem spregledala tolikšno oteklino, da jo čutite že sami. Z vnetjem mehurja ta občutek ne bo povezan, kaj pa je tisto, kar čutite, pa na daleč ne bo možno ugotoviti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!

Zdravnica me ni pregledala, poslala me je le na urinski test in po tistem določila vnetje mehurja. Ali je možno, da je vnetje tako hudo, da bi potrebovala močnejše antibiotike?

Za vnetje mehurja se mi zdi izbira tega antibiotika primerna in bi morala po njih biti brez težav, ki jih je povzročalo to vnetje (če niste, pa nazaj na kontrolo). Če čutite nekaj tam v trebuhu, pa se vsekakor oglasite v ambulanto, da vam vsaj pretipajo trebuh.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepo pozdravljeni!

Nisem vedela kam naj to napišem, pa sem izbrala kar odprto temo. Stara sem 28 let. Imam težavo z ostro bolečino, ki se mi je pojavila pod levim rebrnim lokom. Včeraj smo imeli klinične vaje in skoraj cel dan nisem zaužila nič, razen juhe in čokolade. Zvečer ko sem prišla domov me je med hranjenjem zagrabila ta ostra bolečina, tako, da sem komaj prilezla do postelje in se ulegla. Ko sem se raztegnila je le ta ponehala. Bolečini nisem pripisovala posebnega pomena, ker sem menila, da je nastala zaradi zraka v preponi in pa praznega želodca. Danes zjutraj me še vedno rahlo boli, ko se usedem. Naj povem, da so sinu diagnosticirali inf. mononukleozo pred dvema tednoma. Upam, da ni kaj povezano z inf.m. ali povečanjem vranice. Skrbi me, ker imam trenutno grozno veliko obveznosti na fakulteti in si najmanj želim, da bi imela kakšno od omenjenih bolezni. Ali je za pregled vranice potreben UZ ali se da razbrati iz pregleda krvne slike? Oziroma s testom na IM? In pa ali bi lahko kljub postavljeni diagnozi obiskovala klinične vaje?

Najlepša hvala in Lep pozdrav!

Pozdravljeni

Že nekaj časa imam pekočino tik ob trikotniku .Bolečina je ob določeni hrani npr mastni ,česnu ,čebuli ,paradižniku…. če vzamem rupurut stanje preneha .Da nebi kar takoj šla zdravniku poskušam se izogibati .Je možno da je to zaradi želodčne kisline ? in kaj mi vi priporočate ?hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni
Težave so res najverjetneje posledica vnetja želodčne sluzice zaradi kisline. Rupurut in sorodna zdravila so ok za prehodno ublažitev težav, za dolgoročno rešitev pa sluznica želodca potrebuje čas in močnejša zdravila, ki pa so na recept in zanje potrebujete pregled zdravnika, včasih tudi pregled želodca z optičnim inštrumentom.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Že en cel teden kašljam, pijem čaje z medom, mažem se s sinusanom, pa še marsikaj drugega, danes zjutraj pa me je začelo boleti pod levimi rebri in postaja nevzdržno, ko kašljam. Čutim, kot bi imela prav rebro vneto, ker je bolečina tik pod površino. Na dotik nič bolj ne čutim, najslabše je pri kašlju. Še nikoli nisem kašljala toliko kot sedaj. LP

Ja, žaj so pri močno kašljajočih, take bolečine kar reden spremljevalec in se postopno umirijo, ko prenehate kašljati, do takrat pa le z analgetiki. Lahko si poskusite blažiti kašelj s čem iz lekarne (do zdravljenja z medom in tistim drugim sem nekoliko skeptičen)
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Stara sem 33 let in imam težave z bolečinami na levi strani pod rebri, približno 5cm od želodca. Če se sklonim oz. počepnem, se obuvam in podobno me na levi strani zagrabi krč, da moram takoj spremenit položaj oz se zravnati. V tem delu občutim nekaj trdo kot kamen – to traja nekaj sekund, da se zravnam in se raztegnem, potem bolečina popusti, trebuh pa zopet postane mehak. Zelo me skrbi, ker se mi to na vsake toliko ponavlja, včasih pa me boli tudi na desni strani pod rebri.

Kaj naj storim in hvala za vaš odgovor!
Tjaša

New Report

Close