Najdi forum

Pozdravljeni!
Že veliko let imam težave s koleni,vendar so se mi v zadnjih dveh letih težave še ojačale:koleno me je začelo boleti predvsem med hojo, ko pa mirujem, bolečin skorajda ne čutim. Do predlani me je koleno bolelo nekje na sredini, zdaj pa me boli pri strani,kot bi me špikalo. Mislite,da bi mogla na pregled?

Spoštovani,

da, vsekakor priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Stara sem 18 let in že približno 1 mesec me boli levo koleno. Boli me v notranjosti kolena na levi strani spodaj včasih pa tudi na levi strani približno na sredini kolena. Ponavadi se bolečina pojavi v mirovanju. Neznam opisat bolečine. Recimo da bi jo lahko primerjala z bolečino ki sem jo v kosteh imela v otroštvu, ko so rekli da mi ‘rastejo kosti’, le da je ta bolečina res nevzdržna. Zvečer ne morem spat tudi protibolečinske tablete ne pomagajo. Drugače se ukvarjam s športom in ugotovila sem da me po navadi boli, ob dnevih ko sem več časa na nogah. Koleno ni otečeno, ne boli na dotik, prav tako mi noter ne poka/preskakuje ali kaj podobnega, ne boli me med hojo po stopnicah, ali tudi med navadno hojo, saj se bolečina po navadi začne brez posebnega razloga. Drugače me boli tudi če koleno skrčim čisto so konca.

Ko sem malo brala sem razmišljala že o poškodbi meniskusa, vendar se mi zdi da je bolečina malo nižje, prav tako sem pomislila na osgood schlatter (ne vem kako se reče v slovenščini), ampak me ne boli spodaj na sredini ampak levo spodaj.

Res vas prosim če mogoče veste vsaj približno kaj bi lahko bilo, saj vem, da če se obrnem na ortopeda bo trajalo še lep čas da pridem na vrsto, bolečina pa je vsak dan hujša.
Lp

Spoštovani,

le iz opisa ne morem reči, kaj Vam povzroča bolečine. Priporočam, da pridete na pregled, na osnovi katerega bom priporočil ustrezne preiskave in/ali slikanja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
tudi jaz bi rad izpostavil svoj problem. Pred 5 dnevi sem tekel v kar strm hrib gor in dol (naklon tudi več kot 20%), naslednji dan sem šel na tudi dokaj hribovsko turo s kolesom. Tečem in kolesarim redno, do 5x na teden, do sedaj ni bilo problemov. Po in med obema aktivnostima nisem čutil nobene bolečine, naslednji dan po kolesarjenju pa sem čutil manjšo bolečino v kolenu ob upogibu kolena, ob stegnjeni nogi ni bilo čutiti bolečine. Naslednje dni se je bolečina stopnjevala, sedaj jo čutim tudi na pritisk zgoraj na sredini pogačice proti kolenu . Oteklin ali kakršnihkoli drugih problemov razen bolečine ob upogibu kolena oz. pritisku na omenjeno mesto ni. hodim normalno brez problemov, edino dol po stopnicah se čuti bolečina. Zanimivo je tudi, da boli le ob pravokotno postavljeni nogi, če koleno pokrčim do konca, bolečina skoraj izgine. Na sliko sem približno označil kje boli na pritisk, oz. ob upogibu kolena na cca 45°.
hvala, lp

Spoštovani,

zelo verjetno je prišlo do preobremenitvene okvare kite štiriglave stegenske mišice.

Priporočam vsaj tri tedensko zmanjšanje obremenitev na tiste, pri katerih ne boste čutili bolečin. V tem času odsvetujem tudi sunkovite, velike in dolgotrajne obremenitve kolena (tek, skoke, hojo po neravnem, dolgotrajno hojo, dvigovanje in prenašanje bremen). Če bodo bolečine trajale dlje, priporočam, da pridete na pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor, me pa vseeno zanima še ena stvar. Ali menite, da je možno, da je do preobremenitve ali poškodbe lahko prišlo tudi zaradi narobe nastavljenega pedala (” blokeja ” )
na kolesu? Kot večina kolesarjev imam zapete kolesarske čevlje na pedala, zato sklepam,da je takrat noga manj gibljiva v vse smeri, oz. ji je vsiljena neka meja, ki mojemu kolenu lahko tudi škodi. To me zanima, ker sem pred 2-3 meseci kupil novo kolo, torej novi čevlji, nove nastavitve na pedalih…
Pa še priporočilo glede lajšanja bolečin, trenutno si mažem z Voltarenom in kombiniram z ledenimi obkladki, je to OK?
hvala.

Spoštovani,

vzrok je lahko v napačnih nastavitvah, vendar je to malo verjetno. Verjetnejši razlog so preprosto prevelike obremenitve v prekratkem času.

Led in Voltaren mazilo odsvetujem.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
kot sem zgoraj opisal, sem imel probleme s preobremenjeno mišico – kvadriceps. No ta zadeva se je umirila, ne boli več. Malenkost, recimo kot nek rahel pritisk je še občutiti ob določenem gibu recimo nizkem počepu ali dolgotrajnem sedenju s pokrčeno nogo.
Danes pa se mi je zgodilo sledeče, med hojo po stopnicah sem pri sestopu začutil bolečino v celem kvadricepsu, kot da me je nekdo stresel z elektriko, še naslednji dve-tri stopnici je malo bolelo, potem pa nič več. Sedaj malenkost boli na otip na zgornjem delu noge nekje 15 cm od medenice proti kolenu nimam občutka da je bolečina noter, bolj na koži, tudi določeni gibi, ki napnejo kvadriceps ne vplivajo na povečanje bolečine.
V obdobju počitka sem miroval, po cca 20 dneh od prve poškodbe sem pričel s kolesarjenjem na trenažerju – do ene ure, razgibalnimi vajami in sprehodi v naravi seveda brez bolečin.
ali je mogoče da je to bolečina, ki je lahko posledica vožnje kolesa na trenažerju – včeraj, ali je lahko prišlo do obnovitve poškodbe, boli drugje ne v kolenu kot prej. Ali predlagate UZ?
hvala, lp

Spoštovani,

priporočam, da počakate en teden. Če bolečina ne bo izzvenela, priporočam ultrazvočni pregled, ki ga lahko opravite tudi pri nas.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Zanima me ko imam dalj caša skrčeno koleno me zacne bolet,kaj bi to lahko bilo.Hvala za odgovor.

Spoštovani,

vzrokov za navedeno bolečino je lahko več: okvara ali poškodba meniskusa, sklepnega hrustanca, razdražena sklepna ovojnica… Za začetek priporočam natančen klinični pregled kolena.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

nekaj let se s športom nisem ukvarjala. Sedaj pa sem januarja (novoletne zaobljube) začela z aktivnim življenjskim slogom. 2 x tedensko sem se udeležila Piloxinga in enkrat Zumbe. Med vadbo nisem imela nikakršnih težav. V soboto pa sem šla na tekalno stezo in malo hitreje hodila v 3% klanec. Med vadbo nisem imela nikakršnih bolečin. Ko sem z vadbo prenehala sem v kolenu čutila pekočo bolečino, hladila sem (ice power) noge nisem do danes več obremenjevala. V kolenu čutim, da ni vse ok, ga ne obremenjujem, včasih špika, včasih peče, skratka vse po malo in ne skozi na istem mestu. Največkrat pod kolenom, kdaj nad kolenom, kdaj ob strani.

Je ok, da se mažem z voltaeronom ali naj takoj opravim pregled?

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

Sara

Spoštovani,

glede na to, da gre za sklep, kjer lahko hitro pride do dodatnih okvar, priporočam najprej opraviti pregled. Mazila, kot je Voltaren, le blažijo vnetje (s tem tudi bolečine), ki pa so pomembno opozorilo, da je prišlo v telesu do poškodbe ali okvare.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Že kakšne 4 mesece se 4x na teden ukvarjam z vajami za moč (30 min, predvsem počepi in podobne vaje za zadnjico) v kombinaciji z Orbitrekom (40 min). Pred kakšnimi štirimi dnevi mi je v kolenu med izvajanem počepov nekaj počilo/zaškrtalo, vendar brez občutka bolečine. Sedaj mi v kolenu kar naprej škrta/poka. Koleno lahko normalno upogibam, raztegujem, hodim lahko normalno, ni boleče na dotik, ni obarvano, ni otekline, vendar imam skoz občutek kot da ni vse OK, saj v kolenu čutim konstanten pritisk (brez bolečine) oziroma da imam šibko koleno. Zanima me kaj bi lahko bilo in ali se lahko normalno naprej ukvarjam s športom ali rabim počitek? Prosim za vaš nasvet!

Lep pozdrav!

Spoštovani,

na osnovi opisa sodeč bi lahko šlo za poškodbo sklepnega hrustanca ali meniksusa(ov). Priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco z močjo magneta 3 Tesla (ta boljše pokaže sklepni hrustanec). Takšni aparati so na voljo v Ambulanti za magnetno resonanco in rentgen, Lavričeva 1, Maribor ter v obeh UKC (Ljubljana in Maribor). Nato priporočam pregled s posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

tudi sama imam problem z bolečim kolenom. Po polletnem mirovanju sem ponovno začela z intenzivno telovadbo, pred približno enim tednom pa sem med počepi začutila rahlo bolečino v levem kolenu, ki je bila neznatna vse do ponedeljka (pred 4 dnevi). V torek me je koleno močno bolelo nekako na sredini, če sem stegnila nogo, hodila po stopnicah ali dala več teže na nogo. V sredo zjutraj je bila bolečina manjša, nakar se je proti večeru ponovno povečala. V četrtek zjutraj me je koleno zelo bolelo, med tem ko sem stegovala in krčila nogo pa sem vmes zaslišala “klik”, po katerem me je takoj začelo manj boleti. Vmes je bolečina že popolnoma izginila, pojavi se le še občasno med mirovanjem, imam pa še vedno občutek v celi levi nogi, da “nekaj ni v redu”.
Zato vas lepo prosim za nasvet.
Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,

priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled s posnetki. Tako bom lahko že na prvem pregledu ugotovil, kaj v kolenu je narobe in predlagal ustrezno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled s posnetki. Tako bom lahko že na prvem pregledu ugotovil, kaj v kolenu je narobe in predlagal ustrezno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, nekaj več kot mesec nazaj se mi je začela pojavljati lažja do srednje močna bolečina v desnem kolenu. Danes sem se dopoldne umikala hčerki na kavču in s tem kolenom močneje udarla ob tla. Od takrat imam ob mirovanju lažje bolečine, ko pa želim le malo pokrčiti ali iztegniti pa je bolečina huda. Na nogo ne stopim ker bili preveč.
Ko sem imela 13 let mi je v enem popoldnevu tako rekoč odpovedal živec tega kolena. V cca 10h urah, kolikor so se stopnjevale bolečine je prišlo da na dotik nisem čutila dražljajev, nobenih. Bila 2 tedna hospitalizirana, nato začela s fizioterapijo in v pol leta se ne nekako vrnilo stanje na enako, nekje 85 % občutljivosti sem potem čutila (mraz, dotik,…).
Bolečina je enaka kot takrat. Koliko se vam zdi stanje resno?

New Report

Close