Najdi forum

Spoštovana,

za začetek priporočam klinični pregled in pregled kolena z ultrazvokom, nato pa morebiti tudi slikanje kolena z magnetno resonanco. Oba pregleda lahko opravite tudi pri nas.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni
Poškodoval sem si koelno maja v wakeboardanju(deskanje na vodi) bolečina je umirajaa a nikoli ni izginila.Nato sem wakeboardo naprej in se tudi ukvarjo z sporti(treniram plavanje).Sedaj sem obiskal zdravnika, ki mi ja priporočal in izdal napotnico za Mr, ki ga imam naslednji teden.Zanima me ali se je v tem času lahko kaj več poškodoval meniskus?Ali bom lahko po operaciji normalno smuco?In kako dolgo bo priblizno trajalo okrevenje?Hvala
Jan

Spoštovani,

vsakič, ko ste po poškodbi občutili bolečino, se je zelo verjetno naredila dodatna škoda.

Priporočam, da najprej naredite slikanje kolena z magnetno resonanco in pridete na pregled s posnetki. Le tako Vam bom lahko odgovoril na vsa zastavljena vprašanja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lepo pozdrav,

v preteklosti sem zaradi bolečin (zunanji del kolena proti tibiji)pri hoji navzdol in teku že obiskala ortopeda (stara sem 32 let). Izvid mri iz 2010 je sledeči:
Srednje velik izliv.Nakazana Bakerjeva burza.Manjša med.parapatelarna sinovialna plika.Suspektna edem patelar.hrustanca v centralnem delu(začet.hondromalacija?)Suspektna začet.hondropatija hrustanca lateral.tibial.platoja;v dorzal.delu lateral.tibial.kondila prisoten subhondr.kostni edem (začet-artroza?) Začet.degener.medial.meniskusa v dorzal.tretjini. Sprednji križni ligament je neravnih kontur, zvišane intezitete signala, ohranjene kontinuitete, stanje po stari poškodbi. (spomnim se, da sem v srednji šoli močno padla na obe koleni na led)

takrat je bilo rečeno, da se sama odločim glede težav za artoskopijo. izogibala sem se dejavnostim , ki izzovejo bolečino, sem kolesarila, zadnje čase pa telovadim manj , saj sem rodila in se doma ukvarjam s 8 mesečnim dojenčkom. Pojavile so se pekočine okrog pogačice in mravljinčenje, predvsem pri upogibu kolena (večkrat pri igri grem na kolena).

Ali menite, da je smiselna artroskopija, ali menite, da se lahko s kakšnim posegom moje težave dejansko izboljšajo, v tej meri, da bi lahko še kdaj tekla? Ali obstaja še kakšna druga, neinvazivna terapija? Namreč me je zelo strah artroskopije, anestezije in da bi s posegom imela potem še večje težave?

hvala za odgovor, lp ana

Spoštovana,

glede na opisano (boljše bi bilo, da bi videl vaše koleno in slike MR) menim, da bi bili najboljši rešitvi okrepitev štiriglave stegenske mišice in injiciranje hialuronske kisline v koleno.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Imam bolečine v desnem kolenu, približno 2 mesecema nazaj sem hodil na terapije ter dobil
protibolečinske tablete. (Zdravnica je mnenja da bo bolečina minila ko neham rasti, imam 18 let).
Vendar se zadnje dni bolečina stopnjuje, na trenutke me za približno 30 sekund noge zelo pečejo,
kot nekakšna nenadna vročina, čutim kot da bi kar žarele.Razne ( hladilne ) kreme ne pomagajo kot tudi tablete.Koleno me boli približno 3/4 dneva, ni važno kaj delam (tudi v spanju).

Ali naj se napotim k zdravnici? Mogoče se dobi kaj v lekarni?
Prosim za vaše mnenje.

Lep pozdrav.

Spoštovani,

priporočam pregled. Najprej je potrebno ugotoviti, KAJ povzroča bolečine!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

lp
mene pa nekaj zanima pred 3 mescami sem padla na kolena.potem enkrat sem pa šla na pohode in ko sem hodla ,me je zbadalo,ampak samo ko sem šla navzdol,tak da sem šepala.zdaj pred kratkim sem pa spet padla na kolena in zdaj me boli tu pa tam ampak ko hodim skratka ko kaj delam me boli pa tudi ko počivam. enkrat sem pa šla tuudi tekat ampak to sam za kratek čas pa me je tuudi bolelo tak da sem šepala.
prosim za čimprejšni odgovor.

Spoštovana,

zelo verjetno imate poškodovan sklepni hrustanec v sprednjem, pogačično-stegneničnem delu kolena. Priporočam pregled in do nadalnjega izogibanje dejavnostim, ki Vam povzročajo bolečine (zelo verjetno bodo to: hoja navzdol, navzgor, tek, skoki, počepi).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

pozdravljeni!
Bolečina desnega kolena me spremlja vsaj mesec in je vse bolj moteča. Boli me ob levi strani kolena in oteklina se pojavlja nad kolenom. Med počepi se pojavi škripanje in pokanje. S športom se ne ukvarjam, sem pa veliko na nogah( fizično delo). Kaj mi priporočate? Hvala za odgovor!!

Spoštovani,

najprej priporočam opraviti natančen klinični pregled, nato pa zelo verjetno slikanje kolena z magnetno resonanco. Najpogostejši razlog takšnih težav je okvara ali poškodba notranjega meniskusa.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
pred približno tremi tedni sem med tekom začutila pekoč občutek v desnem kolenu, natančneje pod pogačico. Koleno me pravzaprav ne boli, vendar me peče že tri tedne in sicer ob mirovanju, najbolj me peče, ko je koleno pokrčeno (npr. ko sedim). Od takrat sem tudi nehala s tekom, vendar mi pri hoji koleno ne nagaja in me takrat tudi ne peče. Kaj bi lahko bil vzrok za ta pekoč občutek, ki pa je zelo neprijeten in postaja zadeva zame zelo nadležna?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovana,

brez pregleda težko rečem, za kaj gre.

V upoštev pride okvara ali poškodba sklepnega hrustanca, udarnina in oteklina podhrustančne kosti ter razdraženje gube sklepne ovojnice v sprednjem delu kolena. Zdravljenje je odvisno od vzroka.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pred letom in pol se je pojavila bolečina v kolenu. Občasno izgine, najbolj pa nastopi ponoči, ko se obračam. So dnevi, ko bolečina čisto izgine. Uporabljam različne maže. Vsakodnevno hodim, 2x tedensko telovadim in občasno vozim kolo. Stara sem 69 let in nimam prekomerne teže. Bila sem na slikanju in ultrazvoku kolena. Prosim za razlago izvida ultrazvoka.

V suprapatelarnemrecesusu je manjša anehogena kolekcija (dolžina do 1 cm). Medialni meniskus ima v srednji tretjini na zgornji strani anehogeno strukturo premera 3,5 mm, v spodnjem delu je nekoliko protrudiran (do 4 mm), ob njem so minimalni osteofiti na tibiji. V preostalih preglednih delih meniskusov in ligamentov kolena ne prikaže posebnosti. V poplitealni kotanji je medialno vrečasta anehogena formacija, ki meri vzdolžno 3 cm, prečno 2 cm, debeline 6 mm.
Degeneracija ali ruptura oz. fisura medialne meniskusa v srednji tretjini z minimalno protruzijo v tem delu in začetna gonartroza. Minimalno proste tekočine v suprapatelarnem recesusu in manša poplitealna cista.

Prosim, če mi lahko svetujete,na koga se naj obrnem, kam naj grem in kaj me v resnici čaka. Bo potreben kakšen poseg. Ko bolečina pride, me ovira pri hoji, spanju in vseh aktivnostih. Zunaj je včasih vidna večja ali manjša oteklina spredaj.

Zahvaljujem se za vašo razlago in mnenje!

Spoštovana,

ultrazvočni pregled je pri kolenu omejen na površinske strukture. V izvidu so navedli tekočino v kolenu in ob njem v zadnjem delu (oboje je znak draženja), okvare notranjega meniskusa ter začetno obrabo.

Priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco (MR) in da pridete na pregled s posnetki in izvidom MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Pred dvema letoma so se mi prvič začeli pojavljati problemi s koleni. Hodila sem po pregledih in ugotovili so da imam desno koleno vneto. Zdravnica mi je rekla da bo bolečina prenehala ko bom nehala rasti in mi predpisala fizioterapije. Po končanih fizioterapijah se mi je bolečina v kolenu pocasi odpravila. Vsake toliko časa se je bolečina za kak dan ali dna spet pojavila vendar ni bilo nič hujšega. Sedaj, pa se mi je po dveh letih zopet pojavila močna bolečina v obeh kolenih. Če mirujem se bolečina povečuje in je ni mogoče povzročiti na dotik ali s kakšnim posebnim gibom, pojavi se kar sama od sebe, najbolj močna je zvečer in ko mirujem. Če si na mesto bolečine, ki leži nekje znotraj pod pogačico in pod kolenom nanašam hladilno kremo se bolečina močno poveča .. Bolečina je velikokrat neznosna in je ne odpravijo niti protibolečinske tablete. Ali morda veste za kaj gre?

Letos bom stara 17 let.

Lep pozdrav .

Spoštovana,

samo iz opisa težko zaključim, kaj je vzrok za bolečine. V Vaši starosti so pogosto vzrok za takšne bolečine razdražene in povečane gube sklepne ovojnice v sprednjih delih kolena.

Priporočam ponoven pregled in glede na ugotovitve pregleda morebitno slikanje kolen(a) z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni
Imam bolečine na zunanji strani kolena to se pojavlja zadnji mesec.Dosti tečem daljše razdalje igram nogomet kolesarim hodim v hribe igram tenis skratka vse kaj se reče šport.Star sem 42 let pa me zanima kaj lahko pričakujem .

Vlado iz Selnice ob Dravi

Spoštovani,

bolečine na zunanji strani kolena lahko povzroča več obolenj in poškodb. Za začetek priporočam (klinični) pregled, nato pa slikanja na osnovi ugotovitev pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Prosila za obrazložitev izvida. Je to mogoče kaj hudega? In vaše mnenje o nadaljnjem zdravljenju.

Napotna diagnoza : Laesio menisci mediala genus sin.

Preiskava: MRI levega kolena v 3 ravninah in v običajnih sekvencah

Izvid:

Majhen izliv, plika mediopatelaris. Zelo suspektna povsem periferna horizontalna kratka ruptura v posteriornem delu telesa medialnega meniskusa. Vse ostale prikazane strukture izgledajo v mejah normalnega.

LP

New Report

Close