Najdi forum


Narobe, bučman. Preberi si tole temo, da se ne bom ponavljala: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11050656 Pa preberi si do velikega finala na strani 5. Ti obljubim, da ti ne bo žal.

Praviš: “Kar se tiče CSD, je pa škoda zgubljat besed… Na čigavi strani so je takoj jasno….”. Res je. CSD je na strani tistega, ki bolje igra žrtev. Preverjeno na lastni koži. Ko gospod ex s solzico v očeh posipa malo pepelčka po sebi, so gospe socialne delavke čisto mehke. Poskusi. Za razliko od tebe pa jaz svoje izkušnje ne posplošujem na en ali drugi spol, ker mi je jasno, da svet ni tako preprost, kot bi si eni želeli.

Kot sem napisala že v tisti temi, mislim, da je skrajno neodgovorno postavljati se na stran nekega neznanca na forumu in mu svetovati, kako naj deluje proti drugemu staršu svojega otroka.

@Kentaver

Naivne in dobre prebrisani prevaranti največkrat izkoristijo.
Taki, ki radi manipulirajo in lažejo se navadno ne zavedajo možnih posledic. Tako razumejo samo ostre reakcije. Če gre za lažne prijave, ti pač ne ostane drugega, kot da to razčistiš in na koncu tožiš bivšo zaradi njene lažne prijave.
Ostani na nivoju, ne spuščaj se v besedne boje. Eventuelne dogovore in pogovore glede otroka opravi le pri odvetniku ali na CSD. Moja bivša je tudi poskušala manipulirati pa sta otroka že prevelika in nista nasedla. Ko je pa hotela z mano debatirat na 4 oči, sem ji pa predlagal, da naj organizira sestanek na CSD, ker bodo naredili tudi zapisnik. Do sestanka potem nikoli ni prišlo.
Njenemu manipuliranju pa se ne boš mogel izogniti, ker ima to kot vsaka povprečna ženska vgrajeno v genih in če ji manjka spodobnosti in zavor, je meja le še nebo. Niso vse take, ampak tvoja očitno je.
Čaka te trd boj in če boš med tem ohranjal trezno glavo in ustrezen nivo komunikacije, boš na koncu vsaj v otrokovih očeh zmagovalec.
Vmes je tvoja prva naloga, da poskrbiš zase, za svoje zdravje (tudi za zdravje tvojih financ) in da boš fit, ker v nasprotnem napora ne boš zmogel in bosta zaradi tega najslabšo potegnila prav otroka. Z otrokoma o njuni mami ne razpravljaj v slabšalno, ampak se postavi na distanco in če je že treba, operiraj le z dejstvi, temu pristopi analitično in bodi fer.
Nikar pa se ne vtikaj v njene osebne reči. Nakup avta je tudi njena osebna reč in odovornost. Pred otrokoma tega nikoli ne komentiraj v povezavi s preživnino. Otroka nauči analitičnega razmišljanja pa bosta kmalu sama ugotovila kako in kaj…
Glede ravnanja CSD – karkoli boš z njimi imel, ravnaj tako, da ti ne bodo mogli ničesar očitati in od njih pričakuj korektno ravnanje, to jim tudi daj vedeti. Vsi smo ljudje in če nekomu izkažeš dolžno spoštovanje, se do njega obnašaš na visokem nivoju, tudi sam ne bo imel jajc, da bi ravnal drugače.

Kaj pomeni “plus povprečno 300 evrov otroškega denarja”?

Ona je zaposlena in ima za dva otroka povprečno 300 eur otroškega – to mi ne gre skupaj!?!

Porabila je poleg mojih 300€, ki sem ga nakazoval, še dodatnih 300€ na mesec otroškega denarja, ki smo ga skupaj šparali za njiju, ker je denar ostal po razvezi pri njej. Otroci so pa hodili v raztrganih oblačilih, medtem ko je ona sebi kupovala nove obleke in nov avto. Seveda plus otroški dodatek, sem pa pozabil koliko je bil, ker je na njen račun prihajal. Smatram da bi pa tudi ona morala kaj prispevati za otroke od svoje plače, tako da mi ni jasno kam je izginjal ta denar, ki je bil namenjen otrokom?

Jaz bi samo nekaj rekla: ni ga normalnega otroka, ki ne bi tu pa tam hodil raztrgan.

New Report

Close