Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk bel izcedek iz prsi

bel izcedek iz prsi

Pozdravljeni.
Stara sem 26 let. Že dalj časa opažam bel izcedek iz prsi (iz ene veliko bolj kot druge). Kontracepcijskih tabletk nisem nikoli jemala. Samopreglede prsi sicer opravljam, vendar imam tako “nazobčane žleze” (mislim, da se je zdravnik tako izrazil), da v bistvu niti prav ne ločim bulice od tega.
Problem je pa v tem, da ima ta moj izcedek smrdeč vonj, zato me je začelo skrbeti. Kaj bi lahko to bilo? Sicer grem k zdravniku, vendar šele čez 2 tedna, tako da se z vprašanjem zaenkrat obračam na vas.
Hvala za odgovor.

Popolnoma razumem vašo zaskrbljenost, a včasih je pač tako, da je na določene odgovore potrebno počakati do pregleda oz. počakati rezultate preiskav. Ker imate izcedek iz obeh dojk, najverjetneje ne gre za nič hudega. Zdravniku omenite, da ima izcedek smrdeč vonj, po potrebi se bo odločil in dal izcedek na analizo ter opravil še UZ dojk.

Spoštovani,

tudi jaz se obračam na Vas z vprašanjem.
Sem 20-letna študentka in odkar pomnim imam udrto levo prsno bradavico. Izboči se mi bolj poredko (razem ob mrazu, včasih pod tušem…), a kadar se mi, po vrhu opazim – kakor posušen bel izcedek, ki ima neprijeten vonj. Nikoli nisem zaznala da bi bi bil tekoč ali kaj podobnega. Poskusila sem bradavico sama izbočiti, da sem preverjala kako pogosto se to pojavi in to ni bilo vsak dan.

Hvala za pomoč in lep pozdrav!

Najverjetneje ne gre za nič hudega. Če lahko bradavico sama izbočite, jo med umivanjem poskusite izbočiti ter očistiti ter fino osušiti. Če se stanje čez nekaj časa ne bo popravilo ali bi se izcedek in vonj še nadaljevala, se posvetujte še z zdravnikom.

pozdravljeni,

jaz sem stara 15 let in mi prsa še rastejo, pa se tudi pri meni že pojavlja izcedek iz bradavic oziroma iz aerole. Ponavadi pride kadar dojko rahlo stisnem in je motne belkaste barve ter nima vonja. kaj bi to lahko bilo?
lp

Pozdravljena,

ker se izcedek pojavlja obojestransko in je belkaste, mlečne barve, ne rabiš biti v skrbeh. Ta izcedek je povezan z rastjo, dozorevanjem in hormonskim neravnovesjem, ki je v tvojem obdobju kar pogost pojav.
Včasih je izcedek prisoten stalno in kar sam od sebe prite­če iz doj­ke ali pa se pojavi samo občasno. Izcedek samo spremljaj (barvo in vonj), stanje se bo najverjetneje ščasoma umirilo kar samo od sebe.

Hvala vam, ste mi zelo olajšali vse skupaj. Lep dan! 🙂

Me veseli, da sem vam z odgovorom pomagala. To je smisel tega foruma in portala Med.Over.Net.

Lep pozdrav tudi vam,

Pozdravljeni,
pred 1 mesecem sem na desni dojki na vrhu oziroma konici prsne bradavice opazila belo bulico, ki ni boleča. Ko je bradavica v normalnem stanju te bele pike ni opaziti, opazi se jo šele ko bradavica nabrekne. Če bradavico stisnem nič ne steče ven. Na prvi pogled zgleda kot bel mozoljček, ki pa je malo posušen. Bulica sicer ni boleča vendar se jo opazi pa tudi skrbi me, da ni nevarno. Rodila nisem še nikoli, vendar pa že 3 mesece jemljem tablete Elevit, ker se trudim zanositi.

Hvala za odgovor:)

Po opisu sodeč gre za lojnico. Ko boste prvič pri ginekologu, se lahko posvetujete še z njim, ampak tako kot ste opisala spremembo, ni videti, da bi bila nevarna.
V upanju na najboljše vas pozdravljam in vam želim, da se vam vaše želje čimprej uresničijo. Srečno…

Najlepša hvala za odgovor:))

Srečno v letu 2014:))

Pozdravljeni,
stara sem 21 let, in imam v desni dojki eno veliko trdo bulo in še eno manjšo, zaradi katerih sem že bila na pregledu in punktiranju, pa so mi rekli da so samo žleze.. se mi pa učasih pojavlja bela tekočina ravno iz te dojke..ko iztisnem ne priteče nikoli nič, samo opažam na modercih..sklepam da ni nič resnega in je verjetno zaradi teh žlez.., pa sem v zgornjih komentarjih zasledila da ste svetovali ognjičevo kremo, bi to pomagalo pri teh žlezah? ker so kar moteče.
Hvala za odgovor! =)
Lp.

Pozdravljena,

ognjičeva krema je fina pomoč za lajšanje zamašenih lojnic, ki se pojavljajo kot bele pikice v predelu bradavic, lajša oz. dokaj hitro prežene mozoljčke, ekceme, krčne žile, izboljšuje prekrvavitev namazanega predela ter pripomore k hitrejšemu celjenju ran, zmanjšanju srbečih pikic pri sončni alergiji, po pikih komarjev, mušic, hitro pozdravi razpokane roke, zmehča otrdelo kožo na petah.

Zdravo,

stara sem 15 let in začela sem jemati KT Yaz, pojedla sem jih 1o in danes sem si stisnila levo dojko in vn je prišla belomotna ‘tekočina’ , zraven tega mi je tudi malo slabo, na začetku jemanja KT mi je bilo zelo slabo in glava me je velikokrat zelo bolela, nevem ali naj bom v skrbeh da sem noseča ali je ti posledica tablet.zdaj je močen glavobol prenehal, vendar imam ogromen apetit.

zelo bi Vam bila hvaležna za čimprejšnji odgovor.!

Hvala:)

Mislim, da ne gre za nič hujšega. Najverjetneje je to posledica jemanja kontracepcijskih tabletk. Če bi se počutje ponovno poslabšalo, bi bil potreben posvet z ginekologom glede njihove uporabe.

Pozdravljeni! Sem nova na forumu in imam nekaj vprašanj.
Stara sem 21 let in sem letos januarja prenehala jemati kt Jasminel in začela uživati folno kislino Tifol, ker z partnerju načrtujema otroka.
Včeraj sem pred tuširanju opazila prozoren do bel izcedek iz leve bradavice, ko sem stiskala je še po kapljicah priteklo. Nato sem stisnila še desno bradavico in je priteklo enak izcedek kot iz leve bradavice.
Izcedek je brez vonja.
Dokaj redno si pregledujem dojke in do sedaj nisem opazila nič nenavadnega.
Noseča še ne morem biti, ker je od menstruacije minilo 2 dni.

Ali je z tem kaj narobe, ker jaz sem se zelo ustrašila.
Zato vas prosim za čim prejšni odgovor, in se vam že v naprej zahvaljujem.

Če se izcedek pojavlja iz obeh dojk je najverjetneje povezan s prekinitvijo tabletk ter posledično pojavom hormonskih motenj. Praviloma bi to stanje ščasoma moralo izveneti.
Lahko se zgodi, da bo izcedek prisoten tudi daljše obdobje. Dokler se pojavlja iz obeh dojk, je mlečne barve ter brez vonja, vas ne rabi skrbeti. Nikakor ga vsakodnevno ne izstiskajte iz bradavice.
Če bi izcedek dobil drugačno barvo ali neprijeten vonj, pa je potreben posvet pri zdravniku, v vašem primeru najbolje pri ginekologu.

Jst sm stara 14 in sm med tuširanjem opazila tak rumebkasto-rjav izcedek iz dojk. Ali je to nevarno? Pojavlja se pri obeh dojkah

Ker se pojavlja iz obeh dojk, je to najverjetneje posledica hormonalnih nihanj, ki so v tem obdobju običajna. Če je izcedek mlečne barve in brez vonja, ni potrebno skrbeti. Ker si ga opisala kot rumenkasto rjavega mogoče vseeno ne bi bilo slabo, da se pogovoriš o tem še z mamo ali osebnim zdravnikom, da si ga ogledata. Po potrebi se tak izcedek preveri še v laboratoriju, da so res čimbolj prepričamo, da res ni nevaren.

Pozdravljeni,
Prosila bi za vaše mnenje. Približno dva meseca me že, neodvisno od menstruacije, na otip boli ena dojka, bolečino lociram nekje pod bradavico oz. malce stran od bradavice, vendar znotraj. Ne zatipam nobene bule ali zatrdline, sem pa poskusila stisniti bradavico in ven vsakič priteče par kapljic belega izcedka, čisto podobnega mleku. Če si pod vročim tušem zmasiram in stisnem, bolečina za nekaj časa izgine, se pa potem npr. naslednji dan znova pojavi. Dojila sicer sem, vendar je od tega že eno leto in pol. Prebrala sem vaše odgovore zgoraj in me skrbi, ker je bolečina le v eni dojki. Je možno, da se mi še vedno proizvaja malo mleka in je prišlo do kakšne zamašitve, ali bi šlo lahko za kaj resnega? Stara sem 26 let. Najlepša hvala za odgovor vnaprej.

New Report

Close