Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Babi si prisvaja mojega otroka !!!!

Babi si prisvaja mojega otroka !!!!

Ideja: Kaj pa ce bi dala babici v varstvo malega za kako uro in bos takrat sama s tavelikim? Mali se vedel ne bo, babi bo zadovoljna, taveliki pa tudi, ker bo imel eno urico mamico cisto zase. Tudi mi imamo doma trimesecnico ter triletnika in vcasih mora dojencica pac pocakati. Ce sem jo crkljala in se videla, da se sin dolgocasi, sem jo pac odlozila. Ali pa je on rekel: Daj jo malo v posteljico in se igraj z mano. In obratno: Ko je zacela jokati, je pa takoj rekel: Vzemi jo ven, da ne bo jokala. Vse se da, ce se hoce. Prav nic se ni treba skregati, samo malo diplomata moras biti. Cas s starejsim pa izkoristi z sprehod, ce te moti, da hodi premalo ven. Pri nas ni TV nikoli vec kot sprehod.

Moras pa po drugi strani tudi mamo razumeti. Moja je ista. Od trenutka, ko je zacela cuvati vnučka, se je ful navezala nanj. Za to ni kriva nobena osamljenost ali bognedaj hudobija. Se ti ne bi navezala na nekoga, s komer bi prezivela veliko casa? Ceprav si je moja mama prisegla, da mi ne bo solila pameti, si ne more pomagati, ker je pac veliko z otrokom in misli, da ve, kaj je zanj najbolje. Ampak se ne dam in vztrajam, da obvelja moja. Zelim ti se veliko lepih trenutkov s tvojo druzinico, pa tudi z mamo. Konec koncev imas samo eno in ce je vsaj priblizno tako zlata kot moja…

Lp, Monstro

Malega ji daj za eno uro, ko spi ti pa tavelikega sama pelji na sprehod. Na želežniško postajo gledat vlake. Pa boš glavna.
AnaM

Draga Nimica,

evo, jaz živim v raju. Imava tri otroke, pa zgleda da normalne službe. Raje manj zasluživa, pa imava več časa za otroke. Da bi delala cel dan? ja, brz otrok, potem pa poiščeš normalno delo. Vem da ni lahko, mogoče pa je. Si že pomislila, da nekateri raje delajo v službi kot doma? Ja, veliko jih je. predvsem moškega spola.

Ravno veliko možnosti nimaš:- ali se na to navadi in sprejmi tako kot je

– ali dej otroka v vrtec

– ali pa probaj uskladit malega z večjim.

Mislim da ima otrok pri 3 mesecih že nek ritem in veš vsaj približno gdaj spi in gdaj je buden. Ko spi se probaj čim več ukvarjat,igrat in noret z starejšim ,ko je buden ga prosi za pomoč da ti prinese razne stvari kot je planička in podobno, pojdite skupaj na sprehod itd….

Tudi jaz imam dve punčki Anita 2 leti in Tina 8 tednov. Jaz imam Tino kar v vozičku v sobi in če zajoka jo ona malo pogunca in je zelo ponosna na to da mi pomaga, tudi dudo ji da itd……

Vem da je teško sedaj popraviti storjeno napako, saj se je mali že navadil na babico a z malo truda ga boš sigurno pridobila nazaj,saj od tebe sploh ni šel.

Drugače pa so babice čisto vredu a meja mora biti. Zato bodi srečna da jo imaš.

VRTEC ČIMPREJ!

New Report

Close