Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Analna fisura in hipertrofična papila

Analna fisura in hipertrofična papila

Hvala tudi sama upam, da težave čimprej odpravim. Zanima me pa če smem uporabljati diltan čep, ker se mi zdi da mam kar močen mišični krč po operaciji in se kakšno drugo mazilo razen olivnega npr. Faktu ali bepanten. Hvala za vaš odgovor.

Zdravo, tudi sama upam, da bodo težave hitro minile. Zanima me tudi če smem uporabljati diltan čep saj imam po operaciji papilr velik mišični krč. In ali lahko uporabljam poleg olivnega mazila tudi kakšna druga mazila npr. Faktu, bepanten? Hvala za vaš odgovor

Dilatan čepe lahko uporabljate (sama sicer nisem njihova pristašica). Običajno se čepi uporabljajo v kombinaciji z nitroglicerinskim mazilom (sprošča mišični krč). Lahko uporabljate Bepanthen, Faktu mislim da ni potreben.
Predvsem pa sledite navodilom, ki ste jih prejeli po posegu… saj veste, vsak ima neke svoje izkusnje in načine, zato je najbolje da poslušate tistega ki vas je operiral 😉
Lp

Odgovor na objavo uporabnika
Marjeta92, 08.01.2021 ob 12:19

Zdravo samo,da sporocim pred 3dnevi sem opravila operacijo in sicer odstranitev papile. Sama operacija ni bila boleca tudi po operaciji prvi dan vrjetno zaradi lokalne ni bilo bolecin. Zdaj 3 dan so bolecine prisotne vendar ni pretirano hudo. Pri samem odvajanju bolecine niso prisotne so pa po odvajanju sama si pomagam z kopeli,ker mi oblazijo bolecino. Vsak dan mazem z olivnim oljem tako da upam da se stanje normalizira je pa seveda se prehitro po 3dneh.

Da li vam pomaže maslinovo ulje i da li se smije mazati madlinovim uljem?

Odgovor na objavo uporabnika
Kristijan192, 23.11.2021 ob 19:59

Da li vam pomaže maslinovo ulje i da li se smije mazati madlinovim uljem?

Lepo pozdravljeni!
tudi mandljevo olje je vredu, dokler vas ne drazi in ob nanosu ne povzroča neprijetnih občutkov (pekoče, srbeče…).

lp

Pozdravljeni, imela sem odstranitev papile včeraj. Bolečine so neznosne, kljub protibolečinskim sredstvom je vedno huje. Gre mi na jok. Kako dolgo traja, da bolečina vsaj malo popusti? Blato je mehko, ampak vseeno ne uspem zmasirat anusa, ker je tako zakrčeno od bolečin.

Hvala, lp

Odgovor na objavo uporabnika
Poodstranitvipapile, 03.06.2022 ob 12:12

Pozdravljeni, imela sem odstranitev papile včeraj. Bolečine so neznosne, kljub protibolečinskim sredstvom je vedno huje. Gre mi na jok. Kako dolgo traja, da bolečina vsaj malo popusti? Blato je mehko, ampak vseeno ne uspem zmasirat anusa, ker je tako zakrčeno od bolečin.

Hvala, lp

Bolečine običajno vztrajajo nekaj dni, nato pojenjajo. Poskusite s kakšno nekoliko bolj mlačno-toplo kopeljo pred masažo, ki bo sprostila mišico. Redno nadaljujete analgetike po navodilih.

Hvala za odgovor. Bolečina papile je res pojenjala, sem pa dobila drisko (verjetno zaradi antibiotikov) in včeraj odvajala 5x, in je odstranjena kožna guba ki je po posegu spet nastala, zaotekla. Ali lahko driska vso zadevo poslabša?

Ali je nasploh normalno, da nastane nova guba po posegu? Bo uplahnila? Skrbi me, da če ne bo, nisem storila skoraj nič s to operacijo…

Prav tako me zanima, kdaj bodo zunanji in notranji šivi razpadli? Pravite, da je do takrat oteklina normalna?

Hvala vnaprej

Odgovor na objavo uporabnika
Poodstranitvipapile, 05.06.2022 ob 18:10

Hvala za odgovor. Bolečina papile je res pojenjala, sem pa dobila drisko (verjetno zaradi antibiotikov) in včeraj odvajala 5x, in je odstranjena kožna guba ki je po posegu spet nastala, zaotekla. Ali lahko driska vso zadevo poslabša?

Ali je nasploh normalno, da nastane nova guba po posegu? Bo uplahnila? Skrbi me, da če ne bo, nisem storila skoraj nič s to operacijo…

Prav tako me zanima, kdaj bodo zunanji in notranji šivi razpadli? Pravite, da je do takrat oteklina normalna?

Hvala vnaprej

Lp!

Tako odvajanje tršega blata, kot tudi driska lahko stanje nekoliko poslabša, posledično se pa lahko pojavi tudi oteklina. Oteklina bo načeloma splahnela, vsekakor pa jo dajte hladit. Bolj dolgo kot je in večja kot je, se povečajo možnosti da se ostanek kože raztegne.

šivi razpadejo praviloma po 2-3 tednih, dokler so, sta krvavitev in oteklina normalni. Tudi po odstranitvi šivov lahko še tedne ali mesece vztraja čvrsta oteklina, pomembno je da jo čimbolj masirate dokler je.

Pozdravljeni,

notranji šiv bo sam odpadel ali se bo razgradil? Namreč zdi se mi da draži to mojo kronično fisuro, ki mi je po enem letu spet zakrvavela. In sem spet na začetku z bolečinami… 😓

Torej lahko pričakujem, da bo trajalo mesece, da bo šlo nazaj v stanje pred operacijo? Sem upala da bodo težave 1-2 tedna, pa vidim, da sem se uštela. 🙁

Odgovor na objavo uporabnika
Poodstranitvipapile, 12.06.2022 ob 22:30

Pozdravljeni,

notranji šiv bo sam odpadel ali se bo razgradil? Namreč zdi se mi da draži to mojo kronično fisuro, ki mi je po enem letu spet zakrvavela. In sem spet na začetku z bolečinami… 😓

Torej lahko pričakujem, da bo trajalo mesece, da bo šlo nazaj v stanje pred operacijo? Sem upala da bodo težave 1-2 tedna, pa vidim, da sem se uštela. 🙁

Pozdravljeni!
Večinoma se dajo resorbilni šivi, ki razpadejo sami, koliko hitro odvisno od vrste šiva, debeline….
Če se je fisura ponovila, potem lahko pričakujete nekoliko daljše okrevanje, fisuro pa negujte po navodilih, ki ste jih zanjo v preteklosti prejela.

Odgovor na objavo uporabnika
Marjeta92, 14.12.2020 ob 21:58

Pozdravljeni,
Sama sem imela tezavo z analno fisuro katera je zdaj zaceljena. Pri tem je nastala naslednja tezava hipertrofična papila in sedaj cakam na operativni poseg odstranitev papile. Zanima me sam poseg in okrevanje po operaciji saj sedaj nimam tezav z odvajanjem edino kadar tezko odvajam papila skoci ven in je bolece. Skrbi me da mi nebi sama operacija se poslabsala zadevo.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni, lepo bi vas prosila za informacijo, kako ste poskrbeli, da se je vaša fisura zacelila in (okvirno) kako dolgo je trajalo celjenje? 🙂

Sama se s tem aktivno ukvarjam že od julija 2022, vendar žal neuspešno.

pozdravljeni,

Pred 21 dnevi sta se mi pojavili dve bulici na anusu, sprva sem mislila da so hemeroidi, neznosne bolecine, krvavitve, zbadanja, nisem mogla sploh sedet . mazala, svečke sem si od bolečin komaj vstavljala. Zdravnica me je napotila k projtilogu (14dan muk, ker nisem več zdržala)

Diagnoza izpadli analni papili. Čep uporabljam sedaj 4 dni, bolečine so se vedno, paplili pa sta se še  povečali, krvavitve iz anusa so se ustavile, prav tako ranica na bunkicah se je zacelila. Vendar sta papili se 2x večji kot sta bili. Kako dolgo bo to še trajalo, da se povlečeta nazaj?

Držim se diete, blato ok, vendar pekoc občutek po odvajanju. Sedaj so me pričele še srbeti 🙁

No vsaj spim lahko 14 dni me je toliko motilo da sem komaj sedela in ležala:(

    Hvala za vaš odgovor

Odgovor na objavo uporabnika
Ajojoj, 10.09.2023 ob 22:14

pozdravljeni,

Pred 21 dnevi sta se mi pojavili dve bulici na anusu, sprva sem mislila da so hemeroidi, neznosne bolecine, krvavitve, zbadanja, nisem mogla sploh sedet . mazala, svečke sem si od bolečin komaj vstavljala. Zdravnica me je napotila k projtilogu (14dan muk, ker nisem več zdržala)

Diagnoza izpadli analni papili. Čep uporabljam sedaj 4 dni, bolečine so se vedno, paplili pa sta se še  povečali, krvavitve iz anusa so se ustavile, prav tako ranica na bunkicah se je zacelila. Vendar sta papili se 2x večji kot sta bili. Kako dolgo bo to še trajalo, da se povlečeta nazaj?

Držim se diete, blato ok, vendar pekoc občutek po odvajanju. Sedaj so me pričele še srbeti 🙁

No vsaj spim lahko 14 dni me je toliko motilo da sem komaj sedela in ležala:(

    Hvala za vaš odgovor

Lep pozdrav!
Papile se običajno tako povečajo kadar se res dogaja nekaj zelo akutnega; večja fisura, vnetje… Pomembno je, da se simptomi umirjajo, papile so lahko povečane še dalj časa, lahko ostanejo celo trajno povečane. V tem primeru je možna kirurška odstranitev.
v času okrevanja jih poskusite reponirat po odvajanju, da ne ostajajo izpadle.

lp,

New Report

Close