Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Ali se vam “gabi” hrana ki jo pripravljajo stari ljudje

Ali se vam “gabi” hrana ki jo pripravljajo stari ljudje

Verjemi – naravna selekcija je tista, ki v primeru, ki ga ti omenjaš poskrbi, kdo preživi in kdo se okuži in kdo ne!

To ni pikolovstvo: zakaj bi pa moral jest človek tisto, kar nekdo zavestno pripravi in osvinja z namenom še s “svojimi dodatki” in morda celo sam ne je ? A ni to mal žleht? Gjel s tega zornega kota.. vweliko ljudi kuha npr. po sili razmer nekje, kjer jim ni všeč ( bi radi delali nekje v boljši restavraciji z boljšim zaslužkom, pa tudi vedo, da ne bodo nikoli, ker se zavedajo da so packi!)

Glej, eno je zavesto, načrtno delanje teh stvari – in lahko verjameš, da nekateri ljudje to delajo zavestno zato, ker so preleni, da bi si npr. po uporabi WC-ja ali pa po skajenem čiku umili roke, ker jih preprosto nihče ne vidi ali jih kontrolira, ker si v tej ljubi SLoveniji lahko marsikaj dovoli, ko gredo potem kuhat naprej za svojo fammilijo ali pa v javni restavraciji in tudi zato, ker v tem preprosto uživajo ! Maš vse sorte ljudi!

No niso pa packi samo nekateri stari ljudje.Veliko izobraženih moških v oblekah in kravatah sem že opazil kako skrivaj brskajo po nosu in vsebino nosijo v usta,prežvečijo in potem…pojejo eni pa skrivaj ispljunejo.Pa urejene mlade ženske na WCju, ko prdnejo na glas,da mislim,da grmi zunaj.Ker je odmevalo se je slišalo v moški WC.In ker smo ravno pri WCjih.Najbolj nehigienske packe so na videuz urejene ženske in moški.

Velikokrat gledam mlade mamice, kako v nakupovalnih centrih posedajo svoje malčke/malčice na WC.”Dej, še kakico nared”, sem nazadnje slišala. Ob umivalnikih stojijo pol ure, osnove higiene se učijo ob umazanih umivalnikih… In potem grejo na kos pice, pogrete, smrdljive, na kosu papirja… Mama jo z dolgimi nohti trga in nosi otroku v usta.Zraven pije kokto po slamci.Malo odpije še ona, malo bratec… Posadi jih ob sebi k mizi za manikiranje in si ureja nohte.Mala dva se po jedi nista umila, niti ona ne. Bljak, nagravžno do konca!

Jaz sem tudi ena špica. Ni važna starost “kuharja”, samo enostavno nekje ne morem jesti, ker se mi gabi in pika. Če je čisto je čisto, če pa je svinjarija, je pa svinjarija in pika.
Pa naj bodo to starejši, mladi ali pa družine z otroki.

Ja oblizovanje žlic, ko kuhaš za goste, mislim ne za svojo družino, to je čisto nesprejemljivo, se strinjam ja, grozno. Poseganje s svojo žlico ali vilico na krožnik, kjer je hrana za vse tudi ni primerno.

Ja moram pa reči, da jaz res redkokje lahko jem, skoraj nikjer, če sem iskrena.

Od kdaj pa prdenje na WC-ju spada med neurejenost in od kdaj je rezervirano samo za določene osebe? Sem mislila, da gre za biološki proces razgradnje snovi v črevesju, kjer nastanejo plini, ampak če sem izobražena, bogata, urejena, se mi to ne sme zgodit, al kako? Aja, pa kakam tud vijolice in ne dreka, ker se pred tem našpricam z Gucci klasičnim prfumom, ki ima rahel vonj po vijolica.
Na videz urejene ženske in moški so urejeni, neurejeni pa so tud na videz takšni. Če zate pod urejenost spada kilo make-upa, 20 cm štikle in moška obleka, potem je potrebno pojme razčistit, kaj v resnici je urejenost. In tudi tako nakranclani ljudje ne morejo prikrit neurejenosti.

Iz enega ekstrema v drugega – od brisanja jedilnega pribora v teden dni nošeno spodnjo majico do tega, da je treba za vsak poskušen makaron nove vilice vzet.

Veliko bolj verjetno vas bo ubila vsa kemična svinjarija kot pa polizana žlica. Se strinjam, da takšno obnašanje ni primerno v nekem širšem krogu ljudi, da pa živčni zlom fašete, če tašča otroku s svojo žlico da nekaj za probat, je pa rahlo nenavadno in verjetno precej pove tudi o vašem odnosu do tašče, ne le o higienskih standardih.

Se strinjam popolnoma. Zelo zanimivo, kako vam pritisk dvigne to, da tašča poskusi župo z žlico, ki jo potem ne opere in poskusi spet, od česar ne boste fasale ama ništa, če ni tašča ravno vsa virotična in vročična. Da pa je tista župa narejena iz vrečke in nima niti črke “n” od “naravnega”, pač pa je not vsemogoča kemija in celo rakotvorne zadeve, to je pa postranskega pomena.:) Pa dobro, saj ne rečem, da je za ven padat, če enkrat na dva meseca pojeste pri tašči eno argo župo, res je, ne bo vas hudič pobral zaradi tega in ne, tudi jaz se ne bi sekirala. Se pa niti zaradi polizane šefle ne sekiram, ne zaradi žlice, ki jo je dala otroku, po tem, ko je sama poskusila jed z njo. Dajte ga svirat, no.:) Veliko bolj verjetno je, da bo vaš otrok, ki osnovne svinjarije ni fasal v prvih letih življenja, postal alergik, kot pa otrok nekoga, ki se je plazil po tleh, dajal v usta polizane žlice družinskih članov, se pustil lizat psu itd. Dokazano res, da ne boste mislile, da nakladam.

V oštarijah se ponavadi ne vidi v kuhinjo, kjer kuhar išče kroglice po nosu, se praska po prhljajasti frizurci, oblizuje kuhovnico……
No, je pa jedilni del v oštariji imeniten in pogrinjek u nulo….
Eh, nima smisla. :)))

Če ostane mesa ga da v hladilnik in ga čez 2 dni ponuca za omako za zraven testenin. Bljak.

kaj pa je s tem narobe

V oštarijah se ponavadi ne vidi v kuhinjo, kjer kuhar išče kroglice po nosu, se praska po prhljajasti frizurci, oblizuje kuhovnico……
No, je pa jedilni del v oštariji imeniten in pogrinjek u nulo….
Eh, nima smisla. :)))[/quote]

BRAVO!!

BRAVO!

Tudi meni je nesprejemljivo, da nekdo “žoka”, po postreženi hrani z lastnim obliznjenim priborom npr. ali doma ali pa v gostilni na kakšnem slavju, kjer je hrana postrežena na “ploščah” (fujfej) , ali pa po možnosti še s prsti, ki si jih veselo oblizuje. Ali pa da s svojim priborom hrani npr. otroka, ki še ne je samostojno! Pa po možnosti ima taka oseba težave z bakterijo E. Coli, pa še kadilka npr povrhu! zmagovalna kombinacija ;))))
Poznam kar nekaj takih ljudi, tudi v službi, ko od doma prinesejo pripavljeno hrano za pogostitev ob npr. rojstnih dnevih, pa pripravljajo in režejo pred ostalimi, vmes pa si brez sramu kot moč navade od doma oblizujejo prste ! Fuuuuuuuuuuj – nikoli ne jem – se mi gabi!!! Ker tudi ne vem, kaj je prej ta oseba prijemala, pa najmanj kar je ali si je pred pripravo sploh umila roke, ker je bila prej na WC-ju..PACULJE!!![/quote]

Meni se gabi poskušanje jedi, zato tega sama nikoli ne delam. Če pa že res nisem prepirčana, kako bo, vzamem žlico, ki gre takoj v pomivalno. Ampak večinoma ne poskušam.

ja, tudi meni ni higienično, ko moja mama s svojimi vilicami med kosilom še malo premeša solato, ali napiči krompir in ga da malemu v usta. … Sploh pa ima na to “alergijo” moj mož. Mu je moja teta s svojo žlico naložila solata. Adijo, ni prišel k sebi od slabosti. Ja, on pa pretirava.

pri vseh teh odgovorih pa se malo vprašajte, kakšno hrano jeste v restavracijah…

… na faksu sem imela priložnost delati s sanitarnim inšpektorjem na terenu in videla sem vse kar si človek tudi v sanjah ne bi mislil:
– pred inšpektorjem je gost v restavraciji v solatnem baru polizal žlico in jo dal nazaj v francosko solato…
– v ozki dolgi kuhinji (širine 1,5m) so na eni strani belili steno, da drugi pa mešali solato…
– solata je čakala na nadaljno obdelavo na notranjem dvorišču stare hiše, na blatnih tleh…
– v zelo ugledni restavraciji smo v kletnih prostorih našli podgane (no ja, po pravici povedano njihove drekce)…
– olje za paniranje je tako smrdelo, da sem mogla ven na svež zrak (baje so ga ravno mislili zamenjat)…
– ob odvzemu vzorca iz (domnevno) čistega kladiva za meso je bilo med zarezami polno ostankov mesa (v prestižnem hotelu)…
pa to baje ni bilo nič posebnega…

samo v komentar… brez da komentiram vprašanje in vaše odgovore…

Hvala BaGSi za informacije iz prve roke 😉 Saj o stanju v restavracijah govorimo tudi v temi malce višje ;))) O kuharjih


Se ti gabi mama? Oče?

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Joj, joj mi je bolj slabo od nekaterih komentarjev kot pa od polizane žlice.. če odmislim brisanje krožnikov s spodnjo majico ali pa splakovanja pribora z mrzlo vodo je vse ostalo en bull shit. Pa kaj, če 5x poskusim kosilo z isto žlico ali če premešam solato s svojo vilico???
Ne vidim absolutno nobenega problema v tem.
Ali pa opazujem mamice na igrišču, ki histerično vlečejo ven vlažilne robčke, antibakterijske gele in podobno. Njihov malček pa ves nesrečen opazuje druge pri igri in namesto v peskovniku sedi na svojem bleščeče čistem kolesu in samo gleda 🙁

Sej, pol pa ko pove, da je protezo zgubila, pa da ne ve kam ji je padla, pa ti da lonc z golažom na mizo….fuuuuuuuuuuj.

ZANIMA ME….ljudje smo si različni, jaz npr. ko grem lulat, si vedno umijem roke prej, da si johančka ne umažem, po lulanju pa nikoli, ker si ga nisem umazal z ničemer….razumeš???

Ko pa obdelujete kakšnega posranega in prepotenega johančka, pa se vam nič ne gabi.

@nagajivka XXXL
nevem kakšne “johančke” ti obdeluješ ampak nekatere imamo partnerje, ki poznajo osnovno higieno. ni treba soditi vse po takšnih, ki jih ti devaš noge narazen.

O ljudje moji,a se sploh zavedate kaj pišete?A veste da smo ljudje že lačni v Sloveniji?
Kaj bi dala,da bi lahko vsak dan oblizovala žlice,ko bi kuhala!Pa enostavno večkrat nimam kaj dati v lonec.Pa da bi imela kakšno babico,da bi nam kaj skuhala….

New Report

Close