Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Ali se vam “gabi” hrana ki jo pripravljajo stari ljudje

Ali se vam “gabi” hrana ki jo pripravljajo stari ljudje

Sem malce bolj občutljiva na te stvari, saj sama vedno vse delam zelo čisto, vsakič si preden začnem pripravljat hrano očistim površino, pa čeprav je prej čista, ko kuham tudi soli ne jemljem z roko, pač pa z žličko, ko hrano poskusim gre ta žlica v pranje, pa če jih zaradi tega porabim 5… mi je vseeno. Roke si umijem vsakič ko se dotaknem česa, kar ne sodi zraven.
Vedno vzamem čisto kuhinjsko krpo….

Nekako zgubim apetit ob zgoraj napisanih stvareh, nečistoči, umazanih rokah, smradu…

Nekaterim je to čudno, ampak še niste naleteli na kaj takšnega, jaz sem, slučajno.

Tudi naša nona je dobro kuhala, odlično, pa ga je z leti začela srat. Če ostane mesa ga da v hladilnik in ga čez 2 dni ponuca za omako za zraven testenin. Bljak.
Nikoli nima prižgane nape, ker je brezveze, čeprav po 10 minutnem obisku pri njej odideš ves smrdeč :/.

BRAVO!

Tudi meni je nesprejemljivo, da nekdo “žoka”, po postreženi hrani z lastnim obliznjenim priborom npr. ali doma ali pa v gostilni na kakšnem slavju, kjer je hrana postrežena na “ploščah” (fujfej) , ali pa po možnosti še s prsti, ki si jih veselo oblizuje. Ali pa da s svojim priborom hrani npr. otroka, ki še ne je samostojno! Pa po možnosti ima taka oseba težave z bakterijo E. Coli, pa še kadilka npr povrhu! zmagovalna kombinacija ;))))
Poznam kar nekaj takih ljudi, tudi v službi, ko od doma prinesejo pripavljeno hrano za pogostitev ob npr. rojstnih dnevih, pa pripravljajo in režejo pred ostalimi, vmes pa si brez sramu kot moč navade od doma oblizujejo prste ! Fuuuuuuuuuuj – nikoli ne jem – se mi gabi!!! Ker tudi ne vem, kaj je prej ta oseba prijemala, pa najmanj kar je ali si je pred pripravo sploh umila roke, ker je bila prej na WC-ju..PACULJE!!!

Oma od mojega je stara 85 let in vsak dan skuha kosilo za 6 ljudi z vsemi “hodi” – juha, meso (včasih celo več vrst), priloga (ali 3 različne), solata, sladica.
Kuha božansko.
Glede oblizovanja žlice pa nisem haklik – ližem še kaj hujšega 😛

Ne morem verjet,da vsakič operete žlico, s katero poskušate med kuhanjem!? Pa saj nimate kuge ali kakšne podobne strašne bolezni! Potem se tudi poljubljate ne, ali pa si prej vsakič razkužite usta?!?

Sem opazovala pripravo hrane sosede in videla kako je z rokami mešala solato,pa si zraven brisala nos pa oblizovala prste iz katerih štrlijo umazani veliki nohti.Pa še prej je lovila muhe z roko,potem praskala spolni organ,brskala po nosu s kazalcem misleč da jaz ne vidim..BLJAK! !Kako so ene packe…

Daj realno razmisli in pravilno preberi no! Govora je o starejših osebah, ki so ponavadi že dementni, ki jim je škoda ne porabiti v prehrani, pa čeprav ni to najbolj pameetna odločitev, ki kuhajo in tudi o skrivnem kuhanju, pred našimi oči, o napikavanju hrane s skupinskih krožnikov z obliznjenim(že uporabljenim priborom, čeprav je zraven probor za jemanje dol s pladnja, ipd, ipd….Ali pa koneckoncev kadilci, od katerih se širi že smrad o kajenju, kaj šele, da s svojimi obliznjenim priborom mešajo po loncih s hrano za množico!!!! Že izločki kadilcev imajo neprijeten vonj zaradi nikotina ( tudi slina, pa švic, urin, sperma), kar stestirajte!

Starejši ljudje imajo tudi bolezni, ki se prenašajo preko kapljičnih infekcij, najmanj, kar je, je lahko helicobacter pilori bakterija, ki je zelo razširjena, tako med sorodniki, kot med daljnimi žlahtniki in med tujci na skupinskem hranjenju!

Ampak že osnovni bonton nas uči, da je naš pribor naše osebno orožje, ki ne sme iz radiusa 10 cm od krožnika v širino, ne v višino!

A ti to sklepaš po svojih starših???

Hehehehhe 😉 Najhujše so tiste z umetnimi podaljšanimi nohti, za katerimi se nabira vse mogoče in to potem lepo “spucajo” ali z namakanjem v toplicah v bazenih ali pa pri pripravi hrane za lastne sorodnike, ali pa tudi druge! Bljaaaaak, packeeee! Na zunaj “uj”, znotraj pa “fuj”!

he he to pa je že skoraj kot tista tema o brisačah :)))))

Verjetno ni odvisno od let koliko kdo da na higieno. Verjetno je, da starejši ljudje tu izgubijo
občutek. Ampak jesti pri moji tašči – ne, nikoli. Možu seveda ne morem prepovedati ampak
sama, ko greva na obisk najdem 1001 izgovor zakaj ne morem jesti. 1l detergenta za posodo
ima verjetno več kot eno leto. Pred menoj pobere pribor z mize in ga pod mrzlo vodo samo
oplakne in da v odcejalnik, kjer se potem celi dan veselo pasejo muhe. Je dobra ženska, vse
bi dala ampak moj želodec res ne prenese, da bi lahko karkoli dala v usta. Večkrat mi po sili
da kakšno pecivo za domov ampak res ne morem drugo kot da gre v smeti.
Sem ji zadnjič prinesla ribje palčke, katere sem pač mislila, da jih pripravim za malico, ker ji
je mož nekaj pomagal po hiši. Ampak, ko sem v roke vzela ponev za cvrenje je imel 2 cm
oblogo zasušene maščobe. Fuj in fej. Pa še vedno rečem, da se s taščo dobro razumem ampak
jesti pri njej – NIKOLI.

Hehehehhe 😉 Najhujše so tiste z umetnimi podaljšanimi nohti, za katerimi se nabira vse mogoče in to potem lepo “spucajo” ali z namakanjem v toplicah v bazenih ali pa pri pripravi hrane za lastne sorodnike, ali pa tudi druge! Bljaaaaak, packeeee! Na zunaj “uj”, znotraj pa “fuj”![/quote]

No ta ženica nima umetnih nohtov.Je upokojenka in žal ne pozna higiene.

Tudi meni se zdi, da določenih jedi nikoli ne skuham tako dobro, kot jih je moja mama. Pa ne vem, ali je to samo v glavi, ali je res hrana imela boljši okus, ne znam si razložiti …

Ja, svetovna je – ampak tako kruto resnična ;))) bo kar popestrila današnji dan zagotovo in dala marsikomu malo mislit ;)))))

Ta je med najboljšimi!

Vse je v naših glavah. Ko sem prišla k tastu in tašči živet, se mi je vse gabilo, kako so jedli z istim priborom kot so jedli juho so štorali po solati in tako naprej, kaj čmo sem se navadila..

Moja svakinja ima vse sterilno še preden gre na wc si umije roke, bog nedaj da bi otrok prijel kakšno žival ali pa gugalnico v vrtcu že z robčki brišejo roke..

Ne vem s kom se ti družiš in kakšno sorodstvo imaš, a misliti, da so stari ljudje packi, je precej zmotno. Moja babica, pa dve stari teti – prvovrstni kuharici, čistoča pa na nivoju. Medtem kot kar nekaj mladih gospodinj poznam ki so kot tista dva modela Novaka v kuh.oddaji, ki med kuhanjem stalno nekaj cmokljajo, s prsti poskušajo kreme, si nasploh stalno nekaj oblizujejo prste………da te mine.

Ta je med najboljšimi!

Vse je v naših glavah. Ko sem prišla k tastu in tašči živet, se mi je vse gabilo, kako so jedli z istim priborom kot so jedli juho so štorali po solati in tako naprej, kaj čmo sem se navadila..

Moja svakinja ima vse sterilno še preden gre na wc si umije roke, bog nedaj da bi otrok prijel kakšno žival ali pa gugalnico v vrtcu že z robčki brišejo roke..[/quote]

Ne mešaj prosim hrušk in jabolk: Eno je obsedenost s sterilnostjo in čistočo ( to je bolezensko!), eno pa je spoštovanje osnov higienskega minimuma in bontona, sploh če veš, da pripravljaš za druge!!!!!! Lahko verjameš, da je marsikateremu kuharju, ki dela v javni kuhinji in restavraciji kaj malo mar, ko kihne preko hrane s svojim nahodom, ali pa ko z neumitimi rokami, pripravlja hrano, ker ve, da on pa tega že ne bo jedel! Ali pa da ne kdo briše s spodnjo majico namesto s kuhinjsko krpo, ker ga že malo daje demenca in ima to spodnjo majico lahko na sebi že več dni ??Občutiš razliko????

Si pač velika srečnica, ker jih pri njihovi starosti in zavednosti ni prizadela demenca v tej smeri – torej spoštovanju osnov higiene pri pripravi hrane zase in za druge…….

Joj no, skrajnosti v eno in drugo smer. Je res nagravžno, če hrano pripravlja pacek, je pa tudi bolano, da se ti prav vse gravža. Kako bi pa preživele na kakšnem zelo eksotičnem dopustu, kjer se spi v kolibah brez wc-ja in kopalnice in je hrano, ki ti jo pripravijo domačini, ki mila še videli niso nikoli? Kako bi preživele, če bi pri nas izbruhnila vojna ali se zgodila kakšna naravna katastrofa in bi recimo morali živeti v šotorih? Ne bit tko pikolovske no.

In potem se moje pedantne in sterilne dame sprašujete zakaj ste toliko bolane, imate virozne otroke, ste živčne in vse nasajene. Madonca, če zaradi ene obliznjene žlice zganjate cel cirkus.

In kako potem lahko jeste v restavracijah?

Mislim, da starost pri takih stvareh ni težava. Si ali pa nisi čist in natančen. Pri nas tudi otroci velikkrat kaj pomagajo, kar pomeni: najprej spet lase, si zavezat predpasnik, zasukat rokave in se it umit z milom. Med pripravo hrane se ne prijema nič drugega kot hrano, če že – umit z milom. Meni se najbolj gabi, ko sodelavke prinesejo peciva. Lepo podelijo na krožnike, si pomagajo s prsti in za vsak košček lepo obliznejo, da so prsti “čisti” za naslednji košček.

Pri starih je enako kot pri mladih. če so bili enkrat vajeni higiene in načina pripravljanja za druge, potem s tem tudi v starosti nimajo težav.

New Report

Close