Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja ali je še kakšna v 14 tednu ali blizu

ali je še kakšna v 14 tednu ali blizu

Zdravo, Hali,
jas, tudi midva sva včeraj bila ob 15.30 v porodnišnici, na pregledu za nuhalno svetlino. Mogoče smo se srečali v čakalnici. Jaz sem bila oblečena v jeans obleko in črno srajco. Najbolje bi naju oba spoznala po krajših, nakodranih, razmršenih laseh.
Tudi najino detece je zdravo in je pravi gimnastik. Na začetku je sicer “spal” nato pa ga zdravnica prebudila in je pričel prav plesat. Noge, roke, prstki, nosek… vse je bilo vidno in občudovano iz najine strani.
Jaz imam rok 3. januar 2003. Kdaj pa ti?
Lep dan, Alenka

Ja potem si pa morala biti pred mano, jaz sem imela tisto rožasto krilo (uf, kako težko že spravim kaj starega nase, zdaj mi pridejo prav tiste včasih malo prevelike stvari) in rumeno majico. Jaz imam rok 11.1.2003. Ja, nama je bilo tudi enkratno, vse tisto skakanje in potem še slika za spomin in tiste očke najinih dveh otrok, ki jih imava že doma. Samo gledala sta, nič nima ni bilo jasno, samo smejala sta se, ko sva rekla, da je bil dojenček akrobat in da je delal prevale.

Lep dan tudi tebi.Kako se počutiš drugače?Slabost, si v službi?

Hej,
potem smo pa se res srečali. To je najino prvo detece, zato sva še posebej vznemirjena. Počutim se sicer v redu. Včasih me sicer zmučijo hudi glavoboli in krči v maternici, ampak vse prenesem. Slabo mi je bilo samo dva dni in to na začetku nosečnosti.
Hodim še v službo in mislim, da bom tako dolgo dokler se bom počutila zdravo.
Uživaj, Alenka

Ja, glavoboli so res huda reč.Mene je ravno včeraj mučil eden.In še to verjetno zaradi malo nervoze pred UZ, pa v službi je bilo bolj napeto, tako da mi je zvečer vse skupaj “dol padlo” in sem se po dolgem času spet malo naspala. Danes pa kar pokam od energije in strašne vneme za delo.
Lepo se imej

Hay,
spet se javljam. Kako ste?? Alenka jaz imam rok 1.1. torej precej blizu. Ali si iz lj?
Koliko ste imele rezultat NS? Jaz 1: 2300. Dr. Reš je rekla da je to ok.
Še vedno me skrbijo rezultati toksaplazmoze. Kot sem že pisala je bil en rezultat pozitiven drugi pa negativen. Včeraj mi je moja G še enkrat vzela kri in je rekla da si upa trdit, da je stara okužba. Upam. Rezultati bodo v petek.
Jaz se sedaj počutim malo bolje, le s težavo se stlačim v nekatera stara oblačila.
Tudi zaspana sem malo manj. Nama je ginekologinja detece posnela na video kaseto, tako da je to prav super. Ko me najbolj skrbi si jo zavrtim… V službo hodim normalno, pa še ful gnečo imamo. Vendar menim, da je to bolje kot pa da bi doma ležala in se sekirala kaj bo…
lp

hej,

razmerje pri nuhalni svetlini je pri nama 1: 4640. kar je zelo v redu. midva nisva dobila video kasete, ampak slikici in zvečer ju gledava ter se čudima temu čudežu. ja, to zelo pomaga. ti da ogromno pozitivne energije.
sicer nisem iz ljubljane, živim in delam pa tukaj. tudi moj test (prvi) za toksoplazmo je pozitiven. zdaj sem še drugič dala kri na pregled, tako, da v ponedeljek zvem več. tudi jaz upam, da je to “stara” stvar.
mene oblačila tudi že tiščijo, ampak imam srečo s poletjem in ohlapnimi oblekami.
v službi sem samo zaspana. v glavnem je gužva mimo. veselim se morja in sonca. a, vi greste kaj na morje?
lp, alenka

Pozdravljene!
Tudi jaz se vam pridružujem, čeprav sem malo pozna-zadnje čase nisem veliko na forumu. Sama imam rok 19.12. in kakor imamo izkušnje iz prve nosečnosti (zamuda pet dni) bo pri nas veselo okrog božiča. Sicer pa imamo že enoletnico, ki je zelo navihana in neumorna, zato pa mami nima časa, da bi večkrat obiskala to stran, kot jo je včasih. Pri meni je obdobje bruhanja in podobnih težav mimo, je pa sum na slepič, ki pa se ga zelo bojim in me je tudi zelo strah.
Lepe nosečnosti vam želim in zelo lepo vas je brati (včasih tudi kaj rečem),
Irena B.

Midva greva na morje po 15 juliju. Alenka a boš šla rodit v Ljubljano?

hej, neža,
načeloma bom rodila v ljubljani. pa tudi za silvestrovo bomo tukaj, za vsak slučaj, da naš mišek ali miška ne bi slučajno hotel/a na svet v kakšnih hribih ali…
lp, alenka

Jaz imam jutri pregled. Malo me skrbi zaradi mojih krvavitev pa še vnetja imam kr naprej, drugače hodim v službo (še sreča, ker drugače bi sam na probleme mislila).
Punce, kaj pa je to nuhalna svetina?? Mene pa moja ginekologinja ni nič tako pregledala. Kako to zgleda in zakaj se ta pregled opravi. Pa lepo se imejte..

Iz foruma dr.Pušenjaka:

preiskava, ob kateri se med drugim izmeri tudi NS se priporoča, ni pa obvezna in je pred 35. letom starosti nosečnice tudi ne plača ZZZS, torej je samoplačniška. Bistvo preiskave je morfologija ploda + meritev NS s pomočjo katere se izračuna tveganje za Downov sindrom. Sposobnost da test “zazna plod z Downovim sindromom” je okrog 80%.
Preiskavo ste zamudili, ker jo je mogoče opraviti le do polnih 14 tednov nosečnosti oziroma do UZ izmerjene razdalje teme-trtica pri plodu med 45 in 83 mm.
Nadomestna priskava za “zamudnice” je lahko trojni test, ki je sicer nekolikoi slabši vendar še vedno “zazna do 60% plodov z Downovim sindromom”.

Če te zanima še kaj več, uporabi iskalnik in našla boš kar nekaj podatkov o tej preiskavi. Upam, da je bilo vse b.p na današnjem pregledu.

Hali, hvala lepa za pojasnilo. Pozdrav!

Malenkost, poročaj, kako je bilo na pregledu.Jaz imam naslednjega čez 14 dni.

Tako, naj povem da je bilo na pregledu vse v redu. tudi krvavitve so se umirile in izvidi so v redu. Sem pa negativna na toksoplazmo, tako da bom morala še ponovno na pregled krvi. Kaj pa se zgodi če se okužiš s toksoplazmo med nosečnostjo? ali katera ve?

zdravo,
tudi moji današnji pregled je izpadel zelo dobro. umirili oz. zelo so redke bakterije v urinu, pozdravila sem si izcedek, edino zadnjih 14 dni imam bolečine v ledvicah. zdravnica mi je svetovala ursi čaj. test za toksoplazmo imam pozitiven (stara “bolezen”) tako, da je vse ok. ponoven pregled imam komaj čez 6 tednov (ultrazvok), takrat bi naj že začutila najino detece.
če se ženska okuži s toksoplazmo med nosečnostjo ni v redu, ker ima lahko otrok slabe posledice (slepota, deformacije telesa itd), če se seveda NE zdravi v času nosečnosti. če pa se, pa je z otrokom vse v redu. mislim, ne vem pa, če je to res, da se nosečnica mora cepit.
polona ne skrbi, vse bo v redu. če zdravnik vidi, kakšno nepravilnost, jo poskuša odpravit, vse v dobro matere in otroka.
lep pozdrav, alenka

New Report

Close