Najdi forum

Ali je možno dobiti žensko, ki je v zvezi?


Točno tako.
Vendar odgovorni smo samo za svoja dejanja, čustva in misli. Če je nekomu nekdo noro všeč (torej to presega vizualnost) in če sta obe osebi odrasli (odgovorni), potem ne more biti nič narobe. Za odnos se morata zgoditi dva DA-ja. Bom šel celo dlje od tega. V takšnim primerih je celo zelo neodgovorno do sebe, da ne preverimo vseh možnosti. Ne smemo pa tega zamenjevati s primeri, ko se ljudje “zaljubljajo” po tekočem traku oz. je menjevanje partnerjev zapisano v njihovi značajski strukturi oz. zaradi zavrnitve ljudje postanejo obsedeni z neko osebo. Takšni primeri pa že spadajo v patologijo.

Nisem prebiral vsega kar je Nekdo30 napisal na drugih temah. Občutek imam, da tukaj preverja svojo moralno razsodnost, saj ga morda peče vest zaradi svojega dejanja oz. zaradi želje po dejanju.

Moj odgovor njemu in drugim s podobnimi izzivi je takšen kot sem napisal. Dokler v ozadju ni manipulacij, izsiljevanja, dominacije ipd. ne more biti ničesar moralno narobe. V vsakem primeru pa se je potrebno soočiti s posledicami (recimo jezo njenega morda neuravnoteženega bivšega fanta, morebitno zavrnitvijo, potencialnim izkoriščanjem ljubezenske naivnosti … ). Tako to je v življenju.
[/quote]

Spoštovani g.Boštjan,

čeprav je tema že mimo vseeno komentiram saj ostane za druge.Nikakor se ne morem strinjati z vami, da ne more iti nič narobe, ker smo polno odgovorni le zase.Ja polno odgovorni pomeni, da smo tudi za vse kar rečemo in kar to sproži pri drugih, tudi vi, ki tukaj svetujete. Ljudje smo veliko bolj senzibilna bitja in že vsaka misel vpliva na kolektivno zavest, kaj šele besede, v tem primeru zjave o ljubezni, kar je najmočnejše kar v besedah obstaja.
Smo tudi zelo sugestivna bitja, kot je splošno priznano, kar pomeni, da že misel, ki jo nekdo nekomu tako vcepi lahko razburka svet in domišljijo in vzpodbudi dogodke, ki se drugače nikoli ne bi zgodili.Me pa čudi, da vi, kot nek poglobljen psihoterapevt in svetovalec tega ne razumete.


Res je, na nekem nivoju smo ljudje povezani in vplivamo drug na drugega. Toda zmotno je mišljenje, da je vpliv manjši ali primernejši, če smo tiho, in če si nadenemo masko ‘jaz sem OK’ čeprav pod masko divja vihar. Takšno masko si nadenemo že kot otroci in jo potem nosimo tudi kot odrasli. Posledica tega so različne psihosomatske težave, frustracije, depresija, nasilje in druge duševne težave. Kaj mislite kako to vpliva na kolektivno zavest?

Preberite še enkrat vse moje prispevke v tej temi. Nikjer ne pišem, da smemo na manipulativne načine izraziti svoje impulze, prav tako pišem o tem, da je potrebno veliko dela na sebi, da smo sposobni prepoznati kdaj gre za impulz odraslega in kdaj za impulz, ki je posledica izkrivljenih otroških potreb. Če gre za prvi primer, ne naredimo nobene kršitve, če svoj impulz izrazimo na kulturen, socialno sprejemljiv način in smo odprti za povratno informacijo. Če pa gre za drugi primer bo impulz praviloma izražen na manipulativen način. Na drugi strani bo odrasla oseba takšen manipulativni namen zlahka prepoznala in odraslo reagirala. Če se to ne bo zgodilo, je enako slepa kot prva oseba in bo zato v svoje življenje pritegnila izkušnjo, ki ji bo potencialno pomagala prepoznati svoje izkrivljene otroške potrebe, ali pa tudi ne.

Treba pa je priznati še nekaj. Že dolgo časa lastne realnosti ne kreiramo sami. Nekoč (in še vedno) so to počele religije, sedaj pa to počne kapital s pomočjo medijev, politike in v določeni meri tudi šol. Žal tudi terapevti nismo imuni na to.

Ni pa vse brezupno. Ogromno je mogoče narediti. Recimo z rednimi sprehodi v naravi, globljim dihanjem ter meditacijo.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Na neki poročni zabavi sem videl dve zelo lustni punci .
Zelo sta mi bili všeč ter sampatični .
Vendar ko smo šli po cerkveni poroki k nevesti na dom sta me obe punci veselo gledale ter se me smehjali .
Zvečer ko mi je dala ena od teh deklet šopek mi je pomiziknila da sem ji všeč .
Ko smo plesali sem jo prepozno porajtav da bi jo povabil na ples .
No ko so ponoči prišli prijatli je tista dekle hotela povabit mene na en ples .

Če ti je dekle všeč  in če nima zraven fanta   jo lahko povabiš na ples   .

Vendar če te med plesom stisne v objem ljubezni   jo poljubi ter jo   vprašaj   za prvi zmenek  .

Ko se oba malo napijeta sta dobre volje se   lahko začneta družit   ter   pomeni da sta si všeč    .

Pojdi na veselico   in če tam vidiš katero dekle   ki ti je všeč    pojdi do nje ter jo  vprašaj če bi sla steboj na ples   .

Če bodo   zraven sedele še njene prijateljice  bo imela dekle malce treme   .

Vendar če se bosta med plem zgovarjala   o prijateljih   se   lepo zabavajta   .

Če bo prišel na veselico njeni fant ki bo vorenk pijan se   bo naslanjal na drugo  punco  .

In če ti dekle pove da je užaljena   jo potolaži  .

Ko   se poljubita   se malce stisneta k telesu   prijateljstva    .

Drugače ne bo nič narobe   samo uživajta   .

New Report

Close