Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Ali greste lahko vsi za dva tedna na dopust?

Ali greste lahko vsi za dva tedna na dopust?

Jest ne morem na dopust. Že 10 let nisem bila na dopustu, od 30 leta do 40 leta, pa tudi letos ne grem, ker nimam denarja. Tko. Tko pač je. Si ne morem privoščiti.

Čeprav, ko se moraš vsemu odreči, ti za vse doooool visi in nimaš sploh več želje, da bi sploh kam šel. Tko da, sedaj ne bi šla na morje, tudi če bi šla lahko.
[/quote]

Dopust ni samo morje. Ta fama, da je treba imeti prikolo na pavšal in apartma 4 m od plaže je nastala, je eskslirala v histerijo. Vsi gremo, vsi moramo iti, pakiraj, kuhaj za sabo, zmrzuj hrano, pakiraj otroke…
Nemalo parov štarta dopust skreganih, ko pridejo domov jih čaka še cel teden dela. Tega seveda ne bodo priznale.
Dopust je odklop od službe, vsakodnevnice, budilke. Lahko ga prijetno preživiš doma ali pa se zmenite in greste za en dan na kopanje. Ali na bližnji hrib ali na reko. Vseeno. Ali pa sediš na balkonu s knjigo v roki.

Dopust ni samo morje. Ta fama, da je treba imeti prikolo na pavšal in apartma 4 m od plaže je nastala, je eskslirala v histerijo. Vsi gremo, vsi moramo iti, pakiraj, kuhaj za sabo, zmrzuj hrano, pakiraj otroke…
Nemalo parov štarta dopust skreganih, ko pridejo domov jih čaka še cel teden dela. Tega seveda ne bodo priznale.
Dopust je odklop od službe, vsakodnevnice, budilke. Lahko ga prijetno preživiš doma ali pa se zmenite in greste za en dan na kopanje. Ali na bližnji hrib ali na reko. Vseeno. Ali pa sediš na balkonu s knjigo v roki.
[/quote]

Točno to. Včasih sem šla nad avtocesto in gledala avtomobile, ki so vozili na morje. Poleti. Ugotovila sem, da so samo neki povprečneži, družine, ki bodo za 1 teden ali 2 šli na morje in potem o tem govorili celo leto, da se bodo imeli sploh kaj pogovarjati. Večinoma so itak neke zašpehane ženske, njihovi možje in seveda otroci, katerim bo največ dogajalo.
Ko sem to ugotovila, me je želja po morju minila….

Če si s pravo osebo, si lahko na seniku, pa bo veliko lepše kot sam na morju….

Imamo kd 3 tedne skupaj,konec julija se zacne. In tudi za bozic in nl smo frej. Res delam v dobri firmi.

Kaj ne gre?

Glej, prepričevanje drugih je čisto brezveze. Jaz strokovnjakom verjamem, večina pač ne.
Ali pa si ne dopustijo, da bi jim verjeli, ker je ljudem tako na nek način lažje…

Če je nekomu ljubša služba za 900 evrov z najdaljšim možnim dopustom 7 dni, ne pa ena druga za 700 evrov, kjer pa je možno dobiti tri tedne dopusta, celo mesec, naj kar ostane v prvi.

Ampak tako na pamet: na koncu delovne dobe, če bo tak sploh dočakal konec delovne dobe, ki bo, tako izgleda, šla v desetih letih na starostni pogoj 70 let za pokojnino), bo tak človek ne samo neskončno utrujen, verjetno tudi depresiven, temveč verjetno popolnoma izgorel. Prognoziram mu 3, največ 5 let življenja. V povprečju.

Ljudje, ki bodo koristili dolge dopuste, ki jih ne bodo pritiskali, mobingirali, bodo, če so pametni, šli v pokoj kakih 5 let prej, preden bodo izpolnili pogoje, ter poskušali srečno živeti s tistimi 150 evri manj na mesec in zelo verjetno dočakali precej visoko starost.

Mislim, da se ne motim: imam 71 let, ljudje mi dajo 60-65 let, v pokoj sem šel z 60-imi…
Za 71 let sem praktično zelo zdrav.

Pravočasen odklop je ena najboljših odločitev v življenju!

Ne živimo zato, da bi delali. Razen sužnjev seveda.

Delamo, da bi lepo, umirjeno živeli. Nekateri…
[/quote]

Se strinjam. Sem takoj za;)

Točno to. Včasih sem šla nad avtocesto in gledala avtomobile, ki so vozili na morje. Poleti. Ugotovila sem, da so samo neki povprečneži, družine, ki bodo za 1 teden ali 2 šli na morje in potem o tem govorili celo leto, da se bodo imeli sploh kaj pogovarjati. Večinoma so itak neke zašpehane ženske, njihovi možje in seveda otroci, katerim bo največ dogajalo.
Ko sem to ugotovila, me je želja po morju minila….

Če si s pravo osebo, si lahko na seniku, pa bo veliko lepše kot sam na morju….
[/quote]
Ne rabis verjet, ampak… biti s pravo osebo in biti na morju se ne izkljucuje. Pravzaprav, celo zelo dobro funkcionira, ce oboje zdruzis.

To poletje si bom privoščila celih 31 dni v enem kosu.

Se strinjam. Sem takoj za;)
[/quote]

Eno je biti za, čisto drugo je nekaj narediti/spremeniti v tej smeri…

Ljudje ste danes mnogo bolj prestrašeni in presrani, kot so bili Slovenci daljnega 1941.
Takrat so se nekateri uprli okupaciji, danes se mobingu ne upre (po občutku) niti 5% ljudi.

Težko razumem, da skoraj vsi delajo proti sebi, delajo tako, da bodo živeli MANJ časa…

Bravo. Čestitam. Pametna odločitev.

Te pa bodo nekateri, ki te poznajo, zasovražili.
Ne samo zato, ker si lepotička, temveč predvsem zaradi 31dni V KOSU, oni pa bodo šli na dopust šestkrat letno po 5 dni…


Zdravstvena delavka ali uciteljica 🙂 ?

Eno je biti za, čisto drugo je nekaj narediti/spremeniti v tej smeri…

Ljudje ste danes mnogo bolj prestrašeni in presrani, kot so bili Slovenci daljnega 1941.
Takrat so se nekateri uprli okupaciji, danes se mobingu ne upre (po občutku) niti 5% ljudi.

Težko razumem, da skoraj vsi delajo proti sebi, delajo tako, da bodo živeli MANJ časa…
[/quote]

Imaš prav. Tudi glede strahu. Strah je dejansko naš največji sovražnik.


Tudi jaz tako. Če bi bila 2tedna na dopustu se mi zmeša. Rada pa vzamem več podaljšanih vikendov in pogosto kam skočim. Meni to ful bolj napolni baterije. Otrokom je pa fajn več različnih lokacij obiskat. Pa tudi lažje najdem skrbnika za živali za 5dni kot 14 dni.
V službi potem tudi zaostankov nimam,ker jih lažje rešimo in ne nabijanje veliko nadur.

Zamenjaj službo, ker ni bistvo tvojega življenja. Ne jamraj. Vem, kako je, ker sem bila sama v tvoji koži. Pa sem zamenjala.

Pri nas se roki za velike projekte povejo dva tedna vnaprej in to sredi poletja. Imela sem planiran dopust poleti, usklajen s partnerjem in je prišlo obvestilo, da se projekt začne čez dva tedna. Pokliče šef in reče, žal ne bo nič z dopustom.
[/quote]
Pošlji ga v PM. Bolje biti na socialki, kot pa biti suženj.

Mam po svoje srečo, da imamo kolektivca tri tedne…po drugi strani bi pa raje sam izkoristil pol dopusta kolektivno, pol pa vmes – po obrokih. To bi bilo idealno

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Tako idealno varianto je imel partner v prejsnji sluzbi – kolektivc 3 tedne, zaposleni v njihovem oddelku so morali obvezno koristiti v tem casu en teden, ostalo po izbiri, lahko v tistem casu, lahko kdaj drugic.
Zdaj sva bolj vezana na njegov kolektivni dopust, 2 tedna in pol, pa ga se malo podaljsava, jaz pac podelam v sluzbi prej in pozneje, da sva oba prosta isti cas. Pri nas si vsak vzame dopust takrat, ko mu ustreza, tudi glede dela.

S.p.

Čez poletje koristim večino dopusta, ker mi tako uzreza in narava dela mi to omogoča.
3 tedne julija, 2 avgusta. 6 dni mi ostane za sproti, če kaj rabim, večinoma jih koristim šele maja ali junija.


Tudi jaz tako. Če bi bila 2tedna na dopustu se mi zmeša. Rada pa vzamem več podaljšanih vikendov in pogosto kam skočim. Meni to ful bolj napolni baterije. Otrokom je pa fajn več različnih lokacij obiskat. Pa tudi lažje najdem skrbnika za živali za 5dni kot 14 dni.
V službi potem tudi zaostankov nimam,ker jih lažje rešimo in ne nabijanje veliko nadur.
[/quote]

A zakon o delovnih razmerjih za vas ne velja?

Že veliko let sem brez službe, dela mož, ki ima 800€ plače in vsako leto greva na morje za tri tedne.
Vse se da, če je le želja:)))

Tako idealno varianto je imel partner v prejsnji sluzbi – kolektivc 3 tedne, zaposleni v njihovem oddelku so morali obvezno koristiti v tem casu en teden, ostalo po izbiri, lahko v tistem casu, lahko kdaj drugic.
Zdaj sva bolj vezana na njegov kolektivni dopust, 2 tedna in pol, pa ga se malo podaljsava, jaz pac podelam v sluzbi prej in pozneje, da sva oba prosta isti cas. Pri nas si vsak vzame dopust takrat, ko mu ustreza, tudi glede dela.
[/quote]

To je top! Jaz pa delam v podjetju, ki je vezano na naročila iz Avstrije, tako da razumem, zakaj je tako, kot je…sem se sprijaznil, saj je tudi tako kar v redu…edino če ni ravno 14 dni dež, kot je bilo 2 ali 3 leta nazaj. Smo pa kar precej frej drugače, tudi od božiča do novega leta, pa včasih tudi prvomajske en teden😊

Lp

Prekajen meso dl cajt gvera;)

New Report

Close