Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Ali greste lahko vsi za dva tedna na dopust?

Ali greste lahko vsi za dva tedna na dopust?

Še nikoli do sedaj ni bil moj dopust dva tedna skupaj. V poletju ga vzamem dvakrat po teden dni, mogoče ga podaljšam še s petkom ali ponedeljkom, da pride dvakrat po dober teden. Na ta način mi uspe moje delo peljati brez zamujenih rokov, prav tako me po prihodu iz dopusta čaka še znosen kup nalog. Po 14-dnevni odsotnosti bi bil ta kup že občutno večji… Ampak mi tako paše, se ne pritožujem.

Javni sektor, VII. stopnja.

Reci mu, da boš delala iz dopusta na daljavo, ali pa naj sam zrihta.
[/quote]

Samo kaj imaš od takega dopusta, partner z otroki bi bil na plaži, jaz pa bi v sobi delala.

Tudi to je problem, ja. Nimam nadomeščanja in noben ne rešuje zadev sproti, potem pa se preveč nabere in se ne da vsega narediti v roku.

Samo kaj imaš od takega dopusta, partner z otroki bi bil na plaži, jaz pa bi v sobi delala.
[/quote]

Ne mi rečt, da delaš od jutra do večera. Tam bi naredila najbolj nujno in pol na plažo. Mož bi pa lahko za vse ostalo poskrbel, da te razbremeni.

Tudi to je problem, ja. Nimam nadomeščanja in noben ne rešuje zadev sproti, potem pa se preveč nabere in se ne da vsega narediti v roku.
[/quote]

Povsod iste fore. ko te ni, se delo samo kopiči. Ti šefi so totalno nesposobni, da bi porazdelili delo, ko je nekdo odsoten. Prideš nazaj v službo in te kap. Kar se je nabralo, čaka izključno tebe in nobenega drugega.


Tudi s.p., že dvanajsto leto brez dopusta. Obdobja brez tekočih projektov niso dopust, saj med njimi iščeš nove stranke in pošiljaš ponudbe. Počasi pregorevam.

Lahko imam, ampak načeloma ga razdrobim na manjše kose, dokler nas ne bodo ganjali, da moram imet v kosu. Paše mi nekaj dni dopusta na morju, nekaj v hribih, po malo smučanja čez vso zimo,… skratka, pokoristim po dnevih, skupaj največ pet dni, kar z dvema vikendoma navrže ravno dovolj. Meni bi bila najhujša kazen kot imajo učitelji ali tisti italijanski princip ferragosta, da ne morem imet prosto po izbiri, ampak na točno določen termin, ki je ponavadi tudi najdražji, v najbolj vročem obdobju in najbolj zaseden.

Jaz pa grem za 1 teden na morju, pa če se svet podre. Res pa je, da drugače ne grem nikamor (smučanje, prvomajski)…

Dva ali tri tedne pri nas ni noben problem dobiti, s sodelavcem se že zdavnaj prej zmeniva, kako greva, da se ne prekrivava.

Po drugi strani pa to pomeni, da ne fašeš dodatnega dela v času dopustov sodelavcev. Meni bolj paše, da me moje stvari počakajo, pa jih potem hitreje rešim po vrnitvi, ker jih že poznam, kot da bi se morala s tujimi zadevami ukvarjat, ker bi bilo to treba najprej naštudirat, pa ne bi vedela, kje se jih lotit, itd.

Očitno si nesposobna, da si ne znaš urediti niti 2 tednov dopusta. Nihče ti ne bo nič naredil če boš 2 tedna na dopustu.
[/quote]

Jaz, ki hodim po svetu že več kot 40 let lahko trdim eno: vse se da, če si dovolj “politična”. Pravim osebam je treba xxxyyywwwqqq …, pa biti odločen in se potegniti zase. Eni tega ne znate, znamo … Prvi korak pa je že zavedanje. Tako da, vztrajaj in išči načine. Sploh, če imate sindikat v podjetju, se vse da.

Hahaha… dober vic.

Komu je treba potegniti? V sindikatu?

Po drugi strani pa to pomeni, da ne fašeš dodatnega dela v času dopustov sodelavcev. Meni bolj paše, da me moje stvari počakajo, pa jih potem hitreje rešim po vrnitvi, ker jih že poznam, kot da bi se morala s tujimi zadevami ukvarjat, ker bi bilo to treba najprej naštudirat, pa ne bi vedela, kje se jih lotit, itd.
[/quote]

Pri nas je dokaj podobno delo. Približno vemo vsi kdo kaj dela. Samo. če se mojega dela noben ne dotakne, se tudi jaz ne bom njihovega ob odsotnosti. 🙂 Sem malo nesramen, samo milo za (je) drago.


Zakon o delovnih razmerjih – 163. Člen: Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.

De omnibus disputandum..


Zakon o delovnih razmerjih – 163. Člen: Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.
[/quote]

Popravljam

162. člen ZDR-1 https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/112301/#162.%C2%A0%C4%8Dlen
(izraba letnega dopusta)
(1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih, s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.
(2) Delodajalec lahko zahteva od delavca, da planira izrabo najmanj dveh tednov letnega dopusta za tekoče koledarsko leto.

163.člen je bil v starem zakonu, ki ne velja več.


Zakon o delovnih razmerjih – 163. Člen: Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.
[/quote]

Delamo samo s tujci. Trading. 4 smo v naši pisarni in vsak ima 3 tedne dopusta. Razdelimo si ga kakor kdo želi. Nekateri 2 tedna skupaj + 1 teden, nekrati 3x po en teden in vse vmesne variacije. Skoz morata biti 2 ali 3 v pisarni. V tem času najnujnejše opravijo sodelavci oz kaka intervencija preko telefona trajajujoča par min na dan – pravilo pa je, da se ne moti osebe ki je na dopsutu. Letos nisem dobila niti enega glasu s firme.

Jaz že 10 let nisem šla za 2 tedna na dopust v kosu. Imam svoje podjetje, kjer delava z možem ter pomaga 1 študent po potrebi. Sem veliko na morju, ker imamo vikend dol, ampak gremo za 5 dni, nato pridemo domov, da stvari uredimo v podjetju. S tem da imam Notebook itak s seboj. Torej na morju smo, kolikor smo lahko. Iti nekam za 14 dni – 3 tedne in izklopiti telefon, pa je pri nas nemogoče, saj imamo pogodbe in naročila prihajajo nenapovedano, torej mora biti nekdo v pisarni.

ti si delodajalec, to je drugače

Tudi jaz imam svoje podjetje, in sem edina zaposlena, kar pomeni, da naredim vse od A do Ž. Ja, na začetku so bili časi, ko sem kenslala dopuste, ker je priletel projekt oz. se je naročnik ravno takrat zbudil. Na koncu je bilo tako, da je bilo lahko mrtvilo, tisti hip, ko smo rezervirali dopust, so začele leteti stvari. Mož se je hecal, da najbolje, da vsak mesec rezerviramo.

Potem se je zgodil projekt hiša. In ko so mi vsi izvajalci in prodajalci mrtvo hladno zabrusili, da takrat so pač na dopustu, sem dojela, da se tudi meni ni treba ubijat in bodo tisti teden ali dva že počakali name – če bodo hoteli. In so, tudi 25 dni nas enkrat ni bilo.

Vsakdo je upravičen do počitka in če stranka tega ne razume, potem je bolje, da ni moja stranka. Ker ne boš verjela, tudi stranke gredo na dopust in takrat stvari pri njih mirno stojijo.

New Report

Close