Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Ali bi z veseljem delali za nižjo plačo, kot ima vaš oče/mati pokojnine???

Ali bi z veseljem delali za nižjo plačo, kot ima vaš oče/mati pokojnine???

Ta teden je v Murski Soboti bilo ogromno živahnosti in pa tudi žalosti….

Ker sem zaradi težav z koleni in s sluhom prvič v življenju na bolniškem(9.julija bom imel 25 let delovne dobe) je v Muri ogromno negotovosti….
Verjetno ste obveščeni,da je Mura dolžna kar 25 milijonov evrov,obetajo se ogromne spremembe znotraj firme…
Govori se,da naj bi Mura 1.8.2009 šla v stečaj kar pa sam ne verjamem…
Naš prokurist iz Celja,ki je začasno prevzel vodenje Mure je bil proti stečaju in moram povedati,da sem zelo zadovoljen z njegovim delom saj je tudi “pravi” borec za obstoj Mure.
Največ škode so naredili prejšnji še posebej g.Aleš Krumperščak in hvala bogu,da NO seveda pravočasno odslovil….
Danes Mure ne bi bilo več,če bi še vodil tale Krumperščak….

Kar se tiče toče pa tako cela Slovenija ve,ogromno škode na njivah.
Sam stanujem v novem naselju v Murski Soboti kjer je na drugi strani sama poljščina in točno prek nas je bila posajena koruza(popolnoma uničena)!
Res pa je bil takrat “ameriški bebec na vrhu” zelo močan,da je uspel podirati razna drevesa v centru MS,odkrivati številne strehe in seveda naša povrtnina je popolnoma uničena še zlasti solate,paradižnike,paprike…

Prekmurska jabuka ali po naše jabukove retaše so res zakon za vse turiste čeprav turisti prihajajo zaradi drugih prekmurskih specialitet:
pražene dodole z čebulo v smetanovi omaki-to je pa za mene zakon
bograč z divjačino
prekmurska gibanica
kisilakovi krapci (v slov. – skutina posolanka) – to bi morali probati

in še in še…

Pa lep pozdrav iz kisle Murske Sobote

Pozdrav!
No pa Murska ni tak kisla,.. vsepovsod je zaradi recesije malo kislo,… pa ni samo v Muri slabo… Pomurka…???
Mislim, da najhuše šele prihaja, da bo vrh recesije drugo, ali tretje leto, potem ba spet malo raja-kakšnega bomo pa videli…

LP

Na vreme sem mislil,da je Murska Sobota KISLA…

Drugače pa bojmo optimisti,da bo boljše glede gospodarske krize!!

A-kisel dež…. Si bom pa kar posodo nastavila, bomo meli za solato…
(hecam se…)

LP

Robert,
vidim, da imaš smisel za kulinariko.
Enkrat sem omenil oštarijo Marič, pa si rekel da ni najboljša.

Daj, naštej kako gostilno in kje je (kraj), kjer je dobra prekmurska hrana.

Bom ziher šel probat, kar boš priporočil.
Žena namreč zelo rada je kakšne lokalne jedi.
Si bom zapisal te jedi gor ki so ti všeč, mormo probat.
Do zdaj smo šli le k mariču 2-3x in v Ižo, ene 4x.

Pozdrav od miheljna.

Naomi,ker si iz bližine MS napiši ti kje so najboljše gostilne…:))

Priporočil bi gostilno Šinjor v Martjancih(tam je vse kar sem napisal-Naomi mam prav??)
Saj je gostilna Marič vredu, meni se je malce zamerila ker premalo dobiš…
Gostilna “Prekmurska Iža” – NIKOLI VEČ!!!
Pravtako bi priporočil gostilno Mencingar,pa gostilno K Rotundi….!!

Lp

Hi
E-točno Robert, s tvojimi trditvami glede Mariča in Šinjora se strinjam, kar se pa Iže tiče ne poznam toliko.

Toplo pa priporočam:

Turistična kmetija Tremel
Bokrači 28
9201 Puconci
Tel.: ++386 2 545 10 17
Faks: 00386 2 545 10 22

Tam pa res dela familija domačo prekmursko hrano: dodole,…
Samo najti jo je MALO težje- sicer se pa smo pelješ skozi Bokrače po glavni cesti-prej bi si jo bilo fajn pogledati na njihovi spletni strani….

LP in dober tek.

New Report

Close